official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SEYMOUR Jett
1998
USA
1:46.59
15.00
2
SIMONET Sandro
1995
SUI
+0.98
21.71
3
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
+1.16
22.94
4
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.48
25.14
5
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+1.60
25.96
5
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+1.60
25.96
7
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
+1.77
27.12
8
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+1.81
27.40
9
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+1.92
28.15
10
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+1.94
28.29
11
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+2.00
28.70
12
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+2.03
28.90
13
RUELAND Simon
1997
AUT
+2.15
29.72
14
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+2.19
30.00
15
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+2.23
30.27
16
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+2.25
30.41
17
MAES Sam
1998
BEL
+2.48
31.98
18
JONSSON William
2001
SWE
+2.51
32.19
19
ITEN Matthias
1999
SUI
+2.52
32.26
20
ALKIER Justin
1998
CAN
+2.58
32.67
21
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+2.72
33.63
22
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+2.96
35.27
23
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+2.98
35.41
24
STURM Joshua
2001
AUT
+3.22
37.05
25
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
+3.34
37.87
26
MAROVT Tijan
1998
SLO
+3.55
39.31
27
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+3.60
39.66
28
MAECHLER Reto
2001
SUI
+3.78
40.89
29
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
+3.81
41.09
30
PALAMARAS Nickco
2004
GER
+3.91
41.78
31
HERRMANN Luc
2000
SUI
+4.30
44.45
32
SAMBUIS Baptiste
2002
FRA
+4.49
45.75
33
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+4.57
46.30
34
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+4.60
46.50
35
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
+4.73
47.39
36
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+5.21
50.68
37
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+5.91
55.48
38
DIMIER CHAMBET Sacha
2002
FRA
+6.42
58.97
39
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
+7.66
67.46
40
PIZZATO Stefano
2003
ITA
+8.16
70.89
41
BIGATEL Justin
2003
USA
+11.10
91.02
Did not finish 2nd run
DYRBYE Casper
1996
DEN
ABPLANALP Kilian
2002
SUI
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
PALMQUIST Camden
2003
USA
CORTHAY Emric
2001
SUI
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
GASSER Lukas
2001
AUT
SENNHOFER Marinus
2002
GER
ELEZI CANNAFERINA Alban
2003
FRA
KIPPEL Dionys
1998
SUI
CANINS Matteo
1998
ITA
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
HANSSON William
2001
SWE
RODES Istok
1996
CRO
VACCARI Hans
1996
ITA
JORDAN Asher
1999
CAN
AIHARA Shiro
2001
JPN
LUETOLF Joel
2000
SUI
RASSAT Paco
1998
FRA
Did not finish 1st run
SHEPIUK Dmytro
2005
UKR
STOILOV Konstantin
2002
BUL
REVEY Damien
2003
SUI
MCADAM Hugh
2000
AUS
PROIOS Ioannis
1995
GRE
HAECHLER Lenz
2003
SUI
BRUEGGER Michel
2002
SUI
GUIGONNET Ed
2001
GBR
HOLMES Robert
2002
GBR
STUCKI Gino
2002
SUI
LOKMIC Emir
1997
BIH
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
PIZIO Alessandro
2001
ITA
MONNIER Leo
2000
SUI
SPARR Maurus
1998
SUI
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
TOERNQVIST David
1998
SWE
VERBEKE Tom
1997
BEL
ST-GERMAIN William
1992
CAN
FAVRE Guerlain
2000
FRA
TOSCANO Federico
2001
SUI
SPOERRI Nick
2000
SUI
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
POULTER Jay
2003
USA
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
SEIDLER Ralph
2002
AUT
KRUPKA Jimmy
1998
USA
HALLBERG Eduard
2003
FIN
HABDAS Piotr
1998
POL
GREBER Jakob
2003
AUT
MEISSL Christoph
2000
AUT
GARAY Aingeru
1998
ESP
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
ESTEVE Axel
1994
AND
AZZOLIN Antoine
2003
FRA
WITTE Linus
2001
GER
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
STEFFEY George
1997
USA
LINDQVIST Axel
2000
SWE
MEISEN Adrian
1997
GER
BARBERA Corrado
2002
ITA
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
NEF Tanguy
1996
SUI
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
WALLACE Liam
1999
CAN
RITCHIE Benjamin
2000
USA
DIGRUBER Marc
1988
AUT
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
STROLZ Johannes
1992
AUT
AERNI Luca
1993
SUI
MAJOR Billy
1996
GBR
TAYLOR Laurie
1996
GBR
AMIEZ Steven
1998
FRA