official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
1:50.21
7.89
2
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+0.02
8.02
3
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+0.36
10.27
4
JUNG Donghyun
1988
KOR
+0.47
11.00
5
KRYZL Krystof
1986
CZE
+1.55
18.16
6
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+1.58
18.36
7
JASICZEK Michal
1994
POL
+1.67
18.95
8
KIM Hyeontae
1990
KOR
+2.18
22.33
9
HONG Dongkwan
1995
KOR
+2.20
22.46
10
YUASA Naoki
1983
JPN
+2.35
23.46
11
MAJOR Billy
1996
GBR
+2.71
25.84
12
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+2.75
26.11
13
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+2.80
26.44
14
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
+2.83
26.64
15
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
+2.92
27.23
16
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+3.22
29.22
17
GEDRA Zaks
1998
LAT
+3.30
29.75
18
JUNG Minsik
1997
KOR
+3.31
29.81
19
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+3.37
30.21
20
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
+3.67
32.20
21
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
+3.88
33.59
22
HAGBERG Johan
1999
SWE
+3.89
33.66
23
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
+4.01
34.45
24
BREITFUSS KAMMERLANDER Simon
1992
BOL
+4.22
35.84
25
SEINO Koyu
1993
JPN
+4.27
36.17
26
AIHARA Shiro
2001
JPN
+4.69
38.96
27
SORIO Francesco
1997
ITA
+5.56
44.72
28
CASSMAN Oscar
1998
SWE
+5.78
46.18
29
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
+5.91
47.04
30
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+6.22
49.09
31
OLSSON Alfred
2000
SWE
+6.72
52.40
32
BARUFFALDI Davide
1999
ITA
+7.51
57.63
33
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
+7.80
59.56
34
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
+8.50
64.19
35
ISHIJIMA Yuichiro
2000
JPN
+8.55
64.52
36
LEGGETT Connor
2000
AUS
+9.93
73.66
37
MIURA Asahi
1997
JPN
+10.98
80.62
38
NAKAMATA Kazuki
1997
JPN
+11.19
82.01
39
KIMISHIMA Ohra
2002
JPN
+12.41
90.09
40
TAKAHASHI Uta
1998
JPN
+13.49
97.24
41
TAKAHASHI Takuya
1998
JPN
+13.50
97.31
42
HYSKA Martin
1994
SVK
+14.86
106.32
43
SATO Taiga
2001
JPN
+15.22
108.70
44
MIYAZAKI Yu
2000
JPN
+15.97
113.67
45
CHOI Min-seok
2000
KOR
+16.58
117.71
46
AOKI Rion
2002
JPN
+17.79
125.73
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ISHIZUKA Koshiro
2002
JPN
LIU Juntong
2002
CHN
YANG Jinge
1999
CHN
XU Mingfu
1997
CHN
LEE Jae-Young
1999
KOR
KOSE Yamato
1998
JPN
CHO Bum-Hee
2000
KOR
TOMIOKA Tsukasa
1997
JPN
BAE Jun-Woo
1998
KOR
MATSUURA Shotaro
1998
JPN
GUALAZZI Michele
1994
ITA
ITO Shugo
2000
JPN
SHIMANUKI Aguri
1998
JPN
TAKAYAMA Shintaro
1999
JPN
YOSHIZAWA Shuzo
1997
JPN
LEE Jang Woo
1995
KOR
OINOSHO Kaito
1996
JPN
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
TAKAHASHI Taisei
1997
JPN
INOMATA Shun
1997
JPN
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
SATO Shintaro
2001
JPN
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
INOMATA Yu
2000
JPN
COATES Theodore
1999
AUS
JONSSON William
2001
SWE
TODOROV Yoan
1997
BUL
POTH Robert
1997
GBR
BIRAN Itamar
1998
ISR
NISHI Sota
1996
JPN
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
GOTO Yushi
1997
JPN
KUBOTA Taku
1998
JPN
MAROVT Tijan
1998
SLO
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
KIM Dong Woo
1995
KOR
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
LEE Han-Hee
1997
KOR
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
Disqualified 1st run
Did not start 1st run