official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZERHOCH Dominik
2001
GER
1:33.66
52.01
2
VINTER Owen
2001
GBR
+0.16
53.26
3
PROIOS Ioannis
1995
GRE
+0.28
54.19
4
NEFF Alois
2001
GER
+0.60
56.69
5
PASSRUGGER Johannes
2003
AUT
+0.63
56.92
6
KROTA Filip
2000
CRO
+1.11
60.66
7
KOYAMA Kei
2000
JPN
+1.29
62.06
8
SCHMID Simon
2001
GER
+1.41
63.00
9
FIALA Eduard
1999
CZE
+1.68
65.10
10
WILLS Angus
1999
GBR
+1.90
66.82
11
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
+2.16
68.85
12
KOTHGASSER Pirmin
2001
AUT
+2.38
70.56
13
ORRELL Jamie
2002
GER
+2.39
70.64
14
PICHLER Rupert
1999
AUT
+2.92
74.77
15
SLADE Ted
2003
GBR
+3.28
77.57
16
EISNER Jakob
2003
AUT
+3.55
79.68
17
HOLMES Robert
2002
GBR
+3.80
81.63
18
WACHTER Lukas
2002
AUT
+3.86
82.10
19
KOMSIC Dario
2000
CRO
+4.14
84.28
20
FLEISCHMANN Matteo
2002
AUT
+5.36
93.79
21
PUTZ Michael
2001
AUT
+6.11
99.63
22
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
+6.90
105.79
23
MOEHRING Roy
1999
NED
+7.44
110.00
24
KUMMERER Niklas
2002
AUT
+7.77
112.57
25
SCHRANZ Lukas
2003
AUT
+8.15
115.53
26
FEICHTMAYR Peter
2001
AUT
+8.70
119.82
27
DEL LATTE Mattia
2001
SLO
+9.60
126.83
28
SAGER Gianluca
2002
AUT
+10.76
135.88
29
KAISER Manuel
2003
AUT
+11.81
144.06
30
HADLEY Sam
2003
NZL
+12.63
150.45
31
STANESCU Andrei Tudor
2003
ROU
+12.87
152.32
32
KRABSHUIS Noah
2000
NED
+13.06
153.80
33
DZICOEV Roman
2003
CZE
+14.16
162.38
34
HISHIKI Kaoru
2003
JPN
+20.63
212.80
35
ENGEL Julian
2003
GER
+20.67
213.12
36
ROIGER Carlo
2003
GER
+22.69
228.86
37
MAXIM Demetrios Samuel
1998
CYP
+26.46
258.24
38
BREIJER Maks
2001
NED
+30.91
292.93
39
POLYCARPOU Ioannis
2000
CYP
+40.18
365.18
Did not finish 2nd run
VIVIAN Filippo
2003
ITA
GMEINBAUER Elias
2003
AUT
WEINHAEUPL Nico
2003
AUT
NADERHIRN Quirin
2003
AUT
STEINER Samuel
2003
AUT
BODE DEN Luka
2001
NED
ZURL Alexander
2002
AUT
JAHN Julian
2002
AUT
WALSER Noah
2003
AUT
ETTL Michael
2003
AUT
WINZELY Daniel
2002
AUT
MUTO Andrea Pasquale
2001
ITA
DALMALM Joel
2000
SWE
HEINE Oscar
2003
AUT
LEEK David
2000
NED
RINDLER Benjamin
2002
AUT
GRAEFE Philipp
2002
GER
BERKIN Derin
2002
TUR
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
DOYLE Jake
2001
GBR
STREIBL Marius
2001
GER
ANGERER Benjamin
2002
AUT
BACHLER Fabian
2001
AUT
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
RANKIN Charles
2001
GBR
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
BARTOLOME Alexander
2001
AUT
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MITTERMAYR Constantin
2003
AUT
JOEBSTL Georg
2003
AUT
GRUBER Markus
2003
AUT
ZHORZHOLIANI Sandro
2001
GEO
PRATTES Mathias
2003
AUT
KOZANASHVILI Nodar
2002
GEO
FIALA Matyas
2003
CZE
HOFLACHER Daniel
2001
AUT
SZOKE Hunor
2002
ROU
KALISCHKO Dennis
2003
AUT
GONZALVEZ Daniel
2003
ESP
WATERMAN Sam
2002
NED
WALDER David
2003
AUT
RAINER Thomas
2003
AUT
STEININGER Julian
2001
AUT
GOESSL Florian
2002
GER
KAMMLER Hannsgernot
2002
AUT
JAEGER Lukas
2002
AUT
REICHENBACH Fabian
2001
AUT
MARAS Jan
1999
CZE
GROENHOLM David
2000
SWE
ENDSTRASSER Hannes
2002
AUT
JAPARIDZE Besarion
1998
GEO
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
STRAUB Jakub
1997
CZE
VAUGHTON Max
1999
GBR
SAGMEISTER Felix
2001
AUT
POELL Marco
2000
AUT
OSCH Matthieu
1999
LUX
HOFSTAEDTER Christoph
1995
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run