official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
1:39.13
15.00
2
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
+0.98
22.22
3
ITEN Matthias
1999
SUI
+1.14
23.40
4
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+1.31
24.65
5
NEF Tanguy
1996
SUI
+1.44
25.60
6
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+1.46
25.75
7
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+1.50
26.05
7
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.50
26.05
9
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+1.63
27.00
10
RITCHIE Benjamin
2000
USA
+1.64
27.08
11
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+1.77
28.03
12
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.79
28.18
13
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
+1.85
28.62
14
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.96
29.43
15
SIMONET Sandro
1995
SUI
+1.98
29.58
16
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
+1.99
29.65
17
PALAMARAS Nickco
2004
GER
+2.03
29.95
18
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+2.09
30.39
19
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
+2.17
30.98
20
GREBER Jakob
2003
AUT
+2.30
31.94
21
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+2.33
32.16
22
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+2.46
33.12
23
CANINS Matteo
1998
ITA
+2.55
33.78
24
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
+2.67
34.66
25
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+2.78
35.47
26
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+2.83
35.84
27
WISSTING Gustav
2005
SWE
+3.17
38.34
28
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
+3.71
42.32
29
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
+3.84
43.28
30
LUETOLF Joel
2000
SUI
+4.06
44.90
31
ALKIER Justin
1998
CAN
+4.37
47.18
32
GASSER Lukas
2001
AUT
+4.48
47.99
33
MAECHLER Reto
2001
SUI
+4.57
48.65
34
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
+4.64
49.17
35
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+4.72
49.76
36
VITALE Flavio
2005
FRA
+5.04
52.11
37
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+5.08
52.41
38
SAMBUIS Baptiste
2002
FRA
+5.38
54.62
39
PIZIO Alessandro
2001
ITA
+5.52
55.65
40
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+6.02
59.33
41
SARAVUO Erik
2003
FIN
+6.25
61.03
42
PIZZATO Stefano
2003
ITA
+6.38
61.98
43
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
+6.50
62.87
44
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+6.63
63.82
45
REVEY Damien
2003
SUI
+7.22
68.17
46
POULTER Jay
2003
USA
+7.26
68.46
47
RODUIT Luc
2002
SUI
+7.57
70.75
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
COMERFORD Cormac
1996
IRL
MOSESOV Gleb
1998
ARM
KUNZ Delio
1999
SUI
VON GRUENIGEN Lian
2001
SUI
AVOCAT MAULAZ Leo
2003
FRA
PAGET Max
2002
FRA
KERTESZ-KNIGHT Jesse
2003
CAN
WYRSCH Aurelio
2005
SUI
KIPPEL Dionys
1998
SUI
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
VOGT Florian
2003
SUI
AZZOLIN Antoine
2003
FRA
BARATA Tomas
2003
ESP
LETITRE Theo
1997
FRA
ELEZI CANNAFERINA Alban
2003
FRA
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
DIMIER CHAMBET Sacha
2002
FRA
SPOERRI Nick
2000
SUI
SEIDLER Ralph
2002
AUT
ZUDRELL Moritz
2005
AUT
PUCKETT Cooper
2003
USA
LAINE Tormis
2000
EST
MEISEN Adrian
1997
GER
PALMQUIST Camden
2003
USA
VACCARI Hans
1996
ITA
MAURBERGER Simon
1995
ITA
WITTE Linus
2001
GER
JORDAN Asher
1999
CAN
WINTERS Luke
1997
USA
SEYMOUR Jett
1998
USA
MAROVT Tijan
1998
SLO
BARBERA Corrado
2002
ITA
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
HALLBERG Eduard
2003
FIN
PETTERSSON Emil
2002
SWE
Did not start 1st run