official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
1:40.95
23.73
2
HACKER Pirmin
1996
AUT
+0.58
27.92
3
GREBER Jakob
2003
AUT
+1.31
33.20
4
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+1.42
34.00
5
MEISSL Christoph
2000
AUT
+1.50
34.58
6
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.63
35.52
7
TORVINEN Turo
2000
FIN
+1.88
37.32
8
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
+2.69
43.18
9
BAEHLER Jann
2000
SUI
+3.12
46.29
10
LOTTER Valentin
2002
AUT
+3.14
46.44
11
WALCH Fabio
2003
AUT
+3.17
46.65
12
ADAMS Jack
1998
NZL
+3.32
47.74
13
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+3.98
52.51
14
GRATZER Daniel
2001
AUT
+4.03
52.87
15
LANZENBERGER Luca
1999
AUT
+4.15
53.74
16
STARK Florian
2001
AUT
+4.16
53.81
17
EISNER Jakob
2003
AUT
+4.85
58.80
18
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
+5.19
61.26
19
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
+5.32
62.20
20
RAINER Thomas
2003
AUT
+5.37
62.56
21
GUEM Franz
2001
AUT
+5.74
65.24
22
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
+6.35
69.65
23
WACHTER Lukas
2002
AUT
+7.03
74.57
24
KELLERHALS Kaspar
2002
SUI
+7.36
76.95
24
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+7.36
76.95
26
WAGNER Paul
2004
AUT
+7.58
78.54
27
KAISER Manuel
2003
AUT
+8.46
84.91
28
ZYBACH Luca Yannic
2002
SUI
+8.69
86.57
29
MATZI Lukas
2004
AUT
+9.16
89.97
30
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
+9.54
92.72
31
ETTL Michael
2003
AUT
+10.25
97.85
32
URQUHART Aidan
2004
GBR
+10.63
100.60
33
IVANOV Michael
2004
AUT
+10.98
103.13
34
TRINKER Christoph
2004
AUT
+10.99
103.20
35
ANTENSTEINER Tobias
2004
AUT
+15.16
133.36
36
KUCHENMEISTER Matthias
2004
AUT
+17.95
153.53
Did not finish 2nd run
WILLE Felix
2004
AUT
KALISCHKO Dennis
2003
AUT
ASCHABER Michael
2003
AUT
MAEHLER Luis
2004
GER
NADERHIRN Quirin
2003
AUT
OPMANIS Lauris
2001
LAT
SCHIESTL Markus
2002
AUT
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
HERRMANN Luc
2000
SUI
KATO Seigo
1998
JPN
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
SEIDLER Ralph
2002
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LEITGEB Richard
1994
AUT
HIGUERAS Jose Tomas
2004
CHI
LADSTAETTER Giacomo
2004
AUT
GLUECK Gerald
1954
AUT
LUDWIG Max
2002
GER
EBNER Felix
2004
AUT
RIEGER Sean
2001
USA
FENDER Stefan
2004
AUT
GLOECKL Lukas
2003
AUT
WEINHAEUPL Nico
2003
AUT
SCHNEEWEISS Michael
2004
AUT
FOSSLAND Warner
2001
USA
JAEGER Lukas
2002
AUT
KAMMLER Hannsgernot
2002
AUT
DZICOEV Roman
2003
CZE
MUIGG Manuel
2004
AUT
BOECK Niklas
2003
AUT
STUBAUER Markus
2003
AUT
FUEREDER Daniel
2003
AUT
WALSER Noah
2003
AUT
STEININGER Julian
2001
AUT
LEHTO Elian
2000
FIN
KUCERA Josef
2004
AUT
POELL Christoph
2003
AUT
PALAMARAS Nickco
2004
USA
OESTER Kevin
2001
SUI
KLAMMER Fabian
2002
AUT
GAGLIANO David
2001
AUT
RIEDMANN Nicolas
2001
AUT
VON GRUENIGEN Lian
2001
SUI
VAUGHTON Max
1999
GBR
KIRCHEBNER Kevin
2002
AUT
OPMANIS Elvis
1997
LAT
BIRAN Itamar
1998
ISR
RONNER Jan
2000
AUT
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
GASSER Lukas
2001
AUT
POTH Robert
1997
GBR
SIRVIO Salomo
2001
FIN
GSTREIN Luca
2000
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run