official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SIRVIO Salomo
2001
FIN
1:18.81
37.83
2
SARAVUO Erik
2003
FIN
+0.12
38.94
3
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
+0.22
39.87
4
PALOSAARI Joel
2001
FIN
+0.43
41.81
5
WISEN Christopher
1992
SWE
+0.56
43.02
6
SILFAELT Johan
1996
SWE
+0.77
44.96
7
HAHLIN Olle
1997
SWE
+1.39
50.71
8
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+1.40
50.80
9
PEJOK Maans
2001
SWE
+1.72
53.76
9
CASSMAN Oscar
1998
SWE
+1.72
53.76
11
LOEF Max
1997
SWE
+1.77
54.23
12
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
+1.87
55.15
13
UHLIR Max
2004
SWE
+2.06
56.91
14
WAHLUND Melvin
2002
SWE
+2.34
59.50
15
NIEMI Kasper
2004
FIN
+2.35
59.60
16
OEMAN Jonathan
2003
SWE
+3.42
69.51
17
SCOTT Vilgot
2003
SWE
+3.52
70.43
18
MUSIKKA Mikael
2003
FIN
+3.57
70.90
18
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
+3.57
70.90
20
PALOSAARI Jasper
2005
FIN
+3.93
74.23
21
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
+4.33
77.94
22
BONDE Erik
2005
SWE
+4.83
82.57
23
KARLSSON William
2005
SWE
+4.84
82.66
24
GUSTAFSSON Oskar
2004
FIN
+4.92
83.40
25
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
+4.96
83.77
26
LINNATSALO Rene
2005
FIN
+5.46
88.40
27
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
+5.60
89.70
28
JINNESTRAND Jacob
2005
SWE
+5.69
90.54
29
ZACKRISSON Alvin
2004
SWE
+5.98
93.22
30
FRANKENDAL Carl
2003
SWE
+6.38
96.93
31
TAAVOLA Oliver
2004
SWE
+6.44
97.48
32
LEPPANEN Roope
2005
FIN
+6.60
98.96
33
NIKOLA Oskari
2004
FIN
+6.78
100.63
34
VITBLOM Lowe
2003
SWE
+6.85
101.28
35
OLOFSSON Svante
2005
SWE
+7.47
107.02
36
OHMAN Anton
2005
FIN
+7.86
110.64
37
RAMNOE Niklas
2004
SWE
+8.10
112.86
38
ABELE Gustavs Harijs
2003
LAT
+8.33
114.99
39
MOLIN Thed
2003
SWE
+8.44
116.01
40
MESILA Rasmus
2004
EST
+10.41
134.26
41
LAAKSO Teemu
2003
FIN
+21.64
238.28
Did not finish 2nd run
NIEMI Miko
2005
FIN
TOVAAS Oscar
2005
SWE
LUNDSTROEM Viktor
2004
SWE
MANDAHL Love
2004
SWE
OESTERBERG Lowe
2004
SWE
STENVI Robin
2005
SWE
BERGKLINT THOERNROS Viggo
2004
SWE
FLODBERG Hugo
2003
SWE
WIKSTROEM Pelle
2001
SWE
SOEDERBERG Oscar
2001
SWE
ANGSTROEM Gustaf
2003
SWE
HOLMQVIST Hugo
2003
SWE
LIGNELL Theo
2004
SWE
EK John
2002
SWE
SKINNARS LOFTEN Linus
2002
SWE
JAKOBSEN William
2003
SWE
LINDHE Wille
2002
SWE
FINNSTROM Jakob
2002
FIN
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
WALLIN Grim
2003
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
Did not finish 1st run
TOVAAS Teodor
2005
SWE
SVELANDER Adam
2005
SWE
BERGMAN Sigge
2004
SWE
KUZMIC Simon
2005
SWE
SKOGLUND Ovlla
2004
SWE
LOMANDER Felix
2003
SWE
HJALMARSSON Noel
2004
SWE
JARNSTROM Niilo
2005
FIN
NYMAN Axel
2003
SWE
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
NILSSON Victor
2005
SWE
OESTERBERG Leo
2002
SWE
HAMREN Ture
2002
SWE
MOERK Otto
2005
SWE
ELFGREN Vincent
2003
SWE
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
WISSTING Gustav
2005
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
Disqualified 1st run