official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
1:51.54
28.49
2
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+0.41
32.20
3
HEINE Oscar
2003
AUT
+0.54
33.38
4
KAISER Manuel
2003
AUT
+0.68
34.65
5
ZUDRELL Moritz
2005
AUT
+0.69
34.74
6
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+0.85
36.19
7
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
+0.98
37.36
8
COLLINI Filippo
2000
ITA
+1.03
37.82
9
SKOREPA Jan
1996
CZE
+1.08
38.27
10
KOCH Stephan
2006
AUT
+1.25
39.81
11
TOMII Taiga
1998
JPN
+1.32
40.44
12
FUEREDER Daniel
2003
AUT
+1.33
40.53
13
STRAUSS Florian
2004
AUT
+1.41
41.26
14
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+1.45
41.62
15
HAAS Matteo
2004
AUT
+1.61
43.07
16
BOECK Kilian
2002
AUT
+1.64
43.34
17
LIMMER Noel
2004
GER
+1.72
44.06
18
ZEHENTNER David
2005
AUT
+1.79
44.70
19
WALCH Fabio
2003
AUT
+1.81
44.88
20
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+1.90
45.69
21
RANNER Tim
2006
AUT
+1.94
46.06
22
PROFANTER Santino
2001
AUT
+2.04
46.96
23
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+2.08
47.32
24
STURM Asaja
2006
AUT
+2.23
48.68
25
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
+2.37
49.95
25
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+2.37
49.95
27
FEURSTEIN Marco
2004
AUT
+2.49
51.04
28
KOSI Klemen
1991
SLO
+2.70
52.94
29
SCHAIDREITER Stefan
2004
AUT
+2.84
54.21
30
JAHN Julian
2002
AUT
+2.94
55.11
31
WAGNER Paul
2004
AUT
+3.06
56.20
32
PILZ Finn-Pirmin
2005
AUT
+3.12
56.74
33
WACHTER Simon
2004
AUT
+3.16
57.10
33
MIKA-CORTOLEZIS Jonathan
2003
AUT
+3.16
57.10
35
AUFSCHNAITER Anton
2000
AUT
+3.30
58.37
36
HRIBERSEK Alen
2005
SLO
+3.42
59.46
37
UNTERWANDLING Florian
2004
AUT
+3.44
59.64
38
SZCZAP Mateusz
2005
POL
+3.51
60.27
39
WUERGER Moritz
2004
AUT
+3.52
60.36
40
LINSE Aleix
2001
NED
+3.53
60.45
41
RAINER Florian
2005
AUT
+3.74
62.36
42
MOSER Simon
2005
AUT
+3.85
63.35
43
HAFNER Leon
2006
AUT
+4.16
66.16
44
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
+4.17
66.25
45
FERNSEBNER Matthias
2005
AUT
+4.19
66.43
46
AINSLIE Rowen
2001
USA
+4.22
66.70
47
WALSER Christoph
2005
AUT
+4.26
67.06
48
SKAARDAL Fredrik
2004
AUT
+4.31
67.52
49
KIEN Lukas
2002
AUT
+4.34
67.79
50
VOM HAGEN Konstantin
2004
GER
+4.40
68.33
51
BOWER Zac
2003
USA
+4.51
69.33
52
PITZER Willi
2005
AUT
+4.57
69.87
53
LAIREITER Christoph
2005
AUT
+4.58
69.96
54
DILITZ Luis Jakob
2005
AUT
+4.62
70.32
55
BURGSCHWAIGER Thomas
2003
AUT
+4.72
71.23
56
WALDER David
2003
AUT
+4.77
71.68
57
STOECKL Johannes
2004
AUT
+4.85
72.41
58
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
+4.95
73.31
59
SCHMUCK Vinzent
2005
AUT
+4.98
73.58
60
NEUMAYER Florian
2006
AUT
+5.00
73.77
61
RIEDMANN Christopher
2004
AUT
+5.02
73.95
62
PASSRUGGER Jakob
2005
AUT
+5.13
74.94
63
WIRNSBERGER Felix
2005
AUT
+5.23
75.85
64
JAGERSBERGER Sebastian
2004
AUT
+5.32
76.66
65
BANK Matej
2003
CZE
+5.38
77.21
66
TOENIG Luis
2006
AUT
+5.48
78.11
67
JACKSON Alec
2005
NZL
+5.52
78.47
68
KAUFMANN Christian
2004
AUT
+5.57
78.93
69
HEIM Leo
2006
AUT
+5.66
79.74
70
SCHAEFER Jonas
2005
AUT
+5.69
80.01
71
WALCHER Linus
2005
AUT
+5.95
82.37
72
BLAHA Matej
2001
CZE
+6.48
87.17
73
GMEINBAUER Elias
2003
AUT
+6.55
87.80
74
SOMMERER Janik
2006
AUT
+7.11
92.87
75
TSCHEMERNJAK Lito
2005
AUT
+7.20
93.69
76
BARZAUNER Daniel
2006
AUT
+7.37
95.23
77
ANDREYCIC Lukas
2004
AUT
+7.43
95.77
78
KIERKOWSKI Juliusz
2004
POL
+7.48
96.22
79
LISCH Christopher
2006
AUT
+7.63
97.58
80
KREISEDER Quentin
2006
AUT
+7.69
98.12
81
SATTLEGGER Ingo
2005
AUT
+8.36
104.19
82
SCHLINTL Michael
2006
AUT
+8.37
104.28
83
STOEGER Hannes
2005
AUT
+8.51
105.55
84
SEIFERT Benedikt
2005
AUT
+8.55
105.91
85
TRINKER Florian
2005
AUT
+9.11
110.98
86
FALKNER Simon
2006
AUT
+9.28
112.52
87
KLINGLMAYR Lorenz
2005
AUT
+9.62
115.60
88
MUELLER Florian
2005
AUT
+9.74
116.69
89
SEEBACHER Kris
2006
AUT
+9.84
117.59
90
BUSENLECHNER Tim
2005
AUT
+10.28
121.58
91
ZAAGSMA Jan Peter
2006
NED
+10.93
127.46
92
LERCHER Fabian
2006
AUT
+11.35
131.26
93
ZONDAG Nick
2005
NED
+12.32
140.05
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WERBITSCH Moritz
2006
AUT
GRADAUER Adrian
2006
AUT
POMBERGER Moritz
2006
AUT
GUENTHER David
2006
AUT
FERNSEBNER Simon
2006
AUT
STEFAN Dominik
2005
AUT
ERLER Daniel
2005
AUT
BERGMAYER Bernhard
1999
AUT
WILLE Felix
2004
AUT
LERCHER Kilian
2005
AUT
FUCHS Johannes
2006
AUT
DZICOEV Roman
2003
CZE
ZIDARN Nejc
2004
SLO
DEGIROLAMO Ben
2003
USA
RETTENWANDER Clemens
2004
AUT
SUDO Ryo
2003
JPN
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
LANGMUIR Calum
2002
GBR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run