official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GERMANE Dzenifera
2003
LAT
1:40.88
15.00
2
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
+0.88
21.37
3
GUEST Charlie
1993
GBR
+1.02
22.38
4
LAPANJA Lila
1994
USA
+1.09
22.89
5
LAMURE Marie
2001
FRA
+1.18
23.54
6
ESCANE Doriane
1999
FRA
+1.23
23.90
7
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
+1.58
26.43
8
MONDINELLI Emilia
2004
ITA
+1.62
26.72
9
SOLA Beatrice
2003
ITA
+2.00
29.47
10
MCFARLANE Caitlin
2002
FRA
+2.36
32.08
11
CHEVRIER Marion
2001
FRA
+2.44
32.66
12
FALCH Natalie
2004
AUT
+2.46
32.80
13
TOTH Zita
2002
HUN
+2.56
33.52
14
BRECHE Clarisse
2001
FRA
+2.61
33.89
15
CAROLLI Francesca
2004
ITA
+2.71
34.61
16
LANDSTROEM Moa
2005
SWE
+2.92
36.13
16
MAECHLER Janine
2004
SUI
+2.92
36.13
18
VANREUSEL Kim
1998
BEL
+2.98
36.56
19
LUGON-MOULIN Laurine
2001
FRA
+3.17
37.94
20
COLLOMB Giorgia
2006
ITA
+3.71
41.85
21
POMARE Ambra
2004
ITA
+3.80
42.50
22
LINGG Charlotte
1999
LIE
+3.82
42.64
23
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+3.85
42.86
24
WAROSCHITZ Maja
2006
AUT
+3.86
42.93
25
HENNING Emelie
1999
SWE
+3.96
43.66
26
HUNDEGGER Nadine
2005
AUT
+4.18
45.25
27
MANGOLD Luisa
2000
GER
+4.20
45.39
28
BRAENDLI Anuk
2003
SUI
+4.38
46.70
29
HALLER Celina
2000
ITA
+4.51
47.64
30
FILSER Andrea
1993
GER
+4.71
49.08
31
NIEDERNDORFER Maria
2002
AUT
+4.83
49.95
32
EGLOFF Selina
2001
SUI
+5.00
51.18
33
OLIVIER Victoria
2004
AUT
+5.14
52.19
34
MATHIOU Sophie
2002
ITA
+5.39
54.00
35
PALLARI Riia
2003
FIN
+5.57
55.31
36
WATANABE Eren
2003
JPN
+5.87
57.48
37
DIGERFORS Julia
2001
SWE
+6.02
58.56
38
KLOPFENSTEIN Amelie
2002
SUI
+6.99
65.58
39
GIM Sohui
1996
KOR
+7.06
66.09
40
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
+7.60
70.00
41
DVORNIK Pika
1992
SLO
+8.68
77.81
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
SALZGEBER Angelina
2004
AUT
TREICHL Lena
2000
AUT
BOGNER Marie
2004
GER
RINGS-WANNER Valentina
2005
AUT
TOMII Yukina
1999
JPN
FISCHER Pauline
2003
GER
MAEDA Chisaki
1998
JPN
THORESEN Anine
2001
NOR
RAICH Leonie
2005
AUT
CHRISTEN Eliane
1999
SUI
STOFFEL Elena
1996
SUI
CEDER Liv
2001
SWE
HILZINGER Jessica
1997
GER
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
GOOD Nicole
1998
SUI
HOERHAGER Lisa
2001
AUT
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BONDARE Liene
1996
LAT
STRANDEN Mathea
2004
NOR
ROUFA Kendahl
2002
USA
SINIGOI Caterina
2003
SLO
BENTZ Paulina
2005
AUT
JACOBSEN Christina
2004
NOR
BLOK Noa
2000
NED
RIEGLER Elisa
2004
AUT
MOLLIN Axelle
2001
BEL
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
TOMSIC Nika
2000
SLO
BACKLUND Liza
2004
SWE
STOCK Kathrin
2002
AUT
ACKER Filippa
2004
AUT
LANZ Chiara
2004
SUI
FLATSCHER Julia
2000
AUT
KOSKINEN Silja
2004
FIN
JALLAT Annabel
2003
FRA
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
BELL Reece
2001
GBR
MIJARES RUF Carla
2002
AND
DERKS Kiara
2001
NED
SMYTH Mikayla
2005
NZL
ASTNER Nina
2000
AUT
ZELGER Lorina
1999
SUI
FERMBAECK Elsa
1998
SWE
HOEPLI Aline
2001
SUI
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run