official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SPILAR Zan
1997
SLO
1:36.19
23.53
2
RUPNIK Matevz
1997
SLO
+0.41
26.60
3
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
+0.75
29.14
4
CUFAR Anze
1998
SLO
+1.69
36.18
5
KRALJ Zan
1997
SLO
+1.99
38.43
6
NARALOCNIK Nejc
1999
SLO
+2.34
41.05
7
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+2.76
44.19
8
BARBU Alexandru
1987
ROU
+2.99
45.91
9
SLJIVIC Marko
1996
BIH
+3.25
47.86
10
SALIHOVIC Eldar
1999
MNE
+3.50
49.73
11
PASCINSKI Tadej
1999
SLO
+3.56
50.18
12
JAKUBCO Jan
1995
SVK
+3.70
51.23
13
SZOLLOS Benjamin
1996
HUN
+3.76
51.67
14
RUDIC Marko
1990
BIH
+3.89
52.65
15
JEVREMOVIC Raso
1998
SRB
+4.06
53.92
16
NAPOTNIK Jan
1997
SLO
+4.20
54.97
17
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
+4.57
57.74
18
KARPUSHYN Mykhailo
1998
UKR
+4.58
57.81
19
DEHARI Dardan
1990
MKD
+4.59
57.89
20
TREBILCOCK Robert
1993
GBR
+4.98
60.81
21
GOLOB Janez
1995
SLO
+5.70
66.20
22
KOMSIC Dario
2000
CRO
+5.81
67.02
23
BLAGOJEVIC Rastko
1999
SRB
+8.55
87.53
24
STEFANESCU Alexandru Stefan
1999
ROU
+9.43
94.12
25
MIRNIK Maks Jan
2000
SLO
+9.84
97.18
26
GABRIJEL Anze
2000
SLO
+9.89
97.56
27
CIHLAR Karlo Valentin
1999
CRO
+10.74
103.92
28
KOUYOUMDJIAN Yiannos
1997
CYP
+11.26
107.81
29
SIROKI Lovro
1999
CRO
+11.64
110.66
30
DJORDEVIC Mihajlo
1999
SRB
+11.75
111.48
31
KAKKOURAS Giorgos
1998
CYP
+13.89
127.50
32
SELAK Vedran
2000
BIH
+15.25
137.68
33
KROTA Filip
2000
CRO
+15.26
137.75
34
ALIC Hidajet
1997
BIH
+15.75
141.42
35
TERZIC Dino
2000
BIH
+16.82
149.43
36
MINIC Mateja
2000
SRB
+17.38
153.62
37
REMIC Matej
2000
SLO
+17.40
153.77
38
DJOKANOVIC Strahinja
2000
BIH
+19.15
166.87
39
KOSIC Bojan
1990
MNE
+19.27
167.77
40
PILAV Tarik
2000
BIH
+20.32
175.63
41
VASILEIOU Anastasios
2000
GRE
+23.52
199.58
42
SINADINOVSKI Voislav
2000
MKD
+26.09
218.82
43
KARATZIAS Georgios
2000
GRE
+26.38
220.99
44
VERIGA Vasil
1998
ALB
+37.33
302.95
45
BICAKCIC Denis
2000
BIH
+38.22
309.61
Did not finish 2nd run
HADZISULEJMANOVIC Arnes
1999
SLO
KRIZAN Vojin
2000
SRB
KOZARIS Filippos
1999
GRE
KAMENICA Matin
1999
BIH
MICHAEL Andreas
1997
CYP
PETKOV Viktor
1999
MKD
LIMON Nihat Enes
1998
TUR
HODZIC Haris
1996
BIH
DENIZ Serdar
1997
TUR
LOKMIC Emir
1997
BIH
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
EMRIC Eman
1996
BIH
LAIKERT Igor
1991
BIH
CAS Jure
1994
SLO
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run