official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MCKIM Liam
1998
USA
1:30.32
38.88
2
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
+0.74
44.78
3
DERWIN Colbey
1997
NZL
+1.00
46.85
4
FISCHER Michael
1998
USA
+1.01
46.93
5
ALKIER Justin
1998
CAN
+1.03
47.09
6
PRETTI Winston
1999
USA
+1.19
48.37
7
VAN VUUREN Arie
1997
GBR
+1.33
49.48
8
BOCOCK Scott
2000
USA
+1.39
49.96
9
SNYDER Will
1998
USA
+1.52
51.00
10
FONTAINE Nicholas
1998
USA
+1.56
51.32
11
OSSELAER Ian
1998
USA
+1.57
51.40
12
KNORPP Griffin
1998
USA
+1.90
54.03
13
MCCONNELL Will
1998
USA
+2.45
58.41
14
MICHAEL Liam
1999
AUS
+2.65
60.00
15
CAMPBELL Pate
1997
USA
+2.69
60.32
16
WOOLSON Ian
1999
USA
+3.68
68.22
17
ROBERT Pol
1997
AND
+4.01
70.85
18
HARRISON J Bridger
2001
USA
+4.72
76.51
19
NODDINGS Max
2000
USA
+6.17
88.07
20
SMITH Cameron
2001
USA
+7.17
96.04
21
SHEA Steve
1999
USA
+7.56
99.15
22
KLOSE Thomas
2000
GER
+7.64
99.78
23
CARLSON Hunter
1998
USA
+7.79
100.98
24
CHAFFEE Jordan
1999
USA
+7.81
101.14
25
KAGAN Kyle
2001
USA
+7.92
102.02
26
REGAN Christopher
2000
USA
+7.96
102.33
27
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+8.49
106.56
28
LEVINE Samuel
2001
USA
+8.66
107.91
29
SWALLOW Dalton
2001
USA
+9.41
113.89
30
DAN Andrei
2001
USA
+11.64
131.67
31
HANUS Andrew
2000
USA
+11.90
133.74
32
PICOT Declan
1999
USA
+12.02
134.70
33
PALMER Wyatt
2000
USA
+12.38
137.57
34
CANCLINI Marco
2000
USA
+12.60
139.32
35
SHEA Jack
2000
USA
+12.96
142.19
36
WEINER Louis
2000
USA
+14.77
156.62
37
LITTMAN ROEDER Weston
2001
USA
+16.71
172.09
38
WILSON Reed
2001
USA
+23.67
227.57
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LUNN Jake
2001
GBR
HANNA Ian
2000
USA
WALSH Tommy
2001
USA
TRIMBLE Trevor
1999
USA
FRIEDMAN Ned
2001
USA
MORGAN Oliver
2001
USA
DALTON Luc
2001
USA
TYON Delaney
2001
USA
GONZALEZ Mateo
1999
ESP
CASHMORE William
2001
NZL
CARLSON Niclas
1999
USA
WINGARD Drew
2001
USA
BLACKBURN Jake
2000
USA
WEBB Jeffrey
1998
MAS
OLSZANSKYJ Gregory
2001
USA
KATO Hizuki
2001
USA
PRICE Matthew
1999
USA
RUDDICK John Ashlay
1997
USA
THOMAS Tucker
2001
USA
TROYER Stockton
1997
USA
SNYDER Bennett
2001
USA
LYNCH Ian
2000
USA
HANLON Luke
1999
USA
BATHUM Blake
2000
USA
BLACKBURN John
1998
USA
STRAUCH Tucker
2000
USA
RODARTE Luke
1998
USA
FANCHER Burke
2000
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run