official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
1:32.00
27.20
2
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
+0.44
30.69
3
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+0.53
31.41
4
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+0.82
33.71
5
STRAND Andreas
1998
NOR
+0.89
34.26
6
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+1.11
36.01
7
HABDAS Piotr
1998
POL
+1.19
36.64
8
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+1.34
37.83
9
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
+1.67
40.45
10
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
+1.70
40.69
11
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+1.85
41.88
12
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+2.05
43.47
13
JONSSON William
2001
SWE
+2.13
44.10
14
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+2.60
47.83
15
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+2.67
48.39
16
NYBERG Emil
2003
SWE
+2.82
49.58
17
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+2.83
49.66
18
SILFAELT Johan
1996
SWE
+2.85
49.81
19
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
+2.94
50.53
19
KERANEN Emil
1999
FIN
+2.94
50.53
21
EDMARK Hugo
2000
SWE
+3.09
51.72
22
ASPLUND Eric
2001
SWE
+3.22
52.75
23
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+3.30
53.38
24
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
+3.88
57.99
25
NETINDER Melker
2000
SWE
+4.26
61.00
26
KROKEN Elias Sigurd
2002
NOR
+4.49
62.83
27
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+4.77
65.05
28
BALAZ Filip
2001
SVK
+5.76
72.90
29
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+5.92
74.17
30
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
+6.09
75.52
31
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
+7.14
83.85
32
WIDMARK Per
2002
SWE
+7.29
85.04
33
LIND Lucas
2004
SWE
+7.68
88.14
34
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
+10.24
108.45
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
CUTTING Isaac
2004
IRL
HAMREN Ture
2002
SWE
LINDFORS William
1999
LUX
RIIS Marcus Cristian
2002
DEN
LINDFORS Nikolaj
2002
LUX
MALKER Filip
2004
SWE
OEHMAN Lowe
2004
SWE
ARVEFORS Isak
2002
SWE
SVENSSON Isac
2003
SWE
HJORTH Gustav
2002
SWE
JAKOBSEN William
2003
SWE
WALLIN Grim
2003
SWE
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
NILSSON Adam K
2002
SWE
CANDERT Joel
2004
SWE
RAPPAGLIOSI Alessio
2002
BEL
BARSCH Jonas
2001
SWE
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
JONGE DE Ties
2002
NED
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
PEJOK Maans
2001
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
COLLINI Filippo
2000
ITA
LANGAARD Mons
2001
NOR
ALM Alexander
2001
SWE
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
CASSMAN Oscar
1998
SWE
ROESNAES Anton
2002
SWE
WALLGREN Kalle
1999
SWE
GALLINA Simone
2000
ITA
PETTERSSON Emil
2002
SWE
GILLBERG Oskar
2002
SWE
TOERNQVIST David
1998
SWE
OLSSON Alfred
2000
SWE
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
ROSSUM VAN Max
1998
NED
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
HYSKA Martin
1994
SVK
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
Did not start 1st run