official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BROSCHEK Lukas
2002
AUT
1:39.44
48.48
2
RAINER Thomas
2003
AUT
+0.27
51.22
3
TSCHACH Adrian Dion
2004
AUT
+0.32
51.73
4
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
+0.37
52.24
5
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+0.48
53.36
6
VAUGHTON Max
1999
GBR
+0.77
56.30
7
ENDSTRASSER Hannes
2002
AUT
+0.87
57.32
8
ABPLANALP Kilian
2002
SUI
+0.94
58.03
9
LACKNER Philipp
2000
AUT
+0.98
58.43
10
KOYAMA Kei
2000
JPN
+1.11
59.75
11
HUISMAN MURO Kaylan
2003
GBR
+1.34
62.09
12
LUSSNIG Nicolas
2001
AUT
+1.43
63.00
12
RONNER Jan
2000
AUT
+1.43
63.00
14
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
+1.45
63.21
15
HAECHLER Lenz
2003
SUI
+1.74
66.15
16
RETTENWANDER Clemens
2004
AUT
+1.75
66.25
17
KAISER Manuel
2003
AUT
+1.78
66.56
18
KUCERA Vojtech
2004
CZE
+1.91
67.88
19
HILTBRAND Livio
2003
SUI
+1.95
68.29
20
SKAARDAL Fredrik
2004
AUT
+1.98
68.59
21
FUEREDER Daniel
2003
AUT
+2.08
69.61
22
ITEN Joel
2003
SUI
+2.13
70.11
23
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
+2.14
70.22
24
MURER David
2003
SUI
+2.25
71.33
25
BRUEGGER Michel
2002
SUI
+2.37
72.55
26
GRUBER Markus
2003
AUT
+2.50
73.87
27
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
+2.71
76.01
28
SPIEGELBERG Loic
2004
SUI
+2.76
76.51
29
SCHAIDREITER Stefan
2004
AUT
+2.77
76.61
30
POELL Christoph
2003
AUT
+3.02
79.15
31
BEUKER Jannes
2002
NED
+3.44
83.42
32
GAGLIANO David
2001
AUT
+3.47
83.72
33
PALAMARAS Nickco
2004
USA
+3.48
83.83
34
JOEBSTL Georg
2003
AUT
+3.55
84.54
35
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+3.65
85.55
36
TRINKER Christoph
2004
AUT
+3.78
86.87
37
SCHRANZ Lukas
2003
AUT
+3.82
87.28
37
KUCERA Josef
2004
AUT
+3.82
87.28
39
KADE Matteo
2003
SUI
+4.14
90.53
40
JEURISSEN Jurre
2003
NED
+4.19
91.04
41
FLEISCH Simon
2000
AUT
+4.24
91.55
42
BREITFUSS Alexander
2003
AUT
+4.49
94.08
43
UNTERWANDLING Florian
2004
AUT
+4.76
96.83
44
STEINDL Tobias
2001
GER
+4.89
98.15
45
HAAS Matteo
2004
AUT
+4.92
98.45
46
GRUENWALD Christian
2004
AUT
+4.95
98.76
47
SCHLAEPPI Sebastian
2003
SUI
+5.09
100.18
48
KRABSHUIS Noah
2000
NED
+5.14
100.69
49
JONGE DE Ties
2002
NED
+5.28
102.11
50
HOLMES Robert
2002
GBR
+5.35
102.82
51
WALSER Noah
2003
AUT
+5.40
103.33
52
IVANOV Michael
2004
AUT
+5.49
104.24
53
NADERHIRN Quirin
2003
AUT
+5.51
104.44
54
NETZER Elias
2002
AUT
+5.61
105.46
55
DZICOEV Roman
2003
CZE
+5.64
105.76
