official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JONSSON William
2001
SWE
1:32.23
32.61
2
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+0.12
33.56
3
OLSSON Alfred
2000
SWE
+0.21
34.27
4
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+0.26
34.67
5
STRAND Andreas
1998
NOR
+0.51
36.65
6
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
+0.63
37.60
7
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+0.76
38.63
8
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
+0.92
39.89
9
TOERNQVIST David
1998
SWE
+1.03
40.76
10
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
+1.29
42.82
11
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
+1.99
48.36
12
PALMER Adam
2003
SWE
+2.12
49.39
13
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
+2.25
50.42
14
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+2.26
50.50
15
WISEN Christopher
1992
SWE
+2.41
51.69
16
HEDELIN Olof
1998
SWE
+2.58
53.03
17
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+2.60
53.19
18
NILSSON Edvin
1999
SWE
+2.62
53.35
19
NETINDER Melker
2000
SWE
+2.65
53.58
20
ASPLUND Eric
2001
SWE
+2.69
53.90
21
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+2.72
54.14
22
LOENNBERG Philip
1996
SWE
+2.94
55.88
23
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+2.95
55.96
24
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+3.21
58.02
25
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+3.23
58.18
26
MARKLUND Emil
1999
SWE
+3.41
59.60
27
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
+3.85
63.08
28
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+3.91
63.56
29
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
+4.33
66.88
30
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+4.35
67.04
30
NYBERG Emil
2003
SWE
+4.35
67.04
32
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
+4.75
70.21
33
BARSCH Jonas
2001
SWE
+5.28
74.40
34
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
+5.33
74.80
35
UHLIR Max
2004
SWE
+6.25
82.08
36
CANDERT Joel
2004
SWE
+6.35
82.87
37
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
+6.89
87.14
38
SVENSSON Isac
2003
SWE
+6.95
87.62
39
WIDMARK Per
2002
SWE
+8.15
97.12
40
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
+8.35
98.70
41
OEMAN Jonathan
2003
SWE
+10.63
116.75
42
ANGSTROEM Gustaf
2003
SWE
+11.83
126.24
43
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
+12.14
128.70
44
WIKZELL Dante
2004
SWE
+12.56
132.02
45
ERIKSSON Johan
2003
SWE
+13.27
137.64
46
LINDSTROEM Karl
2002
SWE
+15.64
156.40
47
RYLANDER Jakob
2003
SWE
+18.33
177.69
48
ALVAREZ Lucas
1995
ESP
+28.19
255.73
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
VRETBLOM Martin
2002
SWE
EK John
2002
SWE
RAMNOE Niklas
2004
SWE
OEJERTEG Jesper
2003
SWE
FLODBERG Hugo
2003
SWE
SORBE Andre
2004
SWE
SOEDERBERG Oscar
2001
SWE
WELANDER Elis
2003
SWE
PETTERSON Simon
2003
SWE
ELFGREN Vincent
2003
SWE
LUND Oskar
2000
SWE
HELLSTEN Olle
2004
SWE
ANDERSSON Felix
2003
SWE
RAMQVIST Albin
2004
SWE
LUNDSTROEM Jacob
2002
SWE
UHRAS Benjamin
1999
SWE
MOLIN Thed
2003
SWE
OEHMAN Edvin
2000
SWE
TEGSTROEM Pontus
2001
SWE
DALMALM Carl
2002
SWE
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
LANDER Linus
2002
SWE
LARSSON Albin
2004
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
OLSSON Linus
2001
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
MARTIN Max
2000
USA
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
STAURSET Isak
1999
NOR
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
Did not start 1st run