official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
1:27.01
28.12
2
CLEMENTSON Moa
2000
SWE
+1.42
39.87
3
DIGERFORS Julia
2001
SWE
+1.44
40.04
4
MARTELLEUR Hedda
2001
SWE
+1.65
41.77
5
CEDER Liv
2001
SWE
+2.23
46.57
6
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
+2.99
52.86
7
KANDELL Tilde
2001
SWE
+3.80
59.56
8
LARSSON Alice
2000
SWE
+3.86
60.06
9
CANDERT Ida
2001
SWE
+4.21
62.96
10
PERSSON Klara
2001
SWE
+4.66
66.68
11
MAGNUSSON Klara
2000
SWE
+4.75
67.43
12
WREDMARK Ofelia
2001
SWE
+5.08
70.16
13
ROENNBERG Matilda
2000
SWE
+5.25
71.56
14
NORD Tilda
2001
SWE
+5.59
74.38
15
FROELAND Margrethe
2001
NOR
+5.88
76.78
16
KRISTOFFERSEN Helene
2000
NOR
+5.93
77.19
17
SCHWALBE Alexandra
2000
SWE
+5.96
77.44
18
LUND Thea
2001
SWE
+6.14
78.93
19
BERGSTRAND Tindra
2001
SWE
+6.40
81.08
20
HERTZBERG Anna
2001
SWE
+6.73
83.81
21
ANTFOLK Wilma
2000
SWE
+6.78
84.22
22
AARSJOE Ebba
2001
SWE
+6.83
84.64
23
SVAHN Clara
2000
SWE
+7.03
86.29
24
SATO Karianne
2001
NOR
+7.87
93.24
25
BAECCMAN Elin
2001
SWE
+7.98
94.15
26
FROELANDER Florentina
2000
SWE
+9.62
107.72
27
RAZPOTNIK Lovisa
2001
SWE
+10.41
114.26
28
PETTERSON Elin
2000
SWE
+10.88
118.15
29
LARSSON Angelika
2000
SWE
+11.29
121.54
30
BENGTSSON Wilma
2000
SWE
+11.55
123.70
31
RUDH Elin
2001
SWE
+12.71
133.29
32
MALMGREN Maja
2000
SWE
+14.14
145.13
33
HESTAD VOGNILD Guro
2001
NOR
+14.42
147.44
34
MOLNSTRAND Ramona
2001
SWE
+17.97
176.82
35
HJARTARDOTTIR Eira
2001
SWE
+20.98
201.73
36
KARLSSON Kathrine
2001
SWE
+21.53
206.28
37
AGER Wilda
2001
SWE
+22.42
213.64
38
JEPPESEN Anne Sofie
2001
DEN
+32.34
295.73
Did not finish 2nd run
GRANHOLM Stina
2000
SWE
BERGLUND Ida
2001
SWE
LINDHOLM Nikita
2001
SWE
LUNDQUIST Moa
2001
SWE
MYRLING Louise
2000
SWE
JANSSON Emma
2000
SWE
TORGERSEN Mina
2000
NOR
RYBERG Moa
2000
SWE
EDFALK Karolin
2001
SWE
ROSEN Saga
2001
SWE
ANDERSSON Madeleine
2001
SWE
KROGH Madeleine
2000
NOR
ALKELL Elin
2000
SWE
RYNLID Lina
2000
SWE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SVENINGSSON Lovisaa
2001
SWE
YGGE Olga
2001
SWE
JAKOBSSON Daniela
2000
SWE
AHLENIUS Linn
2000
SWE
ALENIUS Tova
2000
SWE
ENEQVIST Ebba
2000
SWE
BAECKFORS Odessa
2000
SWE
NORDSTROEM Julia
2001
SWE
SAKS Clara
2001
SWE
SOLHAUG Maria Fernanda
2001
NOR
KLING ANDERSSON Ebba
2000
SWE
UTTERSTROEM Linnea
2001
SWE
OEGREN Moa
2000
SWE
Disqualified 1st run