official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
1:21.13
23.47
2
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
+0.86
31.21
3
YOUNG Joseph
1996
CAN
+1.08
33.19
4
LANE Colby
1996
USA
+1.16
33.91
5
SOLHEIM Aage
1996
NOR
+1.37
35.80
6
WAHL Mikkel K.
1996
NOR
+1.41
36.16
7
DVORACEK Addison
1996
USA
+2.18
43.09
8
KOGLER Tobias
1996
AUT
+2.33
44.44
9
WORRELL Zane
2001
USA
+2.65
47.31
10
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+2.76
48.30
11
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
+3.07
51.09
12
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+3.09
51.27
13
FOREJTEK Filip
1997
CZE
+3.22
52.44
14
SANTANIELLO Nick
1995
USA
+3.23
52.53
15
BERVY Max
2000
USA
+3.53
55.23
16
YATES Dawson
2000
CAN
+3.69
56.67
17
BIRKNER Alexander
1998
USA
+3.85
58.11
18
MILLER Max
2001
USA
+3.87
58.29
18
HILL Dawson
1999
CAN
+3.87
58.29
20
COLTIER Alexandre
1996
FRA
+3.90
58.56
21
OWENS Cam
2002
USA
+3.93
58.83
22
SOETAERT Michael
1996
CAN
+4.14
60.72
23
HOLM Fletcher
2002
USA
+4.41
63.15
24
NILSEN Didrik Langmoen
1996
NOR
+5.11
69.45
25
BLACK Garett
1996
USA
+5.72
74.94
26
SEYMOUR Chase
2000
USA
+6.04
77.82
27
MIKKELSON Zachary
1998
USA
+6.15
78.81
28
NGUYEN Louis
1999
USA
+6.74
84.12
29
FLANIGAN Bode
2002
USA
+6.93
85.83
30
MOZEN Isaac
2001
USA
+7.07
87.09
31
LINDSAY Jack
1999
USA
+7.54
91.31
32
HALL Wyatt
2002
USA
+7.83
93.92
33
RYAN Bobby
1999
USA
+8.36
98.69
34
PHILP Huston
1997
CAN
+9.26
106.79
35
UNTERBERGER Dominic
1994
CAN
+9.34
107.51
36
OREAR Chris
2002
USA
+9.89
112.46
37
SCHAEDE Jack
2002
USA
+9.97
113.18
38
KAGAN Kyle
2001
USA
+10.06
113.99
39
BARR Sven
2002
USA
+10.08
114.17
40
TRAVIS Gunnar
2003
USA
+10.72
119.93
41
LAHRMAN James
2002
USA
+10.78
120.47
42
SMALLHOUSE Matthew
2001
USA
+10.83
120.92
43
GEDEON Cole
2002
USA
+11.45
126.50
44
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+11.61
127.94
45
SEYMOUR Trey
2000
USA
+11.70
128.75
46
CASHMORE William
2001
NZL
+14.41
153.13
47
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
+15.67
164.47
48
MANN Aiden
2002
USA
+17.17
177.96
49
OLSSON Aidan
2003
USA
+17.88
184.35
50
MCCUE Carson
2003
USA
+18.71
191.82
51
PIGUILLEM Sergi
1999
ESP
+20.64
209.19
52
SANKEY Colton
2001
USA
+26.53
262.18
Did not finish 2nd run
STUTZKE Dylan
2000
USA
UNKOVSKOY Nicholas
2002
USA
DRAKE Jacob
1999
USA
SWALLOW Dalton
2001
USA
DALMALM Joel
2000
SWE
STRAUCH Henry
2002
USA
WASHBURN Marat
2002
USA
SMITH Cam
2001
USA
GOSS Harrison
1998
USA
SNYDER Bennett
2001
USA
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
HEAYDON Henry
2001
AUS
VINTER Zak
1998
GBR
PUCKETT Cole
2000
USA
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
DALTON Luc
2001
USA
RUDDICK John Ashlay
1997
USA
BORNEMAR Marcus
1999
SWE
TATGE Phenix
2002
NZL
DALMALM Oscar
1999
SWE
BROWN Benny
2003
USA
JOHANSSON Filip
1999
SWE
BOWERS Jack
2000
USA
LANE Tristan
1998
USA
TAKKI Teddy
1996
FIN
MAURSTAD Fredrik
1995
NOR
MJELDE Joachim
1999
NOR
BREU Raffael
1994
GER
Did not start 1st run