official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MAZIERE Arthur
2001
FRA
1:15.62
59.44
2
RIVES Louis
2001
FRA
+0.14
60.79
3
HAUTEVILLE Mathis
2001
FRA
+0.51
64.36
4
FREYDIER Mahe
2001
FRA
+0.78
66.97
5
NORMAND Gaspard
2003
FRA
+0.87
67.84
6
TALAYRACH Clement
2003
FRA
+0.94
68.51
7
FIORUCCI Gaspard
2003
FRA
+0.95
68.61
8
AZZOLIN Antoine
2003
FRA
+1.05
69.58
9
HEUDE Jules
2003
FRA
+1.20
71.02
10
GUILLOT Pablo
2003
FRA
+1.21
71.12
11
COPPEL Leo
2003
FRA
+1.36
72.57
12
GELLIE Timothe
2001
FRA
+1.70
75.85
13
PETIT Erwan
2002
FRA
+1.73
76.14
14
ARPIN Hugo
2002
FRA
+1.83
77.11
15
ZAYSSER LACROIX Rouslan
2003
FRA
+1.91
77.88
16
GORINI Gaetan
2003
FRA
+2.13
80.00
17
BELLIN Edgar
2002
FRA
+2.30
81.64
18
DE GALBERT Arnaud
2000
FRA
+2.44
82.99
19
MINTEGUI Ander
2003
ESP
+2.53
83.86
20
IRAOLA Evann
2003
FRA
+2.57
84.25
21
DEFILHES Cesar
2003
FRA
+2.64
84.93
22
ALBRIEUX Jules
2003
FRA
+2.68
85.31
23
GUILBERT Alexis
2002
FRA
+2.86
87.05
24
GUIGONNET Edouard
2001
GBR
+3.19
90.23
25
BUSCA Thibaud
2003
FRA
+4.04
98.44
26
COSTA Hugo
2003
FRA
+4.17
99.70
27
CUENOT Jules
2002
FRA
+4.38
101.72
28
VITTOZ Malo
2003
FRA
+4.69
104.72
29
JEAN Nathanael
2001
FRA
+4.81
105.87
30
BOILEAU Robin
2003
FRA
+4.85
106.26
31
BERTAGNOLIO Franck
2002
FRA
+5.67
114.18
32
MATHIEU Evan
2003
FRA
+6.41
121.32
33
ROMANINI Maxence
2002
FRA
+6.62
123.35
34
ALBERTIN Pablo
2002
ESP
+6.87
125.76
35
PELTIER Theo
2002
FRA
+7.04
127.40
36
DORULTAN Peter
2003
HUN
+9.56
151.73
37
AUBERT Antoine
2002
FRA
+9.67
152.79
38
BEVILACQUA Clovis
2003
FRA
+10.18
157.71
39
FRESSARD Antoine
2002
FRA
+14.93
203.57
40
ZEISER Benoit
2003
SUI
+17.66
229.92
Did not finish 2nd run
VERNEY Flavien
2003
FRA
VIANO Richardson
2002
HAI
GAUTHIER Axel
2001
FRA
POISSONNIER Paco
2003
FRA
SAUREL Vasco
2002
FRA
UBRUN Theo
2003
FRA
BERNEY Joan
2000
ESP
ROCCA SERRA Enzo
2003
FRA
CASSEGRAIN Matthieu
2002
FRA
MEYER Edgar
2003
FRA
ETIENNE Antoine
2002
FRA
PERRIN Niels
2002
FRA
ANCENAY Matts
2002
FRA
VIDAL Noah
2002
FRA
RACLOZ Mateo
2001
FRA
BOURGEOIS CHARLES Theo
2002
FRA
VUILLERMOZ Nicolas
2002
FRA
ERGUIN Mikel
2000
ESP
BAUDOIN Paul
2003
FRA
DECORY Victor
2001
FRA
TURNES Elio
2002
FRA
ROBERT Pol
1997
AND
FITA Mateo
1999
FRA
CRETIN Ulysse
2002
FRA
MAGNAN Nathan
2001
FRA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
ALBIETZ Melchior
2002
FRA
BICH Tino
2003
FRA
STEGGALL Joey
2003
AUS
PAGES Matteo
2001
FRA
POZZALLO Leni
2003
FRA
PUYO Antoine
2002
FRA
ARANJO Baptiste
2001
POR
ZINNATO Lucas
1995
FRA
BERTHET Matteo
2001
FRA
HULOT Kylian
2002
FRA
SANCHEZ Juan
2002
ESP
VANHEULE Joffrey
1997
FRA
HOAREAU Benjamin
2002
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run