56
HOERTNAGL Nico
2004
AUT
+5.65
105.87
57
FRITSCHI Kevin
2004
SUI
+5.83
107.69
58
HOFER Nicolas Leo
2002
AUT
+5.94
108.81
59
BURGSCHWAIGER Thomas
2003
AUT
+6.07
110.13
60
ETTL Michael
2003
AUT
+6.12
110.64
60
WAGNER Paul
2004
AUT
+6.12
110.64
62
RAINER Alexander
2004
AUT
+6.15
110.94
63
ROMER Marvin
2004
SUI
+6.29
112.37
64
FENDER Stefan
2004
AUT
+6.45
113.99
65
JAEGER Lukas
2002
AUT
+6.59
115.41
66
ASCHABER Michael
2003
AUT
+6.64
115.92
67
MARCHESE Alessio
2003
SUI
+6.90
118.56
68
WEINHAEUPL Nico
2003
AUT
+6.95
119.07
69
KALISCHKO Dennis
2003
AUT
+7.08
120.39
70
ZURL Alexander
2002
AUT
+7.12
120.80
71
MUIGG Manuel
2004
AUT
+7.73
126.99
72
STOECKL Johannes
2004
AUT
+7.74
127.09
73
NAEGELI Janis
2003
SUI
+7.81
127.81
74
RIIS Marcus Cristian
2002
DEN
+7.95
129.23
75
RAPPAGLIOSI Alessio
2002
BEL
+8.15
131.26
76
WYFFELS Robin
2002
BEL
+8.16
131.36
77
NIENHUIS Carsten
2003
NED
+8.37
133.49
78
MATZI Lukas
2004
AUT
+8.84
138.27
79
SCHREYVOGL Sebastian
2000
AUT
+9.11
141.01
80
RAMPTON Thomas
2003
GBR
+9.22
142.13
81
BENEDIKT Christopher
2001
AUT
+9.35
143.45
81
WILLE Felix
2004
AUT
+9.35
143.45
83
HISHIKI Kaoru
2003
JPN
+9.47
144.67
84
LADSTAETTER Giacomo
2004
AUT
+9.49
144.87
85
ELLER Maximilian
2004
GER
+9.84
148.42
86
KETTENHUBER Gregor
2004
AUT
+10.27
152.79
87
PRATTES Mathias
2003
AUT
+10.94
159.60
88
WOLF Gabriel
2004
AUT
+11.40
164.27
89
MAGNET Stefan
2002
AUT
+12.17
172.09
90
LINDFORS Nikolaj
2002
LUX
+12.60
176.46
91
BESSELAAR Tobias
2002
NED
+13.60
186.61
92
DEJACO Lukas
2003
AUT
+14.63
197.08
93
GUMPLMAYR Elias
2001
AUT
+14.88
199.61
94
LINDFORS William
1999
LUX
+17.12
222.37
95
PECK Moritz
2003
AUT
+18.84
239.84
96
GLUECK Gerald
1954
AUT
+49.09
547.08
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HIGUERAS Jose Tomas
2004
CHI
NORRIS Kieran
1995
IRL
REICHEL Marcello
1999
AUT
BLAAFALK Bastian
1998
DEN
HABERL Nico
2000
AUT
NIELSEN Laurits Klint
2000
DEN
OPPL Milan
2001
AUT
WINDEN VAN Niels
2002
NED
KUCERA Stepan
2004
CZE
GLOECKL Lukas
2003
AUT
KUCHENMEISTER Matthias
2004
AUT
EBNER Felix
2004
AUT
ANTENSTEINER Tobias
2004
AUT
GMEINBAUER Elias
2003
AUT
BIRCHER Nicolas
2004
SUI
STUBAUER Markus
2003
AUT
KROELL Jonathan
2004
AUT
KAUFMANN Christian
2004
AUT
JOBIN Clemens
2003
SUI
WACHTER Lukas
2002
AUT
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
ELLMER Elias
2004
AUT
SUDO Ryo
2003
JPN
MITTERSTEINER Christopher
2003
AUT
SLADE Ted
2003
GBR
Did not start 1st run