official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
1:25.64
48.80
2
RIZZI Lukas
2000
ITA
+0.67
54.51
3
GSTREIN Luca
2000
AUT
+1.11
58.26
4
AMMAN Sebastian
2000
GER
+1.52
61.76
5
NEFF Alois
2001
GER
+1.67
63.04
6
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+2.26
68.06
7
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+2.52
70.28
8
ORRELL Jamie
2002
GER
+2.55
70.54
9
NOVAK Oskar
2000
CZE
+3.70
80.34
10
BOTKA Filip
2001
SVK
+3.85
81.62
11
AMMAN Hannes
2002
GER
+4.17
84.35
12
GARCIA Andres
2001
ESP
+4.21
84.69
13
VOGT Luis
2002
GER
+4.28
85.28
14
WITTE Linus
2001
GER
+4.31
85.54
15
WALCH Fabio
2003
AUT
+5.20
93.13
16
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+5.81
98.32
17
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
+5.97
99.69
17
STOILOV Konstantin
2002
BUL
+5.97
99.69
19
MAST Marc
2002
GER
+6.18
101.48
20
BOECK Niklas
2003
AUT
+6.21
101.73
21
STANGL Simon
2001
ITA
+6.66
105.57
22
KLEIN Vaclav
2002
SVK
+6.71
106.00
23
BOLZ Simon
2003
GER
+6.73
106.17
24
TRIULZI Jordi M.
2001
ESP
+7.10
109.32
25
NEUKOM Simeon
2001
LIE
+7.44
112.22
26
WITTE Jonas
2003
GER
+7.97
116.74
27
FLORIN Oliver
2003
SUI
+9.10
126.37
28
KAFERINOV Kostadin
2003
BUL
+9.81
132.42
29
DE ALMEIDA Mauro
2003
SUI
+9.96
133.70
30
ZIPPERT Thomas
2003
SUI
+10.33
136.85
31
RAINALDI Tommaso
2003
ITA
+10.63
139.41
32
BESSER Felix
2003
GER
+12.80
157.91
33
FRIBERT Henrik
2001
GER
+13.81
166.52
34
SCHOCH Jonas
2003
GER
+13.95
167.71
35
KLEIN Jonathan
2003
GER
+15.89
184.25
36
SCHEMMER Maximilian
2003
GER
+23.21
246.64
37
HIRANRAT Natthawut
2003
THA
+50.50
479.26
Did not finish 2nd run
JUSE Felix
2003
GER
BOTKA Timo
2003
SVK
STEFONI Gabriele
2003
ITA
ROIGER Carlo
2003
GER
WASESCHA Silvan
2003
SUI
HENK Timo
2001
GER
SCHIESTL Markus
2002
AUT
DAZ Martino
2001
ITA
SCHMID Simon
2001
GER
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
OSCH Matthieu
1999
LUX
WOLF Simon Luca
2001
GER
ZERHOCH Dominik
2001
GER
Did not finish 1st run
BROWARSKI Piotr
2003
POL
TUOHETAERAILI Yisimaer
2001
CHN
WIZEMANN Julius
2003
GER
YEZHAKOV Alexandr
2003
KAZ
KROUPA Stepan
2003
CZE
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
HAUSER David
2003
GER
SCHWARZ Andreas
2003
GER
SCHRANZ Lukas
2003
AUT
XU Bowenchen
2000
CHN
DI TIZIO Matteo
2003
ITA
WALLISER Felix
2000
GER
PREGRAD Jaka
2003
SLO
BRUCH-WAGNER Simon
2001
GER
HABAJEC Matevz
2003
SLO
OTA Kenzo
2003
GER
AUER Martin
2003
GER
GONZALVEZ Daniel
2003
ESP
COMPLOJ Rene
2002
ITA
MESSENGER Harrison
2003
NZL
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
SEVERI Arturo
2003
ITA
FISCHER Raphael
2003
GER
WALSER Noah
2003
AUT
HOQUE Isbat
2002
HUN
IRMEN Ayk
2003
GER
RIGGENMANN Paul
2003
GER
KAGLEDER Matthias
2003
GER
KIRCHEBNER Kevin
2002
AUT
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
STREIBL Marius
2001
GER
PUTZER Simon
2001
ITA
STARK Florian
2001
AUT
TOSONI Alessandro
2000
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run