official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GILLIS Daniel
2002
USA
1:25.57
25.08
2
STRAND Simen
1999
NOR
+0.45
28.92
3
DAHL Hayden
2000
USA
+0.58
30.03
4
MORGAN Oliver
2001
USA
+0.70
31.05
5
BRAYTON Hunter
1999
USA
+0.85
32.33
6
STRAUCH Tucker
2000
USA
+0.97
33.36
7
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
+1.09
34.38
7
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+1.09
34.38
9
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
+1.10
34.46
10
RYAN Matthew
2002
IRL
+1.14
34.81
11
SOLA Heming
2003
CAN
+1.29
36.09
12
WOOD Mackenzie
2002
CAN
+1.47
37.62
13
KENOSH Tommy
2000
USA
+1.55
38.30
14
DIGANGI Harrison
2002
USA
+1.59
38.64
15
PALCHAK Cole
2000
USA
+1.79
40.35
16
UNDERHILL Robert
2000
USA
+1.82
40.61
17
JONES Lawton
2003
USA
+1.86
40.95
18
SEGRE Sebastian
2003
USA
+1.89
41.20
19
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+1.91
41.37
20
HOTERMANS Nicolas
2002
BEL
+1.93
41.54
20
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+1.93
41.54
22
BIANCHI Ryan
2002
USA
+1.95
41.72
23
KEARING Luke
2002
USA
+2.10
43.00
24
BUCKRELL Jayden
2004
CAN
+2.62
47.43
25
SCHNEIDER Frederick
1999
USA
+2.69
48.03
26
MCNAMARA Liam
1999
USA
+2.99
50.59
27
HOLSCHER Pedro
2004
CHI
+3.00
50.67
28
SMALLHOUSE Matthew
2001
USA
+3.01
50.76
29
HUNT Espen
2004
USA
+3.03
50.93
30
ARMSTRONG Duncan
2005
CAN
+3.49
54.85
31
FOOTE Jacob
2004
CAN
+3.52
55.11
32
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
+4.06
59.72
33
LANGAARD Mons
2001
NOR
+4.08
59.89
34
BAILEY Axel
2001
USA
+4.17
60.65
35
WILSON Reed
2001
USA
+4.20
60.91
36
UNKOVSKOY Nicholas
2002
USA
+4.25
61.34
37
CAMP William
2005
USA
+4.30
61.76
38
WENDELBORG Petter Kramer
2003
NOR
+4.47
63.21
39
MARLER Aidan
2000
CAN
+4.65
64.75
40
FOSSER Vincent
2001
SWE
+4.85
66.46
41
VILLENEUVE Kobe
2001
CAN
+4.90
66.88
42
HOFFMAN Wyatt
2002
USA
+4.96
67.39
43
TRUDEAU Simon
2003
CAN
+5.19
69.36
44
MARTIN Max
2000
USA
+5.44
71.49
45
NERSNAES Peder
2000
NOR
+5.53
72.26
46
SAMPSON Mitchell
2000
USA
+5.79
74.47
47
APPLE Cailin
2005
USA
+6.01
76.35
48
BOCOCK Scott
2000
USA
+7.51
89.15
Did not qualify for 2nd run
MARSHALL Jared
2000
USA
SMITH Chesley
2001
USA
HIBSHMAN Barrett
2005
USA
HARRISON Daniel
2001
CAN
BARON Simon
2005
USA
HAMBSCH Sam
2006
USA
VAN SLYKE Andrew
2001
USA
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
GRAMAS Evan
2005
USA
BATHUM Blake
2000
USA
WELCH Charles
2004
USA
TRAVIS Gunnar
2003
USA
REYNOLDS Jake
2001
USA
NODDINGS Max
2000
USA
COUGHLIN Patrick
2001
USA
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
COOK Evan
2004
USA
NEEVES Benjamin
2003
USA
DANDREA Thaddeus
2006
USA
KELLEHER John
2004
USA
GROSSMAN Buey
2002
USA
GILLIS Robert
2000
USA
ROSENBERG Joshua
2005
USA
SWEENEY Nolan
2004
USA
KAGAN Kyle
2001
USA
CHARLESTON Ben
2001
USA
KIRWOOD Nick
2004
USA
PREISLER Oscar
2004
DEN
AINSLIE Rowen
2001
USA
LINDENMAYER Felix
2002
GER
O BRIEN Preston
2001
USA
ROBIN Aidan
2003
USA
Disqualified 1st run