official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
1:18.75
9.74
2
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+1.44
22.91
3
STEINMAIR Matthias
1997
ITA
+1.67
25.01
4
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+2.14
29.31
5
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+2.23
30.13
6
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+2.31
30.86
7
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
+2.48
32.41
8
GSTREIN Luca
2000
AUT
+2.57
33.24
9
BORGNAES Christian
1996
AUT
+2.64
33.88
10
SINNESBERGER Thierry
1995
SUI
+2.67
34.15
11
NIKIC Leon
1999
CRO
+2.75
34.88
12
AGLASSINGER David
1997
AUT
+2.86
35.89
13
STURM Joshua
2001
AUT
+3.00
37.17
14
AHO Saku
1997
FIN
+3.12
38.27
15
DORNER Thomas
1998
AUT
+3.20
39.00
16
DORNAUER Armin
2000
AUT
+3.21
39.09
17
MEISSL Christoph
2000
AUT
+3.24
39.36
18
KIENREICH Julian
1996
AUT
+3.44
41.19
19
THAURER Stefan
1999
AUT
+3.56
42.29
20
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+3.86
45.03
21
GRASSER Julian
1999
AUT
+3.95
45.85
22
BRAYTON Hunter
1999
USA
+4.22
48.32
23
BARKOV Daniil
2000
RUS
+4.28
48.87
24
SCOTT Alec
1997
AUS
+4.29
48.96
25
FABBRI Tommaso
1997
ITA
+5.98
64.41
26
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+6.07
65.24
27
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
+6.14
65.88
28
BARTOLOME Alexander
2001
AUT
+6.32
67.52
29
GOLA Fabian
1998
CZE
+6.94
73.19
30
TAUSZ Andras
2001
HUN
+9.24
94.22
31
CARBONARI Christian
2000
ITA
+10.80
108.48
32
MAROTY Matyas
2000
HUN
+10.87
109.12
33
LINSE Aleix
2001
NED
+14.05
138.20
34
BODE DEN Luka
2001
NED
+14.11
138.75
35
VONK Timo
2001
NED
+16.34
159.13
36
HONDERS Tim
2000
NED
+18.08
175.04
37
EVERS Ezra
2001
NED
+18.16
175.77
38
OEVEREN VAN Maarten
2001
NED
+19.59
188.85
39
NEIMAN Nicolas
2001
ARG
+20.10
193.51
40
VERHEUL Tim
2000
NED
+22.11
211.89
41
LAVIEREN VAN Jan Willem
2000
NED
+24.75
236.03
42
BREIJER Max
2001
NED
+29.60
280.37
43
ULLRICH Boris
1998
NED
+34.09
321.42
44
SOETEMAN David
2000
NED
+47.26
441.83
Did not finish 2nd run
SAFRANKA Bela
2000
HUN
GOENITZER Patrick
2000
AUT
SAGMEISTER Felix
2001
AUT
NEUMANN Tobias
2000
AUT
GASSER Lukas
2001
AUT
GAHR Lukas
1999
AUT
PELTOLA Olli
1998
FIN
NARDI Tommaso
1999
ITA
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
HOFER Damian
1999
ITA
VAN LOON Patrick
1998
ITA
SJOBERG Marlon
1997
FIN
TANNER Luca
1997
AUT
VERBEKE Tom
1997
BEL
HANDOLIN Juho
1997
FIN
KATO Seigo
1998
JPN
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
VERVOORT Max
1996
NED
SMAK Martijn
2000
NED
KOLLER Moritz
2001
GER
TROUP Kieran
2000
GBR
FABER Quinten
2001
NED
STAA VAN Stan
2000
NED
KROL Peter
2001
NED
HORTENSIUS Tom
2001
NED
WILLEMS Armin
1996
NED
EMBREGTS Ferry
1998
NED
SCHIPPERS Rik
2000
NED
WILLEMS Bjoern
1996
NED
MOEHRING Roy
1999
NED
SCHMIDT Tobias
1999
GER
LANZENBERGER Luca
1999
AUT
KRAUSE Werner
2000
ITA
FONDA Jakob
1999
SLO
OPETNIK Moritz
1998
AUT
TAKKI Teddy
1996
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run