official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ENGVOLL Morten
1992
NOR
1:47.94
17.62
2
WISEN Christopher
1992
SWE
+0.69
22.22
3
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
+1.26
26.02
4
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+3.40
40.30
5
CRUZ Erik
1994
ESP
+3.56
41.37
6
JONSSON Carl
2000
SWE
+4.17
45.44
7
LIFVENDAHL Ludvig
1995
SWE
+4.80
49.64
8
LOENNBERG Philip
1996
SWE
+5.43
53.84
9
WICKBERS Linus
1994
SWE
+6.37
60.11
10
HAHLIN Olle
1997
SWE
+6.59
61.58
11
HEDELIN Olof
1998
SWE
+7.44
67.25
12
STEINWALL Filip
1997
SWE
+7.85
69.98
13
KRISTIANSSON Kalle
1999
SWE
+8.10
71.65
14
OHLSSON Erik
1995
SWE
+8.23
72.52
15
BIBOLLET Joseph
1998
FRA
+8.29
72.92
16
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
+8.40
73.65
17
SEBZDA William
1997
SWE
+8.44
73.92
18
DALMALM Gustav
1999
SWE
+8.66
75.39
19
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+9.16
78.72
20
OLSSON Alfred
2000
SWE
+9.59
81.59
21
HAGBERG Johan
1999
SWE
+10.01
84.39
22
STEFFENSSON Edvin
1999
SWE
+10.32
86.46
23
KARLSSON Hampus
1996
SWE
+10.48
87.53
24
MARKLUND Emil
1999
SWE
+10.72
89.13
25
JOHANSSON Filip
1999
SWE
+10.78
89.53
26
ZVEJNIEKS Davis
1998
LAT
+10.98
90.86
27
LINDEROTH NAGY Jonathan
1999
SWE
+12.16
98.73
28
RASK Noah
2000
SWE
+12.75
102.67
29
COLLIN Axel
1998
SWE
+12.80
103.00
30
DELOURME Julien
2000
FRA
+13.16
105.40
31
BODEN Victor
2000
SWE
+14.04
111.27
32
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+14.37
113.47
33
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
+15.39
120.28
34
SJOESTRAND Oscar
1999
SWE
+15.40
120.34
35
PERSSON Andre
1999
SWE
+15.60
121.68
36
ANDERSSON Lukas
2000
SWE
+17.02
131.15
37
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+20.22
152.49
38
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
+24.30
179.71
39
BERGLUND Gusten
2000
SWE
+27.80
203.06
40
ALFREDSSON Johannes
2000
SWE
+28.42
207.19
Did not finish 2nd run
SANDIN VAENJE Wilhelm
2000
SWE
FORSMAN Rickard
2000
SWE
LUNDIN Ludvig
1997
SWE
HOLMER Ian
1998
SWE
PEDERSEN Simon
1999
SWE
NILSSON Edvin
1999
SWE
FROELAND Haakon Isaksen
1996
NOR
LINDBERG Malte
1997
SWE
WESTLING Anton
1998
SWE
INNES Iain
1998
GBR
GRAHN Guilherme
1997
BRA
ASPLUND Emil
1996
SWE
ASK Jesper
1994
SWE
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
MEDHUS Anders Lysklett
1995
NOR
TAJET Simen
1993
NOR
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
FIELER Joergen
2000
NOR
LARSSON Mikael
2000
SWE
LINDSTROEM Aron
2000
SWE
NETINDER Melker
2000
SWE
STROEM Olle
2000
SWE
BERGMARK Jacob
2000
SWE
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
SUNDBERG Edvin
2000
SWE
BAESEN Hugo
2000
SWE
DALMALM Joel
2000
SWE
GROENHOLM David
2000
SWE
SEMDAHL Mikael
2000
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
JEKABSONS Jorens
2000
LAT
NORDIN Linus
2000
SWE
WELINDER Filip
2000
SWE
KARBACH Maximillian
2000
SWE
GUDBRANDSEN Andreas
1997
NOR
NILSEN Eivind
1999
NOR
GUSTAFSSON Benjamin
1999
SWE
VALLON Enzo
2000
FRA
SEMET Evan
1999
USA
DALMALM Oscar
1999
SWE
GRAHN Filip
1997
SWE
BULOW Anton
1997
SWE
NIVRE Fredrik
1999
SWE
NORDIN-PETTERSSON Stig
1998
SWE
SELLING Joel
1998
SWE
ENDRE Pontus
1997
SWE
RUNDLOEF Marcus
1997
SWE
CHRISTIANSEN Henrik
1998
SWE
WEDSJOE Max
1997
SWE
EKELOEF John
1998
SWE
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
KARLSSON Filip
1997
SWE
KLAUSNER WALDESJOE Jonathan
1997
SWE
SMITH Anton
1997
SWE
KNUTSSON Oscar
1997
SWE
EDVINSSON Mattias
1997
SWE
POETTOZ Michael
1998
COL
HJARTARSON Odin
1997
SWE
WALLGREN Kalle
1999
SWE
ERIKSSON II Johan
1996
SWE
ERIKSSON Oskar
1997
SWE
SILFAELT Johan
1996
SWE
REYNAUD Bastien
1998
FRA
UTTERSTROEM Fredrik
1997
SWE
BARALO Elliott
1998
FRA
COLLOMBET Ryan
1998
FRA
AHLIN Adam
1997
SWE
LOEF Max
1997
SWE
PAOLY Thibault
1998
FRA
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
TALOTTA Adrien
1998
FRA
CASSMAN Oscar
1998
SWE
OESTMARK Anton
1996
SWE
RANGNITT Jacob
1995
SWE
PERSSON Jacob
1998
SWE
JAROSCAK Miroslav
1999
SVK
CRONEBORG Claes
1998
SWE
AASTROEM Ludvig
1998
SWE
REVELSBY Sindre Breivik
1994
NOR
NILSSON Didrik
1997
SWE
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
KAAHRE Rickard
1991
SWE
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
WIDING Vidar
1994
SWE
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
SMITH Warren Cummings
1992
EST
Disqualified 1st run
Did not start 1st run