official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
CORNELIUS Cooper
1999
USA
1:44.68
24.97
2
NELSON Isaiah
2001
USA
+0.07
25.65
3
WALLACE Liam
1999
CAN
+0.13
26.22
3
MEIER Daniel
1993
AUT
+0.13
26.22
5
STOCKINGER Jonas
1999
GER
+0.17
26.61
6
ISHII Tomoya
1989
JPN
+0.37
28.54
7
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
+0.45
29.31
8
KOGLER Tobias
1996
AUT
+0.50
29.79
9
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
+0.51
29.89
10
BACHLER Fabian
2001
AUT
+0.60
30.76
11
AZNOH Rok
2002
SLO
+0.63
31.05
12
GUEM Franz
2001
AUT
+0.74
32.11
13
MEISSL Christoph
2000
AUT
+0.83
32.98
14
KACIC Maximilian
2000
AUT
+0.85
33.17
14
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+0.85
33.17
16
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+0.86
33.27
17
VONIER Paul
2000
AUT
+0.87
33.36
18
SKOREPA Jan
1996
CZE
+0.93
33.94
19
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+0.95
34.14
20
SMITH Jack
2001
USA
+1.04
35.00
21
RIEDERER Raphael
2001
AUT
+1.11
35.68
22
MCLAUGHLIN Brian
1993
USA
+1.12
35.78
23
PAULUS Daniel
1994
CZE
+1.13
35.87
24
GREBER Max
2001
AUT
+1.22
36.74
25
MILLER Andrew
1998
USA
+1.29
37.42
25
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+1.29
37.42
27
MOLING Samuel
1998
ITA
+1.31
37.61
28
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
+1.53
39.73
29
WOLF Simon Luca
2001
GER
+2.02
44.46
30
DILLING Jacob
1999
USA
+2.16
45.81
31
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
+2.35
47.64
32
GREBER Jakob
2003
AUT
+2.80
51.99
33
WIESER Vincent
2002
AUT
+2.85
52.47
34
SURKOS Ondrej
2000
CZE
+2.87
52.66
35
KUBES David
2002
CZE
+2.93
53.24
36
EICHBERGER Stefan
2000
AUT
+2.95
53.43
37
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
+2.96
53.53
38
BROSCHEK Lukas
2002
AUT
+3.02
54.11
39
TRITSCHER Luis
2002
AUT
+3.06
54.49
40
STEINTHALER Georg
2000
AUT
+3.13
55.17
41
LACKNER Philipp
2000
AUT
+3.17
55.56
42
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
+3.20
55.85
43
EISNER Jakob
2003
AUT
+3.24
56.23
44
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
+3.35
57.29
45
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
+3.40
57.77
46
MEIER David
2001
AUT
+3.48
58.55
47
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+3.49
58.64
48
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+3.53
59.03
49
STARK Florian
2001
AUT
+3.64
60.09
50
URY Balint
2003
HUN
+3.80
61.63
51
ATHANS Marcus
2000
CAN
+3.83
61.92
52
HACKL Noah
1999
AUT
+3.89
62.50
53
RAINER Thomas
2003
AUT
+3.95
63.08
54
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+3.98
63.37
55
WALCH Fabio
2003
AUT
+4.19
65.40
56
BOECK Kilian
2002
AUT
+4.22
65.69
57
PROFANTER Santino
2001
AUT
+4.26
66.07
57
AMMAN Hannes
2002
GER
+4.26
66.07
59
PASSRUGGER Johannes
2003
AUT
+4.27
66.17
60
GEDRA Zaks
1998
LAT
+4.43
67.71
61
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+4.48
68.20
62
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+4.50
68.39
63
RIEDMANN Nicolas
2001
AUT
+4.66
69.93
64
KLIMA Adam
2001
CZE
+4.85
71.76
65
VOGT Luis
2002
GER
+4.98
73.02
66
CAS Jure
1994
SLO
+5.22
75.33
67
AUFSCHNAITER Anton
2000
AUT
+5.28
75.91
68
STEININGER Julian
2001
AUT
+5.42
77.26
69
KOYAMA Kei
2000
JPN
+5.76
80.55
70
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+5.92
82.09
71
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+6.00
82.86
72
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
+6.07
83.54
73
KUMMERER Niklas
2002
AUT
+6.49
87.59
74
WAGNER Paul
2004
AUT
+6.59
88.55
75
SOLA Heming
2003
CAN
+6.83
90.87
76
HAAS Matteo
2004
AUT
+7.60
98.30
77
TIMM Dylan
2002
CAN
+7.61
98.39
78
GAGLIANO David
2001
AUT
+7.92
101.39
79
MATZI Lukas
2004
AUT
+8.17
103.80
80
SCHRANZ Lukas
2003
AUT
+8.36
105.63
81
ETTL Michael
2003
AUT
+8.38
105.82
82
STEINER Samuel
2003
AUT
+8.43
106.31
83
WUERGER Moritz
2004
AUT
+9.23
114.03
84
ASCHABER Michael
2003
AUT
+9.67
118.27
85
NIENHUIS Carsten
2003
NED
+10.38
125.12
86
PAL Krisztian
2004
HUN
+11.77
138.53
Did not finish 2nd run
KUCHENMEISTER Matthias
2004
AUT
BISCHOF Jonathan
2004
AUT
KIEN Lukas
2002
AUT
HOFER Nicolas Leo
2002
AUT
JAHN Julian
2002
AUT
KOCH Florian
2001
AUT
BOECK Niklas
2003
AUT
KIRCHEBNER Kevin
2002
AUT
KAISER Manuel
2003
AUT
VAN SOEST Gerrit
2001
CAN
HEINE Oscar
2003
AUT
ANGERER Benjamin
2002
AUT
ADAMS Jack
1998
NZL
JORDAN Tait
2002
CAN
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
MAIR Pascal
2000
AUT
PENNINGTON Trent
2002
USA
GRATZER Daniel
2001
AUT
BIRAN Itamar
1998
ISR
MATHERS Jeremy
2001
USA
ROMANIN Nathan
2001
CAN
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
GSTREIN Luca
2000
AUT
GUT Ian
1995
LIE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GUMPLMAYR Elias
2001
AUT
HOEFLEHNER Martin
2004
AUT
BREITFUSS Alexander
2003
AUT
RINDLER Benjamin
2002
AUT
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
ENDSTRASSER Hannes
2002
AUT
MITTERSTEINER Christopher
2003
AUT
FLEISCH Simon
2000
AUT
WITTE Linus
2001
GER
KINSELLA Kellen
2001
USA
LOTTER Valentin
2002
AUT
GASSER Lukas
2001
AUT
Did not start 1st run