official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
1:28.36
23.00
2
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+0.01
23.08
3
MEISEN Adrian
1997
GER
+0.29
25.40
4
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+0.69
28.70
5
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.27
33.49
6
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
+2.21
41.26
7
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
+2.39
42.75
8
PALAMARAS Nickco
2004
USA
+3.13
48.86
9
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+4.81
62.74
10
LLORACH Jules
2003
FRA
+5.00
64.31
11
TRUNK Tamas
2003
HUN
+5.31
66.87
12
WITTE Jonas
2003
GER
+5.46
68.11
13
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+5.58
69.10
14
NETINDER Melker
2000
SWE
+5.85
71.33
15
VOM HAGEN Konstantin
2004
GER
+7.61
85.87
16
MUSSNER Joseph
2005
GER
+8.06
89.59
17
WIDMESSER Simon
2005
GER
+9.29
99.75
18
SCHULLER Daniel
2005
GER
+10.94
113.38
19
ANGERER Benjamin
2002
AUT
+12.10
122.97
20
LUDWIG Max
2002
GER
+14.05
139.08
21
KUHN Levin
2005
GER
+15.69
152.63
22
GERSTL Tim
2000
GER
+16.41
158.57
23
GOESSL Florian
2002
GER
+17.96
171.38
24
HELDMANN Tammo
2005
GER
+25.82
236.32
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
REHLE Marco
2001
GER
EISENRIEDER Karl
2005
GER
STEINER Vincent
2005
GER
BYNENS Laurens
2005
BEL
UNTERMANN Sven Gero
2000
GER
BRODKORB Maximilian
2005
GER
ZEMAN Florian
2005
GER
KUYLEN Nando
2004
BEL
KLEINE Luis
2005
GER
MANHART David
2004
GER
FRIBERT Henrik
2001
GER
PASEL Leo
2004
GER
KIRCHMAYER Robin
2002
SUI
CHRISTEN Mike
1999
SUI
HEISLITZ Paul
2002
GER
ELLER Maximilian
2004
GER
RIEGER Sean
2001
USA
POLLER Max
2005
GER
NORYS Felix
2005
GER
STOEGER Hannes
2005
AUT
BESSER Felix
2003
GER
WEINMANN Gustav
2004
GER
MAST Marc
2002
GER
VOIGT Tobias
2004
GER
SCHWARZ Fabian
2005
GER
FOSSLAND Warner
2001
USA
SIEGWOLF Christian
2005
GER
EPPLE Lorenz
2005
GER
SCHMID Philipp
2000
GER
IRMEN Ayk
2003
GER
ROESLE Felix
2005
GER
AMMAN Hannes
2002
GER
LIMMER Noel
2004
GER
KROESS Marius
2004
ITA
SINNESBERGER Lenny
2003
SUI
HOZMANN Rudolf
2004
HUN
TESTA Gianluca
2004
ITA
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
HORELLOU Maxence
2001
FRA
LINDENMAYER Felix
2002
GER
NEFF Alois
2001
GER
DICK Lukas
1996
GER
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
HOFER Damian
1999
ITA
KLIMA Adam
2001
CZE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run