official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HILZINGER Jessica
1997
GER
1:36.45
15.86
2
GUEST Charlie
1993
GBR
+0.28
17.98
3
FERMBAECK Elsa
1998
SWE
+0.44
19.19
4
RASK Sara
2000
SWE
+0.81
21.99
5
FORNI Josephine
1994
FRA
+0.91
22.75
6
HENNING Emelie
1999
SWE
+1.02
23.58
7
ROSSETTI Marta
1999
ITA
+1.05
23.81
8
OSTLER Martina
1998
GER
+1.42
26.61
9
FILSER Andrea
1993
GER
+1.61
28.05
10
KOECK Hannah
1994
AUT
+1.65
28.35
11
EGGER Magdalena
2001
AUT
+1.88
30.09
12
MACHERET Valentine
1998
SUI
+1.96
30.69
13
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
+2.05
31.38
14
SLOKAR Andreja
1997
SLO
+2.12
31.91
15
AZZOLA Michela
1991
ITA
+2.37
33.80
16
CLEMENTSON Moa
2000
SWE
+2.59
35.46
17
NORBYE Tuva
1996
NOR
+2.62
35.69
17
BISSIG Carole
1996
SUI
+2.62
35.69
19
ESCANE Doriane
1999
FRA
+2.66
35.99
20
INSAM Vivien
1997
ITA
+2.79
36.98
21
LAMURE Marie
2001
FRA
+2.82
37.20
22
SHKANOVA Maria
1989
BLR
+3.06
39.02
23
TSCHURTSCHENTHALER Vera
1997
ITA
+3.23
40.31
24
PERRUCHON Martina
1996
ITA
+3.24
40.38
25
IGNJATOVIC Nevena
1990
SRB
+3.30
40.84
26
KERVEN Michelle
1998
SWE
+3.34
41.14
27
DVORNIK Neja
2001
SLO
+3.36
41.29
28
HOEPLI Aline
2001
SUI
+4.43
49.39
29
SARACCO Carlotta
1999
ITA
+5.03
53.93
30
MANGOLD Luisa
2000
GER
+5.21
55.29
31
FANTI Francesca
1999
ITA
+5.23
55.44
32
STIMAC Ida
2000
CRO
+5.33
56.20
33
HAKALA Kia-Emilia
1998
FIN
+5.35
56.35
34
NIEDERDORFER Melanie
2000
AUT
+5.49
57.41
35
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
+5.54
57.79
36
MIJARES RUF Carla
2002
AND
+5.93
60.74
37
PAU Nuria
1994
ESP
+5.98
61.12
38
DAHLBERG Melanie
2002
SWE
+6.22
62.94
39
THORESEN Anine
2001
NOR
+6.24
63.09
40
VIVIANI Serena
1999
ITA
+6.63
66.04
41
BROWALDH Siri
1998
SWE
+6.89
68.01
42
SAGUEZ Coline
2000
FRA
+8.04
76.71
43
EGLOFF Selina
2001
SUI
+8.37
79.21
44
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
+9.55
88.14
45
OBLAK Rebeka
2001
SLO
+10.23
93.29
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
WALLIN Alva
2001
SWE
MOERKESET Anna Bryn
2001
NOR
SILANTEVA Anastasiia
1998
RUS
BAUER Alexandra
1998
SWE
LARSSON NATHHORST Hanna
2001
SWE
ROBERT Ellen
2001
SWE
AXELSSON Fanny
1998
SWE
ASTNER Nina
2000
AUT
MAJERCZYK Sabina
1993
POL
DIGERFORS Julia
2001
SWE
FREDRICSSON Evelina
1999
SWE
ESPOSITO Ninon
1996
FRA
SAHLIN Emma
2002
SWE
CEDER Liv
2001
SWE
KUFAAS Mariel
1999
NOR
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
Disqualified 1st run