official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZIMMER Oscar
2001
NOR
1:32.82
30.25
2
STRAND Andreas
1998
NOR
+0.33
32.85
3
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+0.46
33.87
4
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
+0.57
34.73
5
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+0.62
35.13
6
OLSSON Alfred
2000
SWE
+0.92
37.49
7
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+0.94
37.64
8
DALMALM Gustav
1999
SWE
+1.06
38.59
9
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+1.51
42.13
10
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
+2.04
46.29
11
STRAND Simen
1999
NOR
+2.16
47.24
12
MARTIN Max
2000
USA
+2.26
48.02
13
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+2.43
49.36
14
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
+2.91
53.14
15
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
+2.94
53.37
16
ADAMS Jack
1998
AUS
+3.08
54.47
17
PERSSON Jacob
1998
SWE
+3.17
55.18
18
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+3.21
55.50
19
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+3.34
56.52
20
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+3.45
57.38
21
TOERNQVIST David
1998
SWE
+3.57
58.33
22
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+3.73
59.59
23
NETINDER Melker
2000
SWE
+4.16
62.97
24
MCADAM Hugh
2000
AUS
+4.34
64.38
25
KJELSLI Victor Rygh
2002
NOR
+4.97
69.34
26
JOHANSEN Alexander
1998
NOR
+6.45
80.98
27
SANDIN VAENJE Wilhelm
2000
SWE
+6.48
81.21
28
OLSSON Linus
2001
SWE
+7.21
86.95
29
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
+7.93
92.62
30
SEGELMAN David
2001
SWE
+8.19
94.66
31
FOSSER Vincent
2001
SWE
+8.28
95.37
32
SELLING Kevin
2001
SWE
+8.49
97.02
33
BARTUMEU Roger
2002
AND
+8.91
100.32
34
NORDIN Linus
2000
SWE
+8.99
100.95
35
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+9.09
101.74
36
VON AXELSON Fredrik
2002
SWE
+9.85
107.72
37
MOBERG Erik
2001
SWE
+10.61
113.69
38
WIDMARK Per
2002
SWE
+10.68
114.24
39
FERRARI ROGE Robert
2002
AND
+11.09
117.47
40
PALMER Adam
2003
SWE
+11.41
119.99
41
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
+12.01
124.70
42
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
+12.86
131.39
43
ALVAREZ ANTUNA Aritz
2003
AND
+20.30
189.90
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WALLIN Grim
2003
SWE
TORRES SANCHEZ Lluis
2003
AND
SVENSSON Isac
2003
SWE
LINDSTEDT NYBERG Tor
2003
SWE
PETTERSON Simon
2003
SWE
TAERNSBY Emil
2002
SWE
UHRAS Axel
2001
SWE
GUNNARSSON Gustaf
2002
SWE
CASSANO Simon
2002
SWE
LINDSTROEM Karl
2002
SWE
GRANATH Gabriel
2002
SWE
SETTERSTROEM Carl
2000
SWE
NAAVALL Gustav
2002
SWE
WRENKLER Adam
2002
SWE
BARTH Andreas
1999
SWE
KONRADSSON Samuel
2001
SWE
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
LUND Oskar
2000
SWE
WALLMAN Philip
2000
SWE
HJORTH Gustav
2002
SWE
LASMARIAS Anton
2001
SWE
LAUHAMO Oliver
2001
FIN
UHRAS Benjamin
1999
SWE
SETTERSTROEM Martin
2001
SWE
DALMALM Carl
2002
SWE
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
KARLSSON Jonathan
2001
SWE
BORGENSTAM Ludvig
2000
SWE
BEUKER Jannes
2002
NED
HAGBLOM Olle
2001
SWE
JORAELV Filip
2001
SWE
KARBACH Maximillian
2000
SWE
BERLIN Linus
2001
SWE
LOEF Max
1997
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
ACOSTA Ty
2002
AND
TORRES SANCHEZ Albert
2001
AND
BERGMAN Johan
1998
SWE
LINDHE Wille
2002
SWE
SOMMERSETH Mathias
2000
NOR
AAMBAKK Sondre Rekkedal
2000
NOR
BODEN Victor
2000
SWE
FITZGERALD Rory
2000
GBR
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
BARSCH Jonas
2001
SWE
OEHMAN Edvin
2000
SWE
RASK Noah
2000
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
KERVEN Christopher
2000
SWE
LANDER Linus
2002
SWE
FJAELLBERG William
1998
SWE
LEGGETT Connor
2000
AUS
CRAWFORD Warwick
2000
AUS
NILSSON Edvin
1999
SWE
NAESS Iver Cornelis Walday
2001
NOR
MARKLUND Emil
1999
SWE
BERGLUND Gusten
2000
SWE
LANGAARD Mons
2001
NOR
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
FORSMAN Rickard
2000
SWE
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
WALLGREN Kalle
1999
SWE
NILSSON Didrik
1997
SWE
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
COATES Theodore
1999
AUS
LOKMIC Emir
1997
BIH
CASSMAN Oscar
1998
SWE
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
CASSMAN Anthon
1993
SWE
SILFAELT Johan
1996
SWE
HEDELIN Olof
1998
SWE
JONSSON Carl
2000
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run