official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TAYLOR Laurie
1996
GBR
1:25.15
13.20
2
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+0.51
17.57
3
MAJOR Billy
1996
GBR
+0.87
20.66
4
JASICZEK Michal
1994
POL
+1.01
21.86
5
ORTEGA Albert
1998
ESP
+1.88
29.32
6
GARAY Aingeru
1998
ESP
+2.14
31.55
7
MOLLARD Leo
2000
FRA
+2.80
37.20
8
VARCIN Nils
2001
FRA
+3.03
39.18
9
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+3.10
39.78
10
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+3.23
40.89
11
BIRAN Itamar
1998
ISR
+3.80
45.78
12
LOPEZ Theo
2000
FRA
+3.85
46.21
13
CENERELLI Enzo
2000
FRA
+3.96
47.15
14
BONNAZ Benjamin
2000
FRA
+4.42
51.09
15
BANFI Pablo
2001
FRA
+4.77
54.09
16
VINTER Owen
2001
GBR
+4.85
54.78
17
WEEKS Oliver
2001
GBR
+4.88
55.04
18
WILLS Angus
1999
GBR
+4.97
55.81
19
INNES Iain
1998
GBR
+5.07
56.67
20
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
+5.10
56.92
21
ZINANT Eliot
2001
FRA
+5.21
57.87
22
BAUR Jules
2001
FRA
+5.31
58.72
23
HOKSBERGEN Sam
1997
NED
+5.43
59.75
24
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
+5.54
60.70
25
GELLIE Timothe
2001
FRA
+5.86
63.44
26
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
+5.89
63.70
27
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
+6.20
66.35
28
GUIGONNET Edouard
2001
GBR
+6.30
67.21
29
BRUNO Benjamin
1999
GBR
+8.11
82.73
30
DOYLE Jake
2001
GBR
+8.32
84.53
31
HOLMES Robert
2002
GBR
+8.48
85.90
32
JEAN Nathanael
2001
FRA
+8.92
89.67
33
HUDSON Tom
2001
GBR
+8.94
89.84
34
RANKIN Charles
2001
GBR
+9.24
92.42
35
GUILBERT Alexis
2002
FRA
+9.57
95.24
36
DELECLUSE Theo
2001
FRA
+10.48
103.05
37
TARANTELLI Uberto
2000
GBR
+11.11
108.45
38
KRABSHUIS Noah
2000
NED
+11.64
112.99
39
ARPIN Hugo
2002
FRA
+12.19
117.71
40
PINI Max
2002
GBR
+13.30
127.22
41
BLOOM Ryan
2001
GBR
+13.70
130.65
41
WAITT Scott
2000
GBR
+13.70
130.65
43
HALL Adam
2000
GBR
+15.18
143.34
44
SHEPHERD Calum
2000
GBR
+15.70
147.80
45
SUNSHINE Ben
2001
USA
+17.84
166.14
46
MCINTYRE Scott
2002
GBR
+18.61
172.75
47
WIJMAN Thijmen
2002
NED
+21.97
201.55
48
RICHARDS Alexandre
2002
GBR
+24.38
222.21
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
FRYERS Toby
2002
GBR
LUCAS Oliver
2002
GBR
ROLFE Joshua
2002
GBR
FLUCK Adam
2001
GBR
BESSELAAR Tobias
2002
NED
THEVELIN Arthur
2002
BEL
GRAND Hayden
1996
GBR
DE POURTALES Louis
2002
GBR
MUNDAY William
2000
GBR
GILLETT James
2002
GBR
LEACH Charlie
2001
GBR
WAITT Stuart
1999
GBR
HOTERMANS Nicolas
2002
BEL
WINDEN VAN Niels
2002
NED
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
CUENOT Jules
2002
FRA
WALKER UTHEIM Harald
2001
GBR
LASH Ben
2000
USA
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
DE GALBERT Arnaud
2000
FRA
BETHENOD Thibauld
2000
FRA
KICK Euan
1997
GBR
KUWALL Duncan
1998
GBR
LAMON Leo
1996
BEL
FIGUEROA Andres
1996
CHI
PINTURAULT Cedric
2000
FRA
GUILLOT Clement
1999
FRA
SCHMITT Thomas
1999
FRA
NORAZ Tony
2000
FRA
BIRKNER Alexander
1998
USA
POTH Robert
1997
GBR
Disqualified 1st run