official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
1:19.34
35.59
2
SIRVIO Salomo
2001
FIN
+0.27
38.07
3
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+0.46
39.82
4
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+0.71
42.12
5
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+0.75
42.49
5
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+0.75
42.49
7
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+0.81
43.04
8
AHO Saku
1997
FIN
+1.04
45.16
9
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+1.09
45.62
10
CASSMAN Oscar
1998
SWE
+1.11
45.80
11
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
+1.40
48.47
11
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
+1.40
48.47
13
HAHLIN Olle
1997
SWE
+1.45
48.93
14
SILFAELT Johan
1996
SWE
+1.53
49.67
15
KERANEN Emil
1999
FIN
+1.75
51.69
16
TOERNQVIST David
1998
SWE
+1.78
51.97
17
NETINDER Melker
2000
SWE
+1.91
53.16
18
FORSMAN Rickard
2000
SWE
+2.10
54.91
19
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+2.36
57.30
20
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+2.68
60.25
21
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
+2.69
60.34
22
MARKLUND Emil
1999
SWE
+2.72
60.62
23
SARAVUO Erik
2003
FIN
+3.12
64.30
24
WALLIN Atle
2001
SWE
+3.26
65.58
25
EDMARK Hugo
2000
SWE
+3.32
66.14
26
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
+3.40
66.87
27
PALOSAARI Joel
2001
FIN
+4.00
72.39
28
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
+4.19
74.14
29
RECHTENBERG Jan
2000
CZE
+4.48
76.81
30
OEHMAN Isak
1999
SWE
+4.49
76.90
31
KUKKONEN Niko
2000
FIN
+4.57
77.64
32
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
+5.51
86.29
33
MANSNER Jesper
2000
FIN
+5.74
88.40
34
JOHANSEN Sebastian
2001
NOR
+8.78
116.37
35
MUSIKKA Mikael
2003
FIN
+9.73
125.11
36
AATAMILA Lauri
2000
FIN
+9.81
125.85
37
BERGMANIS Aksels
2003
LAT
+12.23
148.12
38
KANOVITS Alexander
2003
SVK
+15.69
179.95
39
VIGAS Samuel
2003
SVK
+24.71
262.94
Did not finish 2nd run
DUBROVICS Jerry
2003
FIN
KARSTAD Benjamin
2002
NOR
LAPIENIS Vakaris Jokubas
2003
LTU
LAAKSO Teemu
2003
FIN
HAAKONSEN Fredrik
2002
NOR
HJELLBAKK Oddbjoern
2002
NOR
AAHS Albin
2002
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
ASPLUND Eric
2001
SWE
FURUHJELM Edvard
2000
FIN
FJAELLBERG William
1998
SWE
PEJOK Maans
2001
SWE
SZADKOWSKI Filip
1998
POL
JAROSCAK Miroslav
1999
SVK
HJARTARSON Odin
1997
SWE
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SCOTT Vilgot
2003
SWE
LAUHAMO Oliver
2001
FIN
KIISKI Dan
2002
FIN
LOEF Max
1997
SWE
BERGMAN Johan
1998
SWE
SELLING Kevin
2001
SWE
GUSTAFSSON Rasmus
2002
FIN
RASK Noah
2000
SWE
KERVEN Christopher
2000
SWE
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
GOLA Fabian
1998
CZE
NILSSON Didrik
1997
SWE
WIKSTROM Wilhelm
2000
FIN
BERGMARK Jacob
2000
SWE
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
DALMALM Gustav
1999
SWE
Did not start 1st run