official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HALLER Celina
2000
ITA
2:10.56
38.22
2
GASPARIKOVA Klara
2001
CZE
+0.28
40.39
3
ALLEMAND Sara
2000
ITA
+0.53
42.32
4
LUCCHINI Pilar Elisa
2001
ITA
+0.54
42.40
5
WOODWARD Sarah
2001
GBR
+0.69
43.56
6
MARANGON Martina
2003
ITA
+0.76
44.10
7
PLATINO Elisa
1999
ITA
+0.82
44.56
8
LAZZERI Martina
2004
ITA
+2.05
54.08
9
ABAD Celia
2000
ESP
+2.53
57.79
10
SERTORELLI Viola
2000
ITA
+2.60
58.33
11
YOKOUCHI Maharu
2000
JPN
+2.63
58.57
12
VAN SOEST Katrina
1999
CAN
+3.11
62.28
13
KMOCHOVA Tereza
1990
CZE
+3.16
62.67
14
NOVAKOVA Barbora
2002
CZE
+3.40
64.52
15
ANTONIOLI Camilla
2003
ITA
+3.51
65.37
16
YAKOVISHINA Elena
1992
RUS
+3.54
65.61
17
KERSCHBAUMER Sofia
2000
ITA
+3.63
66.30
18
HERREN Nina
2002
SUI
+3.81
67.69
19
CAMOZZINI Diana
2002
ITA
+3.92
68.54
20
BARTL Viviane
2003
SUI
+4.07
69.71
21
ZDORT Zofia
2000
POL
+4.40
72.26
22
CATTANEO Gaia
2001
ITA
+4.45
72.64
23
VAZQUEZ Mireia
2000
ESP
+4.46
72.72
24
RESINELLI Martina
2002
ITA
+4.80
75.35
25
LEE Francesca
1998
GBR
+5.04
77.21
26
GROB Stefanie
2004
SUI
+6.18
86.03
27
STRUTHERS Ciorstaidh
2001
GBR
+7.67
97.55
28
MERALDI Jenny
2000
ITA
+7.75
98.17
29
VUKADINOVA Eva
2001
BUL
+8.10
100.88
30
PIZZI Eleonora
2004
ITA
+9.03
108.08
31
ZLATKOVA Julia
2003
BUL
+9.57
112.25
32
HOFHERR Isabel
2002
AUT
+9.68
113.10
33
CANEPARI Greta
2003
ITA
+10.58
120.07
34
HOFHERR Anne
2001
AUT
+11.12
124.24
35
STUART Katie
2001
GBR
+11.36
126.10
36
FERRARA Alice
2003
ITA
+12.02
131.21
37
PRAMSOHLER Lisa
2004
ITA
+12.85
137.63
38
POTTER Shannon
2001
GBR
+13.57
143.20
39
KNIGHT Helena
2004
NZL
+13.89
145.67
40
CANCLINI Altea
2004
ITA
+15.38
157.20
41
BONETTO Letizia
2004
ITA
+15.39
157.28
42
BERTAZZONI Corinna
2001
ITA
+16.47
165.63
43
TABORELLI Anna
2002
ITA
+20.68
198.20
44
HEWETT Alexandra
2004
GBR
+24.48
227.60
45
PETERSON Lexie
2004
GBR
+28.50
258.69
46
DIEDERICH Elisa
2004
LUX
+42.54
367.31
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MANTEGAZZA Margherita
2004
ITA
POWELL DOOLEY Elsa
1999
GBR
PONTIROLI Benedetta
2003
ITA
SALEHHUDDIN Aruwin
2004
MAS
BUTCHER Jazmine
1997
GBR
ZIKOVA Barbora
2001
CZE
CONFORTOLA Michelle
2004
ITA
ANGELINI Greta
2003
ITA
NUNEZ ALONSO Jessica
2002
AND
SURIANO Virginia
2000
ITA
LANGENEGGER Nadine
2002
SUI
ROSCA Beatrice
2003
ITA
ZAVATARELLI Aurora
2003
ITA
ANDERSON Jessica
1998
GBR
DANIELS Daisi
2002
GBR
Did not start 1st run