official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VITALE Flavio
2005
FRA
1:33.12
46.54
2
WACHTER Simon
2004
AUT
+1.54
58.61
3
CARRICK-SMITH Luca
2005
GBR
+1.71
59.95
4
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+1.75
60.26
5
URQUHART Aidan
2004
GBR
+2.33
64.81
6
IRVING Jack
2005
GBR
+2.79
68.41
7
BANYAI Attila
2005
HUN
+3.40
73.19
8
FOSSLAND Warner
2001
USA
+3.42
73.35
9
SLADE Ted
2003
GBR
+3.45
73.59
10
BLYTH Ruaridh
2005
GBR
+3.51
74.06
11
ZANGERL Rafael
2005
AUT
+3.58
74.60
12
DUPONT-ROC Simon
2004
FRA
+3.59
74.68
13
BENNETT Elliott
2003
GBR
+3.69
75.47
14
ANTONIOLI Jacopo Luigi
2003
ITA
+3.77
76.09
15
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
+3.85
76.72
16
PEDRONCELLI Francesco
2002
ITA
+3.90
77.11
17
CREMASCHINI Mattia
2004
ITA
+3.94
77.43
18
PARK Oscar
2004
CAN
+4.01
77.98
19
UNTERWANDLING Florian
2004
AUT
+4.05
78.29
20
NEUKOM Simeon
2001
LIE
+4.43
81.27
21
BESSER Felix
2003
GER
+4.73
83.62
22
SKABAR Jonas
2004
FRA
+6.48
97.34
23
PYE Ryan
2004
GBR
+8.22
110.98
24
BOUAS Ioannis
2005
BEL
+8.48
113.02
25
GARNIER Killian
2004
FRA
+8.49
113.10
26
HEUVEL VAN DEN Kaj
2002
NED
+9.09
117.80
27
RIEGER Sean
2001
USA
+9.13
118.11
28
HUISMAN MURO Kaylan
2003
GBR
+9.20
118.66
29
METHERINGHAM Zachary
2004
GBR
+10.24
126.81
30
RACHWAL Reid
2004
USA
+10.85
131.60
31
VASS Daniel Bertalan
2005
HUN
+12.84
147.20
32
TUBBS Charlie
2003
GBR
+13.06
148.92
33
PARKER Travis
2005
GBR
+13.08
149.08
34
WILKINS Aidan
2004
NZL
+13.29
150.72
35
LAUGHLAND Max
2004
GBR
+13.49
152.29
36
GRIEVE Joe
2003
GBR
+14.15
157.47
37
HORN Freddie
2005
GBR
+14.83
162.80
38
HABAL-SHORE Mathias
2005
USA
+16.19
173.46
39
JENNINGS Toby
2004
GBR
+16.82
178.40
40
SMITH Niccolo
2005
GBR
+17.56
184.20
41
TYSER Caspar
2005
GBR
+20.31
205.76
42
WILLIAMS Johnny
2005
GBR
+21.44
214.62
43
PERRIN JOHNSTON Finlay
2005
GBR
+21.83
217.67
44
ROWBOTTOM Oliver
2003
GBR
+22.88
225.90
45
MCINTYRE Ross
2004
GBR
+30.08
282.35
46
BAYLES Sebastian
2004
GBR
+30.11
282.58
47
FIRTH Piers
2003
GBR
+42.36
378.61
Did not finish 2nd run
KUHN Levin
2005
GER
GREEN Lachlan
2002
AUS
ACKERLEY Sebastian
2005
GBR
LINDENMEYR Aksel
2005
USA
OGDEN Alex
2005
GBR
MARXER Samuel
2004
LIE
AERTS Vico
2005
BEL
STANWAY Kayne
2005
GBR
BLACK George
2005
GBR
PRUNERI Andrea
2002
ITA
POZZI Francesco
2003
ITA
DAVIES Alex
2002
GBR
NORMAND Gaspard
2003
FRA
PEDRONCELLI Valerio
2002
ITA
BERTOLDINI Andrea
2003
ITA
HOLMES Robert
2002
GBR
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
WALLACE Jackson
2005
AUS
JACKSON Thomas
2005
GBR
GREEN Oddy
2005
GBR
MAXWELL Gordon
2005
GBR
CUTTING Isaac
2004
IRL
HODGE Ryrie
2005
GBR
ZUEND Yannick
2005
LIE
HALL Alistair
2003
GBR
MCGOWN Kyle
2003
AUS
HART Benjamin
2003
GBR
RIIS Marcus Cristian
2002
DEN
UNGER David
2003
GER
LINDFORS Nikolaj
2002
LUX
SAMBRIZZI Lorenzo
2005
ITA
WOOLLEY Kieran
2005
GBR
JACKSON Alec
2005
NZL
MARTINI Marco
2004
ITA
MUNRO Gregor
2004
GBR
PECCATI Francesco
2003
ITA
BIANCHI Gabriele
2004
ITA
LINSE Aleix
2001
NED
RAMPTON Thomas
2003
GBR
HUDSON Tom
2001
GBR
DE POURTALES Louis
2002
GBR
BIANCHI Luca
2004
ITA
DILITZ Luis Jakob
2005
AUT
UPTON Jack
2004
GBR
CREMASCHINI Luca
2002
ITA
BLOOM Ryan
2001
GBR
ORESIC Otto
2004
CRO
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
PITTRACHER Tobias
2004
AUT
IRMEN Ayk
2003
GER
DOMAN Robert
2003
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run