official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
1:45.57
15.00
2
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+0.51
18.53
3
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+0.53
18.66
4
HALLBERG Eduard
2003
FIN
+0.72
19.98
5
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+0.78
20.39
6
MAROVT Tijan
1998
SLO
+1.09
22.54
7
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+1.11
22.68
8
HANSSON William
2001
SWE
+1.25
23.64
9
ITEN Matthias
1999
SUI
+1.44
24.96
10
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
+1.54
25.65
11
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
+1.61
26.13
12
GREBER Jakob
2003
AUT
+1.70
26.76
13
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
+1.76
27.17
14
BARBERA Corrado
2002
ITA
+1.87
27.93
15
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.97
28.62
16
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+2.21
30.28
17
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
+2.25
30.56
18
SIMONET Sandro
1995
SUI
+2.26
30.63
19
WISSTING Gustav
2005
SWE
+2.58
32.84
20
AULNETTE Auguste
2002
FRA
+2.59
32.91
21
GARAY Aingeru
1998
ESP
+2.64
33.26
22
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+2.72
33.81
23
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
+2.88
34.91
24
PALAMARAS Nickco
2004
GER
+2.89
34.98
25
MAECHLER Reto
2001
SUI
+3.08
36.30
26
CANINS Matteo
1998
ITA
+3.12
36.57
27
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+3.21
37.20
28
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+3.32
37.96
29
ESTEVE Axel
1994
AND
+3.40
38.51
30
RUELAND Simon
1997
AUT
+3.42
38.65
31
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
+3.70
40.58
32
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+4.03
42.87
33
ELEZI CANNAFERINA Alban
2003
FRA
+4.27
44.53
34
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+4.59
46.74
35
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+4.76
47.91
36
BERTOLDINI Andrea
2003
ITA
+4.87
48.68
37
PIZIO Alessandro
2001
ITA
+5.10
50.27
38
LOPEZ Theo
2000
FRA
+6.48
59.81
39
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+8.47
73.57
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SHEPIUK Dmytro
2005
UKR
MARIICHYN Maksym
2003
UKR
KROUPA Stepan
2003
CZE
ROHE Marius
2006
GER
WIESLER Moritz
2006
GER
NORYS Felix
2005
GER
COMERFORD Cormac
1996
IRL
PROIOS Ioannis
1995
GRE
KRAUSS Lukas
2005
GER
MCADAM Hugh
2000
AUS
PETANJKO William
2003
CRO
SANCHEZ CABANAS Jonas
2004
ESP
WITTE Jonas
2003
GER
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
SUZUKI Issei
2002
JPN
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
POULTER Jay
2003
USA
VOGT Florian
2003
SUI
SENNHOFER Marinus
2002
GER
EISNER Jakob
2003
AUT
GASSER Lukas
2001
AUT
PIZZATO Stefano
2003
ITA
AZZOLIN Antoine
2003
FRA
SARACCO Edoardo
2003
ITA
BARATA Tomas
2003
ESP
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
WALCH Fabio
2003
AUT
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
LETITRE Theo
1997
FRA
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
PALMQUIST Camden
2003
USA
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
AUBERT SERRACANTA Aleix
2005
ESP
PUCKETT Cooper
2003
USA
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
MEISEN Adrian
1997
GER
VITALE Flavio
2005
FRA
SANDVIK Oscar Andreas
2004
NOR
ALKIER Justin
1998
CAN
MCCORMACK Declan
1999
CAN
JACKSON Alec
2005
NZL
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
WALLACE Liam
1999
CAN
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
LUETOLF Joel
2000
SUI
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
Disqualified 1st run