official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MALSINER Max
2002
ITA
1:33.24
50.20
2
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+0.90
57.25
3
PERATHONER Max
2003
ITA
+1.05
58.42
4
RIZZI Lukas
2000
ITA
+1.30
60.38
5
SENONER Aaron
2001
ITA
+1.35
60.77
6
BACHER Jonas
2002
ITA
+1.75
63.90
7
LEITNER Raphael
2000
ITA
+2.62
70.71
8
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
+3.51
77.68
9
PLANOETSCHER Gabriel
2001
ITA
+3.56
78.07
10
PREZZOLINI Giacomo
2000
ITA
+3.58
78.23
11
NOGLER KOSTNER Diego
2003
ITA
+3.63
78.62
12
DAZ Martino
2001
ITA
+3.67
78.93
13
COMPLOJ Matthias
2002
ITA
+3.74
79.48
14
PEINTNER Andrae
2002
ITA
+3.98
81.36
15
DIBONA Alberto
2002
ITA
+4.14
82.61
16
PUTZER Simon
2001
ITA
+4.38
84.49
17
LANTSCHNER David
2001
ITA
+4.41
84.73
18
ALBERTI Nicolas
2001
ITA
+5.55
93.65
19
PIXNER Daniel
2003
ITA
+5.91
96.47
20
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
+7.39
108.06
21
BIONDO Filippo
1999
ITA
+7.88
111.89
22
EGGER Dominik
2000
ITA
+8.00
112.83
23
LOCHMANN Simon
1999
ITA
+8.17
114.17
24
OBEREGGER Matthias
2001
ITA
+8.22
114.56
25
DIJKSMAN Christopher
2003
NED
+8.26
114.87
26
PLATTNER Manuel
2002
ITA
+8.50
116.75
27
MUTO Andrea Pasquale
2001
ITA
+9.10
121.45
28
MERANER Thomas
2002
ITA
+9.28
122.86
29
CARRAIN Brenno
2001
ITA
+9.53
124.81
30
PALMA Marc
2000
ITA
+10.98
136.17
31
PERKOLIC RAILIC Nikola
2003
SLO
+11.18
137.73
32
WILLEIT Gabriel
2003
ITA
+12.11
145.01
33
LACEDELLI Enrico
2002
ITA
+12.23
145.95
34
ZUECH Sebastian
2002
ITA
+12.40
147.28
35
GRAF Andre
2003
ITA
+12.42
147.44
36
FRANCESCHINI Philip
1999
ITA
+12.84
150.73
37
VINCENZI Lorenzo
2003
ITA
+12.99
151.90
38
SILLER Maximilian
2003
ITA
+13.01
152.06
39
SCHIEDER Raphael
2002
ITA
+13.53
156.13
40
KRAUTGASSER Stefan Georg
2002
ITA
+14.66
164.98
41
ZOEGGELER Alexander
2003
ITA
+15.89
174.61
42
BENETTOLO Francesco
2003
ITA
+16.17
176.80
43
SAPUTO Giorgio
2003
ITA
+17.81
189.64
44
VERSACE Alberto
2001
ITA
+17.95
190.74
45
CORTI Brando
2003
ITA
+20.80
213.05
46
GHIRARDO Edgar
2003
ITA
+22.95
229.88
47
BESSELAAR Tobias
2002
NED
+25.61
250.71
Did not finish 2nd run
MONZ Johannes
2003
AUT
SANTINI Alex
2003
ITA
PODA Alessandro
2000
ITA
STEINDL Daniel
2003
GER
HASPINGER Dominik
2003
ITA
LAGEDER Manuel
2003
ITA
OBERHAMMER Michael
2001
ITA
LARESE GORTIGO Rene
2000
ITA
CELLIE Alberto
2003
ITA
PERKMANN Dominik
2002
ITA
MCGOWN Kyle
2003
AUS
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
UNTERFRAUNER Samuel
2001
ITA
PANZANINI Daniel
2001
ITA
RAMICONE Paolo
2003
ITA
GIETL Christian
2003
ITA
COMPLOJ Rene
2002
ITA
LETTIG Filippo
2003
ITA
BERNARDI Jacopo
2002
ITA
GROSSRUBATSCHER Matteo
2001
ITA
SCHRANZHOFER Hannes
2003
ITA
DE MICHIEL Federico
2001
ITA
GALLINA Simone
2000
ITA
NARDI Tommaso
1999
ITA
NICOLI Lorenzo
2000
ITA
PLANCKER David
2001
ITA
TOSONI Alessandro
2000
ITA
GRAMM Lukas
2000
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
STRELE Patrick
1999
AUT
PORDON Alessandro
2003
ITA
WOERNDLE Leo
2003
ITA
SOMMACAL Mattia
2003
ITA
WEISSENSTEINER Philipp
2000
ITA
GIRARDI Paolo
2001
ITA
PODLIPNIK Anze
2003
SLO
GHEDINA Alessandro
2000
ITA
GUERRINI Alberto
2001
ITA
HARTWIG Max
1999
GER
MAISANO Will
2003
AUS
MALVOLTI Giacomo
2002
ITA
SEVERI Arturo
2003
ITA
PINTI Federico Maria
2002
ITA
LOCHMANN Niki
2002
ITA
LARCHER Maximilian
2001
ITA
MAYRHOFER Jonas
2001
ITA
HERZ Fabio
2002
AUT
TRIULZI Jordi M.
2001
ESP
ZUCCHINI Francesco Riccardo
2003
ITA
POMARE Sandro
2001
ITA
NEYLAN Benjamin
2003
CAN
STANGL Simon
2001
ITA
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run