official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TEFRE Mathias
1999
NOR
1:46.55
23.00
2
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+0.55
26.77
3
PALCHAK Cole
2000
USA
+1.00
29.85
4
STRAND Simen
1999
NOR
+1.41
32.66
5
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
+1.57
33.76
6
MCCORMACK Declan
1999
CAN
+1.69
34.58
7
GILLIS Daniel
2002
USA
+2.82
42.32
8
NERSNAES Peder
2000
NOR
+3.10
44.24
9
KEARING Luke
2002
USA
+3.12
44.38
10
HEDELIN Olof
1998
SWE
+3.21
44.99
11
RYAN Matthew
2002
IRL
+3.23
45.13
12
WOOD Mackenzie
2002
CAN
+3.47
46.77
13
SMITH Spencer
1998
USA
+3.51
47.05
14
KENOSH Tommy
2000
USA
+3.80
49.03
15
MACEDO Michel
1998
BRA
+3.95
50.06
16
FLANIGAN Bode
2002
USA
+3.96
50.13
17
UNDERHILL Robert
2000
USA
+4.09
51.02
18
MARTIN Max
2000
USA
+4.34
52.73
19
BIANCHI Ryan
2002
USA
+4.47
53.63
20
BAILEY Axel
2001
USA
+4.50
53.83
21
STRAUCH Tucker
2000
USA
+4.53
54.04
22
MORGAN Chauncey
1999
USA
+4.60
54.52
23
RIFKIN Laz
2003
USA
+4.61
54.58
24
COUGHLIN Patrick
2001
USA
+4.66
54.93
25
ROBIN Aidan
2003
USA
+4.98
57.12
26
VILLENEUVE Kobe
2001
CAN
+5.12
58.08
27
SNYDER Bennett
2001
USA
+5.16
58.35
28
SEGRE Sebastian
2003
USA
+5.23
58.83
29
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
+5.39
59.93
30
DAVENPORT Topher
2003
USA
+5.42
60.13
31
BERVY Max
2000
USA
+5.89
63.35
32
OWENS Cam
2002
USA
+5.92
63.56
33
MCNAMARA Liam
1999
USA
+6.20
65.48
34
MARLER Aidan
2000
CAN
+6.56
67.94
35
PHILLIPS Jordan
1998
CAN
+6.57
68.01
36
BOCOCK Scott
2000
USA
+7.07
71.44
37
SAMPSON Mitchell
2000
USA
+7.42
73.84
38
PERRETTA Elliot Michael
2002
ITA
+7.65
75.41
39
RIIBER Nikolai
2000
NOR
+8.20
79.18
40
KORNYA William
2000
CAN
+8.21
79.25
41
KAGAN Kyle
2001
USA
+8.90
83.98
42
CHARLESTON Ben
2001
USA
+9.21
86.10
43
DESPRES Jack
1998
USA
+9.37
87.20
44
DEKKO Zachary
2000
USA
+9.39
87.33
45
NODDINGS Max
2000
USA
+9.88
90.69
46
HOTERMANS Nicolas
2002
BEL
+10.24
93.16
47
BIANCHI John
1999
USA
+10.42
94.39
48
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+11.40
101.10
49
STEIN Graham
2006
USA
+12.03
105.42
Did not qualify for 2nd run
ZIENTKO Zach
2003
USA
HUSBAND Finn
2000
USA
MARSHALL Jared
2000
USA
NEEVES Benjamin
2003
USA
ROBINSON J. Carter
2006
USA
MCKIM Liam
1998
USA
LEITNER Brandon
2002
PHI
SMITH Chesley
2001
USA
GATCLIFFE James
2003
TTO
MUSIAL Jackson
2004
USA
HARRISON Daniel
2001
CAN
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
VIGNERAS Marin
2004
FRA
TURNBULL Ryan
2003
CAN
JONES Crawford
1999
USA
JONES Lawton
2003
USA
NOLAN Alec
2002
USA
AUSTIN Matt
1999
USA
MORGAN Oliver
2001
USA
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
MARTIN Reed
2003
USA
JUSIAK Joshua
2003
USA
ORRANGE PATON Trent
2003
USA
OXLEY Nelson
2000
USA
HOFFMAN Wyatt
2002
USA
NAKAMURA Riki
2003
JPN
GROSSMAN Buey
2002
USA
DULANEY Taylor
2004
USA
MENCACCINI Lorenzo
1998
ITA
HILL Dawson
1999
CAN
COLLINI Filippo
2001
ITA
PEAKE Derick
1999
USA
STROEM-HANSEN Aksel Marinius
2003
NOR
HERHUSKY Ryan
2003
USA
BRAYTON Hunter
1999
USA
GOLDEN Christopher
2001
USA
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
Did not start 1st run