official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HALLBERG Eduard
2003
FIN
1:47.97
23.00
2
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
+0.19
24.28
3
LUETOLF Joel
2000
SUI
+0.22
24.49
4
PALAMARAS Nickco
2004
GER
+0.86
28.81
5
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+1.23
31.32
6
ESTEVE Axel
1994
AND
+2.01
36.59
7
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
+2.43
39.43
8
KUNZ Florian
2000
SUI
+3.16
44.37
9
KERANEN Emil
1999
FIN
+3.31
45.38
10
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+3.68
47.88
11
NYBERG Emil
2003
SWE
+3.72
48.15
12
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
+4.07
50.52
13
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+4.55
53.76
14
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+4.67
54.57
15
HAGAN Sebastian
2005
NOR
+6.67
68.10
16
TORPE Aleksander Berg
2006
NOR
+6.97
70.13
17
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+7.66
74.79
18
Oksvik Martin
2004
NOR
+7.71
75.13
19
GOULET Charles-Antoine
2005
CAN
+9.43
86.76
20
LUNDE Vebjoern
2006
NOR
+9.62
88.04
21
JOHANSEN Eirik
2006
NOR
+9.65
88.24
22
PYRRO Altti
2006
FIN
+10.02
90.75
23
BARNAS Andrej
2006
SVK
+10.87
96.49
24
BERGLUND Herman
2004
NOR
+11.88
103.32
25
MIKELSSON Olle
2005
SWE
+12.09
104.74
26
THOREN Carl
2006
SWE
+12.21
105.55
27
SVATOS Lukas
2005
CZE
+12.42
106.97
28
COURNOYER Lexis
2005
CAN
+12.76
109.27
29
ZIHERL Emil
2006
SWE
+13.24
112.52
30
KUBIK Adrian
2006
SVK
+13.99
117.59
31
LJUTIC Hrvoje
2007
CRO
+15.36
126.85
32
LIU Xiaochen
2002
CHN
+19.60
155.52
33
KUUTTI Kalle
2007
FIN
+20.57
162.08
34
ABRAMCHUK Mykhailo
2007
UKR
+38.57
283.78
35
MYKULIAK Myroslav
2006
UKR
+55.87
400.74
Did not finish 2nd run
UPPLING Ludvig
2007
SWE
JOUTSENOJA Veikko
2006
FIN
HULTBERG Lowe
2006
SWE
HAGEN Casper Bakke
2005
NOR
HANSEN Tobias
2003
ISL
HAUGEN Tollef
2004
NOR
TAKAHASHI Hiroki
2003
JPN
LANGFELDT Anders
2005
NOR
RECHARDT Urho
2006
FIN
NORMANNSETH Frederik Tinius
2004
NOR
NIEMI Kasper
2004
FIN
ORESIC Otto
2004
CRO
VIGSNAES Victor
2005
NOR
MCKINLAY Thomas
2004
CAN
KUNZ Delio
1999
SUI
TORVINEN Turo
2000
FIN
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
OSYPENKO Daniil
2006
UKR
JELLUM Ole Magnus Benth
2007
NOR
BOHM David
2007
SWE
ROEKKE Lukas Thulin
2007
NOR
PERSSON Calle
2007
SWE
MAO Yukun
2002
CHN
AAPRO Max
2007
FIN
LARSSON Baltzar
2006
SWE
STANDERTSKJOLD Victor
2004
FIN
NIEMI Miko
2005
FIN
GROSSKOPF Simon
2006
SWE
VOJNOVIC Dusan
2004
SRB
PARKKALI Ville
2005
FIN
OSTERBACK Otto
2006
FIN
FORTH Casimir
2006
FIN
MESILA Mikk
2007
EST
JARNSTROM Niilo
2005
FIN
HEMMINGHYTT Andreas
2004
NOR
TOHONEN Pyry
2006
FIN
LINDQVIST Edwin
2006
SWE
KNOBLOCH Jan
2006
CZE
MYLLYNIEMI Julius
2004
FIN
TAKAHASHI Yuya
2004
JPN
STRANDEN Henrik
2006
NOR
MESILA Markus
2007
EST
LEPPANEN Roope
2005
FIN
NIKOLA Oskari
2004
FIN
RAUTIO Axel
2005
FIN
NIVFORS Holger
2006
SWE
HLAVON Jakub
2005
CZE
LARIN Vincent
2005
CAN
NITTA Masato
2002
JPN
LINNATSALO Rene
2005
FIN
MULLER Marek
2004
CZE
SKRJANC Jaka
2006
SLO
TOMASEK Aldo
2005
CZE
PALOSAARI Jasper
2005
FIN
NYGAARD Marcus Bordvik
2005
NOR
BELEHAR Luka
2003
SLO
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
LAAKSO Teemu
2003
FIN
RAKOVIC David
2003
SLO
NORHEIM Oliver
2002
NOR
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
FULGA Luca
2005
CAN
HJELLBAKK Oddbjoern
2002
NOR
AUREN Nicholas
2004
NOR
MALKER Filip
2004
SWE
HIRAI Kakeru
2000
JPN
LUNDER Peder
2005
NOR
CHAREST Pierick
2004
CAN
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
SIRVIO Salomo
2001
FIN
SARAVUO Erik
2003
FIN
Did not start 1st run