official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
CEDER Liv
2001
SWE
2:15.91
29.00
2
BACKLUND Liza
2004
SWE
+0.77
34.72
3
PALLARI Riia
2003
FIN
+0.90
35.69
4
MARKLUND Wilma
2002
SWE
+0.94
35.99
5
DE BRITO Tomasine
2004
SWE
+1.34
38.96
6
HENNING Emelie
1999
SWE
+1.76
42.08
7
SAALO Matilda
2003
SWE
+1.87
42.90
8
NYBERG Sophie
2004
SWE
+1.98
43.71
9
WALLIN Alva
2001
SWE
+1.99
43.79
10
ADSTEN Amber
2004
SWE
+2.24
45.65
11
KOSKINEN Silja
2004
FIN
+2.33
46.32
12
KONGSHOLM Sara
2006
SWE
+2.47
47.36
12
CLASON Julia
2003
NOR
+2.47
47.36
12
FALK Regina
2002
SWE
+2.47
47.36
15
STEINSVIK Adriane
2005
NOR
+2.52
47.73
16
RODLING SWANBERG Stella
2003
SWE
+2.56
48.02
17
VIRTA Sanni
2003
FIN
+2.67
48.84
18
HOLMQVIST Emma
2005
SWE
+3.12
52.19
18
NILSSON HAEGG Linnea
2006
SWE
+3.12
52.19
20
LANDSTROEM Moa
2005
SWE
+3.44
54.56
21
MARTIN-LOEF Agnes
2006
SWE
+3.60
55.75
22
JONSSON Saga
2004
SWE
+3.78
57.09
23
EKSTROEM Lisa
2003
SWE
+3.80
57.24
24
HARILA Alva
2003
SWE
+4.06
59.17
25
HOLEN Mia Dreyer
2005
NOR
+4.20
60.21
26
LINNATSALO Jade
2002
FIN
+5.03
66.38
27
SUNI Kia
2006
FIN
+5.18
67.49
28
OLLILA Linnea
2005
SWE
+5.46
69.58
29
BERG Elsa
2005
SWE
+5.51
69.95
30
LUCATELLI Maya Murstad
2002
NOR
+6.91
80.35
31
SOPPELA Karla
2002
FIN
+7.21
82.58
32
MIKALSEN Iselin Undal
2005
NOR
+8.07
88.97
33
NIELSEN Mai
2005
DEN
+9.28
97.96
34
CARLSEN Tuva
2006
SWE
+9.34
98.41
35
SJOEDIN Stella
2006
SWE
+10.00
103.31
36
SAHLIN Julia
2005
SWE
+10.07
103.83
37
EKLUND Mathilda
2002
SWE
+11.09
111.41
38
KVIST Siri
2003
SWE
+11.23
112.45
39
SUND Lova
2006
SWE
+12.06
118.62
40
WESTIN Emilia
2003
SWE
+12.54
122.19
41
ROGOWSKI Filippa
2006
SWE
+12.89
124.79
42
STROEMBERG Wilma
2003
SWE
+13.79
131.48
43
LARSSON Liv
2005
SWE
+14.57
137.28
44
CARLSSON Wilma
2006
SWE
+15.03
140.69
45
LINDBERG Lisa
2006
SWE
+16.85
154.22
46
GIDLUND EKHOLM Ella
2004
SWE
+18.12
163.66
47
HYTTBERG Annie
2006
SWE
+19.57
174.43
48
FORSBERG Marceline
2003
SWE
+20.89
184.24
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
AABERG Linn
2004
SWE
ANDERSSON Leah
2006
SWE
ELIASSON Mimmi
2004
SWE
IMMONEN Nathalie
2003
SWE
GUSTAFSSON Isabelle
2003
SWE
VASKO Vilma
2006
FIN
FRANSSON Ida
2005
SWE
LORENTSSON Moa
2005
SWE
SAALO Moa
2006
SWE
LOVEN Clara
2003
SWE
EGERSTAD Victoria
2005
SWE
MAKELA Helka
2006
FIN
KNAGENHIELM-KARLSSON Hannah
2004
SWE
JOHNSEN Helene Winnem
2005
NOR
WALLIN Alice
2005
SWE
BERGNER Emma
2003
SWE
JAAKOLA Sonja
2004
FIN
LAAKSO Joanna
2006
FIN
MARTTILA Aada
2006
FIN
CARLSTROEM Isa
2002
SWE
HANSSON Elvira
2005
SWE
LUNDEN Lova
2003
SWE
SELLSTEDT Louise
2002
SWE
KIVIMAKI Maisa
2002
FIN
ALANISKA Veera
2003
FIN
JAKOBSEN Susanne
1999
SWE
SVENINGSSON Filippa
1999
SWE
LUNDER Cathinka
2003
NOR
DIGERFORS Julia
2001
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run