official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GASSER Lukas
2001
AUT
1:14.81
32.17
2
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
+0.35
35.59
3
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
+0.63
38.32
4
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+0.98
41.73
5
BOWERS Jack
2000
USA
+1.29
44.76
6
GARTNER Anze
2001
SLO
+1.39
45.73
7
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+1.47
46.51
8
DYRBYE Casper
1996
DEN
+1.59
47.69
9
SNYDER Bennett
2001
USA
+1.98
51.49
10
KEKESI Marton
1995
HUN
+2.08
52.47
11
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+2.38
55.39
12
HEINE Oscar
2003
AUT
+2.63
57.83
13
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
+2.65
58.03
14
AINSLIE Rowen
2001
USA
+2.77
59.20
15
MIRNIK Maks Jan
2000
SLO
+2.91
60.57
16
STOJANOVIC Rok
2002
SLO
+3.75
68.76
17
RAKOVIC David
2003
SLO
+4.06
71.79
18
HOEFLEHNER Martin
2004
AUT
+4.36
74.72
19
MERTELJ Enej
2003
SLO
+4.75
78.52
20
KOMAC Nejc
2003
SLO
+4.77
78.72
21
WINDEN VAN Niels
2002
NED
+7.51
105.45
22
DAVIES Alex
2002
GBR
+7.57
106.04
23
TAHIRI Albin
1989
KOS
+8.84
118.43
24
VOLENTAR Jaka
2004
SLO
+10.41
133.75
25
HELBL Matic
2003
SLO
+10.96
139.12
26
BESSELAAR Tobias
2002
NED
+12.91
158.15
27
CELIK Bunyamin
2003
TUR
+14.67
175.32
28
KOC Yusuf
2003
TUR
+14.98
178.35
Did not finish 2nd run
FORD John
1987
GBR
ZIDARN Nejc
2004
SLO
PAL Krisztian
2004
HUN
VORSIC Maj
2004
SLO
BLOOM Ryan
2001
GBR
PODLIPNIK Anze
2003
SLO
DEL LATTE Mattia
2001
SLO
FUEREDER Daniel
2003
AUT
KRELJ Rozle
2002
SLO
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
BEUKER Jannes
2002
NED
KRIZAJ Martin
2002
SLO
LINHART Adam
2002
CZE
GROSSMAN Buey
2002
USA
NAGY Bence
1998
HUN
FIALA Eduard
1999
CZE
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
HROVATH David
2002
AUT
TRSAN Tim
2001
SLO
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
SLJIVIC Marko
1996
BIH
MULLER Marek
1998
CZE
POTH Robert
1997
GBR
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
KAZANC Mahmut
2004
TUR
VOJINOVIC Dusan
2004
SRB
RUDROFF Gabriel Wolfgang
2002
RUS
USTA Berkin
2000
TUR
LAUGHLAND Max
2004
GBR
ORESIC Otto
2004
CRO
HABERMAN Leon
2003
SLO
HOZMANN Rudolf
2004
HUN
UPTON Jack
2004
GBR
HABAJEC Matevz
2003
SLO
ANDERLIC Jakob
2004
SLO
FIALA Simon
2002
CZE
KOVAC Tilen
2004
SLO
SVETLICIC Miha
2004
SLO
STUBAUER Markus
2003
AUT
PERKOLIC RAILIC Nikola
2003
SLO
CHRISTEY David
1999
GBR
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
MOZEN Isaac
2001
USA
TRUNK Tamas
2003
HUN
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
STEPAN Martin
1995
CZE
CASE Toby
2002
GBR
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
BIRAN Itamar
1998
ISR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run