official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VERDU Joan
1995
AND
2:20.18
16.40
2
TORSTI Samu
1991
FIN
+0.11
17.19
3
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.84
22.45
4
ZIPPERT Lukas
1998
SUI
+0.87
22.67
5
GRAMMEL Anton
1998
GER
+0.99
23.53
5
PARAND Loevan
1999
FRA
+0.99
23.53
7
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
+1.07
24.11
8
LARDON Thomas
2001
FRA
+1.33
25.98
9
SALA Tommaso
1995
ITA
+1.38
26.34
10
CANZIO Pietro
1998
ITA
+1.42
26.63
11
RAPOSO Charlie
1996
GBR
+1.66
28.36
12
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+1.68
28.50
12
METTLER Josua
1998
SUI
+1.68
28.50
14
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+1.97
30.59
15
SPARR Maurus
1998
SUI
+2.11
31.60
16
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+2.29
32.90
17
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+2.32
33.12
18
PLOIER Andreas
1997
AUT
+2.35
33.33
19
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+2.39
33.62
20
CANINS Matteo
1998
ITA
+2.55
34.77
21
GILE Bridger
1999
USA
+2.68
35.71
22
SPOERRI Nick
2000
SUI
+2.78
36.43
23
SIMONET Livio
1998
SUI
+2.84
36.86
24
DRILLER Garret
1996
USA
+3.02
38.16
24
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
+3.02
38.16
26
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
+3.57
42.12
27
FISCHBACHER Marco
1997
SUI
+3.65
42.70
28
STOCKINGER Jonas
1999
GER
+3.68
42.91
29
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
+3.95
44.86
30
WOLF Simon Luca
2001
GER
+3.99
45.15
31
RIEDERER Raphael
2001
AUT
+4.33
47.60
32
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+4.37
47.89
33
TALACCI Simon
2001
ITA
+4.57
49.33
34
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+4.58
49.40
35
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
+5.12
53.29
36
STURM Joshua
2001
AUT
+5.37
55.09
37
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+5.39
55.24
38
TARANZANO Luca
1998
ITA
+5.46
55.74
39
ZUCCARINI Giulio
1997
ITA
+5.58
56.60
40
GUSEV Grigoriy
1998
RUS
+5.94
59.20
41
LAINE Tormis
2000
EST
+6.03
59.85
41
GUEM Franz
2001
AUT
+6.03
59.85
43
LEHTO Elian
2000
FIN
+6.20
61.07
44
AMMAN Hannes
2002
GER
+6.48
63.09
45
GARTNER Anze
2001
SLO
+6.92
66.26
46
RIESER Stefan
1999
AUT
+7.69
71.81
47
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+7.72
72.02
47
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
+7.72
72.02
49
GREBER Max
2001
AUT
+8.50
77.64
50
FOREJTEK Filip
1997
CZE
+8.95
80.88
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KOULA Jan
2000
CZE
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
MULLER Marek
1998
CZE
GREBER Jakob
2003
AUT
TORVINEN Turo
2000
FIN
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
GASSER Lukas
2001
AUT
OTT Dominic
2000
SUI
VONIER Paul
2000
AUT
FAVRE Guerlain
2000
FRA
TOERNQVIST David
1998
SWE
HACKER Felix
1999
AUT
LAIDLAW Harry
1996
AUS
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
DVORACEK Addison
1996
USA
KARLBERG Lukas
1999
SWE
ORTEGA Albert
1998
ESP
SCOTT Alec
1997
IRL
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
NOGER Cedric
1992
SUI