official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
1:27.52
23.00
2
BOEHM Gianluca
2000
SUI
+1.95
39.26
3
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+2.51
43.94
4
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+2.52
44.02
5
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+2.56
44.35
6
NAESS Iver Cornelis Walday
2001
NOR
+2.62
44.85
6
RONNER Jan
2000
AUT
+2.62
44.85
8
LESSARD Raphael
2001
CAN
+2.76
46.02
9
YATES Dawson
2000
CAN
+2.94
47.52
10
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
+2.98
47.86
11
CHABLE Loic
2000
SUI
+3.09
48.77
12
BAMBER Moro
2001
USA
+3.44
51.69
13
SARCHETT Ryder
2003
USA
+3.50
52.19
14
HEAYDON Henry
2001
AUS
+3.51
52.28
15
HOFFMAN Harry
2004
AUS
+3.58
52.86
16
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
+3.67
53.61
17
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+3.78
54.53
18
CENERELLI Enzo
2000
FRA
+3.94
55.86
18
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
+3.94
55.86
20
TIMM Dylan
2002
CAN
+4.64
61.70
21
BOWERS Jack
2000
USA
+4.90
63.87
22
DALMALM Gustav
1999
SWE
+5.02
64.87
23
PENNINGTON Trent
2002
USA
+5.08
65.37
24
FROST Roman
1999
GER
+6.07
73.63
25
HALBJOERHUS Engebret Groethe
2004
NOR
+6.93
80.80
26
SCHILLINGER Karsten
2006
USA
+6.94
80.89
27
BAUR Jules
2001
FRA
+7.09
82.14
28
SEYMOUR Trey
2000
USA
+7.68
87.06
29
HUME Carson
2005
USA
+7.89
88.81
30
EID Hunter
2001
USA
+8.09
90.48
31
MOZEN Isaac
2001
USA
+8.27
91.98
32
DANIELSEN Ulrik Rykhus
2000
NOR
+8.59
94.65
33
CORNELIUS Cooper
1999
USA
+8.66
95.23
34
HARRISON J Bridger
2001
USA
+8.71
95.65
35
KURSH Gerrit
2003
USA
+8.95
97.65
36
CARRUTHERS Caeden
2001
CAN
+9.38
101.24
37
ARTHUR Julian
2005
USA
+9.48
102.07
38
STAURSET Isak
1999
NOR
+10.06
106.91
39
HERHUSKY Ryan
2003
USA
+10.25
108.49
40
BARNWELL Gunnar
2001
USA
+10.38
109.58
41
WELLS Peyton
2005
USA
+10.57
111.16
42
UNGER Caleb
2003
USA
+12.69
128.85
43
HODGKINS Ford
2004
USA
+13.03
131.68
44
FLAGGERT Winthrop
2005
USA
+13.21
133.18
45
SEYMOUR Chase
2000
USA
+13.48
135.44
Did not finish 2nd run
MARTIN Leo
2005
USA
ALLEYNE Nikhil
2004
TTO
BESSETTE Kye
2006
USA
BRENNWALD Stefan
2004
USA
HANRAHAN Ian
2004
USA
DOOLEY Everett
2005
USA
CASHMORE William
2001
NZL
PERKINS Tanner
2001
USA
STRAUME Fredrik August
2002
NOR
REICH Jack
2002
USA
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
ANGERER Benjamin
2002
AUT
POULTER Jay
2003
USA
KROTA Filip
2000
CRO
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
NIKIC Leon
1999
CRO
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
Did not finish 1st run
HOFFMAN Jack
2007
AUS
MCGEE Nico
2005
USA
ROGERS Griffen
2005
USA
MJELDE William Anders
2002
NOR
KLING Henry
2005
USA
PRICHARD Campbell
2005
USA
DALTON Luc
2001
USA
PARAZETTE Noah
2006
USA
WRENKLER Adam
2002
SWE
MCCOURTIE Christian
2004
GBR
BESSER Felix
2003
GER
BION Zachary
2004
USA
HAGEN Grant
2003
USA
UTENDORFER Will
2004
USA
SYVERSEN Mads Fondevik
2003
NOR
ROACH Hunter
2004
USA
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
MACALUSO Matthew
1999
USA
DILLING Jacob
1999
USA
Disqualified 1st run