official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NELSON Isaiah
2001
USA
1:35.20
29.92
2
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+0.28
32.07
3
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+1.15
38.74
4
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
+1.82
43.88
5
HEAYDON Henry
2001
AUS
+1.92
44.64
6
DILLING Jacob
1999
USA
+2.07
45.79
7
CORNELIUS Cooper
1999
USA
+2.17
46.56
8
PUCKETT Cooper
2003
USA
+2.34
47.86
9
KINSELLA Kellen
2001
USA
+3.25
54.84
10
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
+3.65
57.91
11
SMITH Jack
2001
USA
+3.83
59.29
12
RAINVILLE Dominic
2001
CAN
+3.93
60.06
13
VINTER Zak
1998
GBR
+3.94
60.13
14
GILLIS Daniel
2002
USA
+4.00
60.59
15
EID Hunter
2001
USA
+4.26
62.59
16
PARAZETTE Holden
2000
USA
+4.36
63.35
17
HERHUSKY Ryan
2003
USA
+4.46
64.12
18
TRAVIS Gunnar
2003
USA
+4.49
64.35
19
RICHEDA Nicolas
2002
USA
+4.50
64.43
20
BIGATEL Justin
2003
USA
+4.52
64.58
21
THOMAS Dylan
2002
USA
+4.57
64.96
22
SNYDER Will
1998
USA
+5.20
69.79
23
HISLOP Sam
2002
USA
+5.77
74.16
24
HOFFMAN Harry
2004
AUS
+8.33
93.80
25
BARNWELL Gunnar
2001
USA
+10.01
106.68
26
GOWE Nathan
2003
USA
+10.71
112.05
27
HART Karsten
2004
USA
+10.94
113.81
28
LEITNER Brandon
2002
USA
+11.02
114.42
29
NIDA William
2004
USA
+11.04
114.58
30
STAUDENMAYER Zack
2004
USA
+11.49
118.03
31
SMITH Oliver
2002
USA
+13.05
129.99
32
MIKELL Townsend
2004
USA
+13.26
131.60
33
HUNT Espen
2004
USA
+13.31
131.98
34
HORSCH Caleb
2002
USA
+13.42
132.83
35
BRENNWALD Stefan
2004
USA
+13.54
133.75
35
DRAKE Jacob
1999
USA
+13.54
133.75
37
FRIBERG Brendan
2004
USA
+13.61
134.28
38
PICOT Declan
1999
USA
+13.80
135.74
39
STUTZKE Dylan
2000
USA
+13.82
135.89
40
KIRCHMAYR Luke
2004
THA
+14.24
139.11
41
GALLOWAY Nils
2004
USA
+14.33
139.80
42
BARWICK Graham
2003
USA
+14.47
140.88
43
HANRAHAN Ian
2004
USA
+17.80
166.41
44
HARPER Colin
2003
USA
+18.06
168.41
45
HASSMAN Kjetil
2004
USA
+20.64
188.19
46
LOESER Oliver
2004
USA
+20.95
190.57
47
PIGUILLEM Sergi
1999
ESP
+21.35
193.63
48
POLSTER Tay
2003
USA
+22.59
203.14
Did not finish 2nd run
MIKKELSON Zachary
1998
USA
BION Zachary
2004
USA
GONZALEZ Mateo
1999
ESP
BEATTY Ryan
2003
USA
SHKLOVSKI Gregory
2003
USA
ANDERSON Tyler
2003
USA
MAXIM Demetrios Samuel
1998
CYP
ROGERS Jakob
2003
USA
HAGEN Grant
2003
USA
PAREKH Lucas
2003
USA
CASHMORE William
2001
NZL
TURNER Teagan
2003
USA
HARRISON J Bridger
2001
USA
BROWN Benny
2003
USA
SAMPSON Mitchell
2000
USA
HALL Wyatt
2002
USA
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
YATES Dawson
2000
CAN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
CLAUSEN Sam
2004
USA
HANNA Colin
2004
USA
BUTLER Charlie
2003
CAN
CHAFFEE Jordan
1999
USA
MALLINEN Finn
2002
USA
SNYDER-SMITH Owen
2003
USA
LEWISON William
2002
USA
ROBILLARD Luca
2002
USA
MESSNER Chilli
2002
USA
WILCOX Martin
2002
USA
PARSONS Zack
2002
USA
LOUCHHEIM Carter
2002
USA
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
MILLER Asa
2000
PHI
NODDINGS Max
2000
USA
SCHAEDE Jack
2002
USA
BATHUM Blake
2000
USA
SNYDER Charlie
2002
USA
SARCHETT Ryder
2003
USA
MINTEGUI Ibon
1999
ESP
BAILEY Axel
2001
USA
LARRIU Daniel
2000
ESP
LARIMER Max
2001
USA
PHILP Huston
1997
CAN
VAN VUUREN Arie
1997
GBR
MATHERS Jeremy
2001
USA
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
Disqualified 1st run