official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LINGG Charlotte
1999
LIE
2:25.87
26.97
2
SZOLLOS Noa
2003
ISR
+0.21
28.42
3
PAZZAGLIA Alice
2002
ITA
+0.35
29.39
4
DARBELLAY Delphine
2002
SUI
+0.41
29.81
5
ROSCA Beatrice
2003
ITA
+0.42
29.88
6
ZOLLER Sarah
2002
SUI
+0.63
31.33
7
VALLERIANI Giulia
2004
ITA
+0.76
32.23
7
WIESER Emma
2003
ITA
+0.76
32.23
9
CAROLLI Francesca
2004
ITA
+0.92
33.34
10
ALLEMAND Sara
2000
ITA
+1.29
35.90
11
SINIGOI Caterina
2003
ITA
+1.39
36.59
12
BAUMANN Lara
2001
SUI
+1.79
39.36
13
CRAIEVICH Andrea
2000
ITA
+1.98
40.68
14
GERMANE Dzenifera
2003
LAT
+2.46
44.00
15
CHEVRIER Axelle
2001
FRA
+2.61
45.04
16
SHEPILENKO Anastasiia
2000
UKR
+2.86
46.77
17
VAGLIO Alessia
2003
ITA
+2.89
46.98
18
EIBL Nicole
2003
AUT
+2.97
47.53
19
DE LEONARDIS Carlotta
2003
ITA
+3.09
48.37
20
BANCHI Martina
2003
ITA
+3.12
48.57
21
CECERE Margherita
2003
ITA
+3.15
48.78
22
CAPPELLINI Vittoria
2002
ITA
+3.21
49.20
23
GIRAUD Amelie
2003
FRA
+3.37
50.30
24
LANI Federica
2001
ITA
+3.39
50.44
25
RODARI Lisa
2001
ITA
+4.43
57.64
26
BECK Madeleine
2004
LIE
+4.69
59.44
27
GIORDANO Flavia Diletta
2001
ITA
+4.86
60.62
28
DAL VECCHIO Elena
2002
ITA
+5.61
65.81
29
MERLOZ Cloe
2003
FRA
+6.02
68.65
30
VADAGNINI Sofia
2003
ITA
+6.24
70.18
31
ROSSETTI Marta
1999
ITA
+6.28
70.45
31
GUILLAUME Capucine
2003
FRA
+6.28
70.45
33
GORRINGE Giselle
2003
GBR
+6.29
70.52
34
GAUL Sammie
2001
AUS
+6.61
72.74
35
MUZAFERIJA Elvedina
1999
BIH
+7.38
78.07
36
TRUMMER Julie
2001
SUI
+7.87
81.46
37
CARROZ Leonie
2004
FRA
+8.18
83.61
38
COSTATO Beatrice
2000
ITA
+8.85
88.25
39
VIAL Raphaelle
2003
FRA
+10.70
101.06
40
RENAUDIN Clementine
2005
FRA
+15.11
131.59
41
WROBEL Oliwia
1999
POL
+15.58
134.85
42
INGVADOTTIR Hjordis Birna
2000
ISL
+21.76
177.64
43
MC KENNA Eabha
2006
IRL
+25.85
205.95
44
CARVALHO Marta
2005
POR
+58.91
434.86
Did not finish 2nd run
WELIE VAN Sanne
2002
SUI
PECH Charlotte
2006
FRA
VODRAZKOVA Barbora
2003
CZE
JOUD Paloma
2003
FRA
PLONER Nicole
2003
ITA
PIRCHER Magdalena
2003
ITA
SELLEMOND Laura
2002
ITA
ZIEBA Hanna
2005
POL
TOJA Maria
2004
ITA
MOSCA Domenica
2000
SUI
PIZZINATO Cecilia
2004
ITA
LORENZI Matilde
2004
ITA
ORECCHIONI Paola
2003
FRA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KORTVELYESSY Dora
2006
HUN
POLANYI Lili
2004
HUN
VIVIANI Serena
1999
ITA
PUCKETT Riley
2003
USA
SMYTH Mikayla
2005
NZL
HOZMANN Szonja
2001
HUN
ARLOT Lydie
2002
FRA
GARITANO ITURBE June
2004
ESP
BROENS Ida Sofie Bunsov
1999
DEN
BRUCE Abi
2000
GBR
BANDO Magdalena
2005
POL
GSTREIN Amelie
2004
AUT
BLOK Noa
2000
NED
AGNELLI Carole
2001
ITA
JALLAT Annabel
2003
FRA
Disqualified 1st run