official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ASK Jesper
1994
SWE
1:27.82
20.21
2
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
+0.91
27.67
3
SOLHEIM Aage
1996
NOR
+0.95
28.00
4
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+1.11
29.31
5
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
+1.31
30.95
6
GRYM Hannes
1996
SWE
+1.51
32.59
7
STRAND Andreas
1998
NOR
+1.56
33.00
8
PERSSON Jesper
1995
SWE
+1.57
33.08
9
BAARDSETH Jeppe
1995
NOR
+1.84
35.30
10
GRAHN Guilherme
1997
BRA
+2.16
37.92
11
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
+2.39
39.80
12
HEDMAN Bjoern
1992
SWE
+2.51
40.79
13
HABDAS Piotr
1998
POL
+2.58
41.36
14
THORSBY Henrik
1998
NOR
+2.85
43.58
15
ANDA Eirik
1997
NOR
+3.00
44.81
16
KUFAAS Simen
1997
NOR
+3.02
44.97
17
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+3.42
48.25
18
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+3.59
49.64
19
NORUM Elias
1998
NOR
+4.34
55.79
20
HEDELIN Olof
1998
SWE
+4.97
60.96
21
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
+5.58
65.96
22
BEBENEK Szymon
1998
POL
+5.65
66.53
23
DALMALM Gustav
1999
SWE
+5.67
66.70
24
SEBZDA William
1997
SWE
+5.76
67.43
25
SOERBY Erik Malmborg
1996
NOR
+5.92
68.75
26
OHLSSON Erik
1995
SWE
+6.59
74.24
27
JONSSON Linus
1994
SWE
+7.13
78.67
28
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+7.53
81.95
29
CHRISTIANSEN Henrik
1998
SWE
+8.34
88.59
30
SMITH Anton
1997
SWE
+8.49
89.82
31
JOHANSSON Filip
1999
SWE
+8.63
90.96
32
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+9.20
95.64
33
DALMALM Oscar
1999
SWE
+9.59
98.83
34
OEHMAN Edvin
2000
SWE
+10.02
102.36
35
JONSSON Carl
2000
SWE
+10.54
106.62
36
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
+10.61
107.20
37
BULOW Anton
1997
SWE
+10.92
109.74
38
LUNDIN Ludvig
1997
SWE
+11.24
112.36
39
BACKLUND THORSANDER Jacob
2000
SWE
+11.77
116.71
40
PERSSON Emil
1999
SWE
+12.05
119.00
41
SJOESTRAND Oscar
1999
SWE
+12.43
122.12
42
BORGENSTAM Ludvig
2000
SWE
+13.32
129.42
43
OEHMAN Alex
1997
SWE
+13.69
132.45
44
UHRAS Benjamin
1999
SWE
+13.99
134.91
45
ALFREDSSON Johannes
2000
SWE
+18.36
170.74
46
NORDELL Andreas
1999
SWE
+25.29
227.55
47
LINDSTROEM Aron
2000
SWE
+30.54
270.59
Did not finish 2nd run
LINDGREN Viktor
1995
SWE
NORDIN-PETTERSSON Stig
1998
SWE
PEDERSEN Simon
1999
SWE
JOHANSEN Alexander
1998
NOR
WALLGREN Kalle
1999
SWE
SILFAELT Johan
1996
SWE
KARLBERG Lukas
1999
SWE
RANGNITT Jacob
1995
SWE
WESTERLUND Michael
1993
SWE
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
PYJAS Pawel
1999
POL
STEINWALL Filip
1997
SWE
CASSMAN Oscar
1998
SWE
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
SNORRASON Sturla-Snaer
1994
ISL
MUNKEJORD Henrik Fjeldavlie
1995
NOR
BAKKE Max
1997
NED
WISEN Christopher
1992
SWE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Did not start 1st run