official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GREBER Jakob
2003
AUT
1:45.96
20.00
1
FOURNIER Simon
1997
CAN
1:45.96
20.00
3
SAMBUIS Baptiste
2002
FRA
+0.14
20.96
4
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
+0.44
23.03
5
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
+0.58
24.00
6
MEISEN Adrian
1997
GER
+0.66
24.55
7
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+0.82
25.65
8
HEINE Oscar
2003
AUT
+0.83
25.72
9
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
+0.85
25.86
10
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.03
27.10
11
PALMQUIST Camden
2003
USA
+1.06
27.30
12
GASSER Lukas
2001
AUT
+1.10
27.58
12
HERRMANN Luc
2000
SUI
+1.10
27.58
14
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
+1.11
27.65
15
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+1.22
28.41
16
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+1.24
28.54
17
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+1.27
28.75
18
DIMIER CHAMBET Sacha
2002
FRA
+1.33
29.16
19
VACCARI Hans
1996
ITA
+1.42
29.78
20
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+1.52
30.47
21
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+1.65
31.37
22
PALMER Adam
2003
SWE
+1.69
31.64
23
ZUCCHINI Francesco Riccardo
2003
ITA
+1.73
31.92
24
EISNER Jakob
2003
AUT
+1.93
33.30
25
PYJAS Pawel
1999
POL
+2.01
33.85
26
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+2.25
35.50
27
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+2.58
37.77
28
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+2.59
37.84
29
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+3.33
42.94
30
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
+3.74
45.77
31
KERTESZ-KNIGHT Jesse
2003
CAN
+4.00
47.56
32
MALSINER Max
2002
ITA
+4.51
51.07
33
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+4.63
51.90
34
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+4.69
52.31
35
ABELE Gustavs Harijs
2003
LAT
+15.49
126.72
36
POSRATSCHNIG Nico
2000
SUI
+18.32
146.21
37
TUKKER Silvan
2005
NED
+48.43
353.65
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
VERSEVELD Connor
2007
NED
ALLENS Rihards
2005
LAT
KUPCS Roberts
2005
LAT
RAID Ako Armin
2005
EST
ZVEJNIEKS Jurgis
2005
LAT
BINLEY-EWING Thomas
2004
CAN
CALVO SANTOS Alvar
2005
AND
DEMARCO Nick
2005
USA
JEURISSEN Jurre
2003
NED
MICHEL-MAZAN Jules
2005
FRA
ROTH Laiken
2004
USA
MCKINLAY Thomas
2004
CAN
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
BUZEK Stanley
2005
USA
KERANEN Emil
1999
FIN
TORVINEN Turo
2000
FIN
PIZZATO Stefano
2003
ITA
PALAMARAS Nickco
2004
GER
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
BACHER Jonas
2002
ITA
SASAKI Akira
1981
JPN
LETITRE Theo
1997
FRA
SENNHOFER Marinus
2002
GER
PIZIO Alessandro
2001
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run