official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SNYDER Bennett
2001
USA
1:49.37
49.70
2
DUNN Logan
2001
CAN
+0.41
52.44
3
LARIMER Max
2001
USA
+0.98
56.24
4
HARRISON Daniel
2001
CAN
+1.48
59.58
5
JOHANSSON Filip
1999
SWE
+1.64
60.65
6
MOZEN Isaac
2001
USA
+1.67
60.85
7
GANDINI Alessandro
2001
ITA
+1.79
61.65
8
MILLER Max
2001
USA
+2.13
63.92
9
BROWN Benny
2003
USA
+2.56
66.79
10
HARRISON J Bridger
2001
USA
+2.59
66.99
11
TURNER Teagan
2003
USA
+3.58
73.60
12
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+3.67
74.20
13
GROSSMAN Buey
2002
USA
+3.78
74.93
14
HISLOP Sam
2002
USA
+4.32
78.53
15
BARNWELL Gunnar
2001
USA
+4.67
80.87
16
SWALLOW Dalton
2001
USA
+4.95
82.74
17
DEXTER William
2001
USA
+4.96
82.81
18
TESLAA Tommy
2001
USA
+5.07
83.54
19
SCHAEDE Jack
2002
USA
+5.20
84.41
20
LUNDTEIGEN Garret
1997
USA
+6.34
92.02
21
DRAKE Jacob
1999
USA
+6.86
95.49
22
SEAVER Eli
2001
USA
+8.05
103.43
23
LOUCHHEIM Carter
2002
USA
+8.36
105.50
24
STICKA Tanner
2002
USA
+8.71
107.84
25
HAGEN Grant
2003
USA
+8.96
109.50
26
RIES Sasha
2002
USA
+9.04
110.04
27
BROUGHER Gregoire
2001
USA
+9.57
113.58
28
ANDERSON Tyler
2003
USA
+9.62
113.91
29
WILCOX Martin
2002
USA
+9.70
114.44
30
PAQUETTE William
2001
CAN
+9.96
116.18
31
LEITNER Brandon
2002
USA
+10.40
119.12
32
WEAVER T J
2003
USA
+10.59
120.38
33
HORSCH Caleb
2002
USA
+10.97
122.92
34
DERWIN Zachary
2002
USA
+11.66
127.53
35
MESSNER Chilli
2002
USA
+12.53
133.33
36
GOWE Nathan
2003
USA
+12.70
134.47
37
BECK Karl
2002
USA
+12.75
134.80
38
ROGERS Jakob
2003
USA
+12.87
135.60
39
TRAVIS Gunnar
2003
USA
+14.65
147.48
40
WESTMAN Cale
2002
USA
+14.99
149.75
41
PANOS Demitri
2003
USA
+15.60
153.82
42
LEWISON William
2002
USA
+15.92
155.96
43
HILDRETH Sage
2002
USA
+17.50
166.51
44
TROYER Benjamin
2002
USA
+21.65
194.20
45
POLSTER Tay
2003
USA
+23.37
205.69
46
WHITE Lewis
2002
USA
+23.99
209.82
47
HARPER Colin
2003
USA
+26.21
224.64
48
HOOVER Miles
2003
USA
+27.07
230.38
49
ASHKARIAN Eric
2003
USA
+44.03
343.58
Did not finish 2nd run
MCCOUBREY Shaw
2003
USA
KNIGHT Kenny
2003
USA
HARTMAN Thomas
2003
USA
SNYDER-SMITH Owen
2003
USA
SCROGGINS Tucker
2000
USA
BARWICK Graham
2003
USA
ROMANZI Cooper
2003
USA
SICKLER Thomas
2003
USA
BROCKWAY Oliver
2003
USA
BOWER Zachary
2003
USA
HARLOW Zachary
2002
USA
PULLEN Tommy
2002
USA
OVERBY Parker
2002
USA
DALTON Luc
2001
USA
UNGER Caleb
2003
USA
ROBILLARD Luca
2002
USA
PAREKH Lucas
2003
USA
STUTZKE Dylan
2000
USA
RUPERT Nick
2000
USA
LINDSTROM Ridley
2002
USA
HORRIGAN Colin
2002
USA
SNYDER Charlie
2002
USA
LARSON Tyler
2001
USA
STOCK Lucas
2002
AUT
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
EID Hunter
2001
USA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
LAWSON Aden
2002
USA
PARCO Carson
2003
USA
SZER Rory
2003
AUS
POTTERTON Maxwell
2003
USA
CHILDRESS Jack
2003
USA
GRIES Connor
2003
USA
HORSLEY Finn
2002
USA
SALVERDA Nicholas
2003
CAN
WALTERS Ben
2003
CAN
LEAR Evan
2003
USA
HATHORNE Wade
2002
USA
BORNEMAR Marcus
1999
SWE
PARSONS Zack
2002
USA
ALLEN Luke
2000
USA
GARRIGUS Adam
1998
USA
SMITH Oliver
2002
USA
DALMALM Oscar
1999
SWE
AMON-FRANCESCHI Bruno
2001
USA
HERHUSKY Ryan
2003
USA
REGELBRUGGE Charlie
2001
USA
SCHWEIGER Cody
2001
CAN
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
Disqualified 1st run