official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VLHOVA Petra
1995
SVK
1:50.59
0.00
2
DUERR Lena
1991
GER
+1.41
9.31
3
LIENSBERGER Katharina
1997
AUT
+1.55
10.23
4
SHIFFRIN Mikaela
1995
USA
+1.70
11.22
5
HECTOR Sara
1992
SWE
+2.60
17.16
6
NULLMEYER Ali
1998
CAN
+2.97
19.60
7
MEILLARD Melanie
1998
SUI
+2.99
19.74
8
HUBER Katharina
1995
AUT
+3.15
20.79
9
LJUTIC Zrinka
2004
CRO
+3.17
20.93
10
POPOVIC Leona
1997
CRO
+3.30
21.78
11
TVIBERG Maria Therese
1994
NOR
+3.39
22.38
12
HOLDENER Wendy
1993
SUI
+3.49
23.04
13
GALLHUBER Katharina
1997
AUT
+3.55
23.43
14
DUBOVSKA Martina
1992
CZE
+3.72
24.56
15
MOLTZAN Paula
1994
USA
+3.84
25.35
16
TRUPPE Katharina
1996
AUT
+3.96
26.14
17
PETERLINI Martina
1997
ITA
+3.97
26.21
18
RAST Camille
1999
SUI
+3.98
26.27
19
SWENN LARSSON Anna
1991
SWE
+4.03
26.60
20
HOLTMANN Mina Fuerst
1995
NOR
+4.10
27.06
21
GISIN Michelle
1993
SUI
+4.20
27.72
22
COLTURI Lara
2006
ALB
+4.35
28.71
23
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
+4.46
29.44
24
POGNEAUX Chiara
2002
FRA
+5.16
34.06
25
HOFFMAN Madison
2000
AUS
+5.41
35.71
26
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+5.42
35.78
27
SMART Amelia
1998
CAN
+5.75
37.96
28
ALPHAND Estelle
1995
SWE
+9.88
65.22
Did not finish 2nd run
Did not qualify
BERTHELSEN Nuunu Chemnitz
1996
DEN
HENRIKSSON Charlotte
2003
FIN
SZOLLOS Noa
2003
ISR
LAMONTAGNE Justine
2002
CAN
TOMSIC Nika
2000
SLO
LIPP Elina
2002
GER
LUCZAK Magdalena
2001
POL
ZELGER Lorina
1999
SUI
CHEVRIER Marion
2001
FRA
BRECHE Clarisse
2001
FRA
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
EGLOFF Selina
2001
SUI
ROMANOV Dasha
2003
USA
MAEDA Chisaki
1998
JPN
DERKS Kiara
2001
NED
MONDINELLI Emilia
2004
ITA
HOERHAGER Lisa
2001
AUT
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
GUEST Charlie
1993
GBR
ESCANE Doriane
1999
FRA
ANDO Asa
1996
JPN
LAPANJA Lila
1994
USA
FILSER Andrea
1993
GER
BRUNNER Stephanie
1994
AUT
GOOD Nicole
1998
SUI
SOLA Beatrice
2003
ITA
OEHLUND Cornelia
2005
SWE
LAMURE Marie
2001
FRA
DVORNIK Neja
2001
SLO
ROSSETTI Marta
1999
ITA
STOFFEL Elena
1996
SUI
ST-GERMAIN Laurence
1994
CAN
Did not finish 1st run
PALLARI Riia
2003
FIN
PYKALAINEN Erika
2001
FIN
KORPIO Nella
1999
FIN
ASTNER Nina
2000
AUT
LANDSTROEM Moa
2005
SWE
JELINKOVA Adriana
1995
CZE
TOTH Zita
2002
HUN
PALLA Victoria
2001
GBR
LINGG Charlotte
1999
LIE
CEDER Liv
2001
SWE
HENNING Emelie
1999
SWE
POHJOLAINEN Rosa
2003
FIN
TSCHURTSCHENTHALER Vera
1997
ITA
GULLI Anita
1998
ITA
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
ZIMMERMANN Zoe
2002
USA
LYSDAHL Kristin
1996
NOR
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
HILZINGER Jessica
1997
GER
GRITSCH Franziska
1997
AUT
BUCIK Ana
1993
SLO
SLOKAR Andreja
1997
SLO
Disqualified 1st run