official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ARMSTRONG Duncan
2005
CAN
1:32.45
29.30
2
DIGANGI Harrison
2002
USA
+0.44
32.77
3
NERSNAES Peder
2000
NOR
+0.96
36.88
4
RICHEDA Nicolas
2002
USA
+1.18
38.62
5
AINSLIE Rowen
2001
USA
+1.21
38.85
6
REED Brooks
2002
USA
+1.42
40.51
7
DAVENPORT Topher
2003
USA
+1.54
41.46
8
SEGRE Sebastian
2003
USA
+1.62
42.09
9
BRAYTON Hunter
1999
USA
+2.18
46.51
10
STRAUCH Tucker
2000
USA
+2.28
47.30
11
NOVAK Milan
2005
CAN
+2.37
48.01
12
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+2.39
48.17
13
TEMERTZOGLOU Zachary
2001
CAN
+2.40
48.25
14
BIANCHI Ryan
2002
USA
+2.68
50.46
15
DULANEY Taylor
2004
USA
+2.77
51.17
16
HAYDEN Sam
2000
USA
+3.15
54.17
17
HUNT Espen
2004
USA
+3.16
54.25
18
NOLAN Alec
2002
USA
+3.35
55.75
19
TURNER Teagan
2003
USA
+3.37
55.91
20
FERRI Paul
1999
USA
+3.48
56.78
21
HAMBSCH Sam
2006
USA
+3.53
57.17
22
PREISLER Oscar
2004
DEN
+3.96
60.57
23
HOLSCHER Tomas
2007
CHI
+4.25
62.86
24
STEED William
2005
CAN
+4.46
64.52
25
FOOTE Jacob
2004
CAN
+5.22
70.52
26
MCNABB Alex
2002
USA
+5.41
72.02
27
WELCH Charles
2004
USA
+6.24
78.57
28
HIBSHMAN Barrett
2005
USA
+6.32
79.20
29
MEIKLE Hemi
2006
NZL
+8.64
97.52
30
CAMP William
2005
USA
+8.88
99.42
31
MCKENNA Benjamin
2005
USA
+10.30
110.63
32
PARSONS Cannon
2007
USA
+10.36
111.10
33
DANDREA Thaddeus
2006
USA
+10.45
111.81
34
BEARDSLEY Jaedon
2005
USA
+11.22
117.89
35
MILLNER Robert
2007
FIN
+11.78
122.32
36
GARSIDE Travis
2006
USA
+15.89
154.77
Did not finish 2nd run
HETHERINGTON Tanner
2007
USA
KELLEY Robby
1990
USA
CAIL William
2007
USA
CAVALLARO Evan
2007
USA
NINOS Aristotle
2002
USA
COLLINS Sean
2006
USA
ROBINSON J. Carter
2006
USA
BRYTOWSKI Caleb
2007
USA
MCDERMOTT Lucas
2006
USA
HUBER Alexander
2005
USA
PARAZETTE Holden
2000
USA
LUXTON Jack
2005
CAN
ANDRIE Stanley
2004
USA
PODIVINSKY Henry
2006
CAN
TRUDEAU Simon
2003
CAN
LANGAARD Mons
2001
NOR
SWEENEY Nolan
2004
USA
KENOSH Tommy
2000
USA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
FREEMAN Adin
2004
USA
PHELPS Evan
2004
USA
KRUK Braden
2003
USA
LABANOWSKI Jake
2005
USA
PADILHA Arthur
2007
BRA
WILLIAMSON Aidan
2007
USA
MARTIN Reed
2003
USA
JUSIAK Joshua
2003
USA
ROBIN Kyle
2005
USA
KNOBLOCH Jackson
2005
USA
SAVAGE Porter
2005
USA
COLLINS Owen
2005
USA
LAINO Peter
2001
SUI
RATHBONE Ethan
2006
USA
RICHEDA Spencer
2005
USA
PROUVOST Lucas
2003
FRA
BECKERMAN Benjamin
2005
USA
SOTIRIADIS Maximus
2006
CAN
VAN SLYKE Andrew
2001
USA
FOSTER William
2006
CAN
LEGG Thomas
2007
CAN
METCALFE Ryder
2005
CAN
PROUVOST Emile
2005
FRA
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
MCKIM Shamus
1999
USA
FERUCCI Daniel
2005
USA
COUGHLIN Patrick
2001
USA
WAGNER Ryan
2005
CAN
TRUDEAU William
1999
USA
CARNAHAN Thomas
2006
CAN
KEARING Luke
2002
USA
LANG Charlie
2000
USA
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run