official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KRYZL Krystof
1986
CZE
1:30.26
24.16
2
KATO Seigo
1998
JPN
+0.40
27.40
3
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+0.59
28.93
4
HONG Dongkwan
1995
KOR
+0.72
29.98
5
HYSKA Martin
1994
SVK
+1.03
32.49
6
WASMEIER Lukas
1994
GER
+1.14
33.38
7
HABDAS Piotr
1998
POL
+1.34
35.00
7
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+1.34
35.00
9
KIM Hyeontae
1990
KOR
+1.64
37.42
10
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+1.76
38.39
11
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+1.90
39.53
12
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+2.26
42.44
13
JUNG Minsik
1997
KOR
+2.40
43.57
14
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+2.81
46.89
15
SATO Shintaro
1996
JPN
+3.48
52.31
16
MATSUURA Shotaro
1998
JPN
+3.88
55.54
17
MIKAMI Taiga
1998
JPN
+4.07
57.08
18
KATAYAMA Ryoma
2003
JPN
+4.22
58.29
19
SZKOLA Bartosz
2002
POL
+5.21
66.30
20
TOMIOKA Tsukasa
1997
JPN
+5.27
66.78
21
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
+5.57
69.21
22
YOSHIZAWA Shuzo
1997
JPN
+5.63
69.69
23
LEE Jae-Jun
2000
KOR
+6.06
73.17
24
OTSU Ayumu
2003
JPN
+7.08
81.42
25
TANAKA Shun
1999
JPN
+8.19
90.40
26
KOSE Yamato
1998
JPN
+9.69
102.53
27
KOBAYASHI Keisuke
2000
JPN
+10.31
107.54
28
MIYAJIMA Taiyo
2003
JPN
+11.35
115.96
29
YAMAISHI Kanato
2003
JPN
+13.76
135.45
30
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
+14.11
138.28
31
FUNAMOTO Arata
2003
JPN
+14.57
142.00
32
LIU Juntong
2002
CHN
+16.00
153.56
33
CHIN Han
2001
KOR
+16.15
154.78
34
LEE Ji Min
2001
KOR
+17.57
166.26
35
CHAO Xinbo
2002
CHN
+18.81
176.29
36
GAO Qun
1996
CHN
+19.19
179.36
37
NISHIHARA Taiyo
2003
JPN
+19.94
185.43
38
MULATI Akezhuoli
1998
CHN
+20.88
193.03
39
XIAO Fei
2002
CHN
+22.08
202.74
40
NARUSAWA Kazuma
2003
JPN
+22.17
203.47
41
HUFFLETT Henri
2003
NZL
+23.47
213.98
42
AZEGAMI Shotaro
2003
JPN
+23.73
216.08
43
HAMA Yuiki
2003
JPN
+24.18
219.72
44
WANG Shanrong
2001
CHN
+25.74
232.34
45
MU Zecheng
1998
CHN
+31.51
279.00
46
SHRESTHA Saphal Ram
1998
NEP
+37.21
325.11
Did not finish 2nd run
AOKI Yamato
2003
JPN
LIU Xiaochen
2002
CHN
ZHAO Jianqing
2002
CHN
KIM Dongkwan
2002
KOR
OGURI Hiroki
2002
JPN
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
YOKOKAWA Satoru
1999
JPN
MIYAZAKI Yu
2000
JPN
TAKAHASHI Takuya
1998
JPN
SATORI Kazuki
2001
JPN
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
LEE Han-Hee
1997
KOR
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
KANG Hui Yeong
2003
KOR
KIM Si Hyun
2003
KOR
ZHAO Shuyang
2002
CHN
HATTORI Shinya
2003
JPN
HARADA Yuma
2003
JPN
LIAN Jinhua
2001
CHN
ZHAO Yu
2002
CHN
LI Jiacheng
2001
CHN
JANG Jae-Young
1999
KOR
ZHOU Dongjun
1989
CHN
ISHIZUKA Koshiro
2002
JPN
FUKUDA Kotaro
2002
JPN
KIM Siwon
2002
KOR
GIM Kun-Hui
2000
KOR
CHOI Min-seok
2000
KOR
CHO Bum-Hee
2000
KOR
MITAN Juliusz
1999
POL
HASEGAWA Ryotaro
1997
JPN
YOSHIDA Kaimu
2000
JPN
PELTOLA Olli
1998
FIN
KIM Jonghwan
2001
KOR
KIM Hyeon-soo
1995
KOR
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
HAMABE Hiromu
1999
JPN
JUNG Donghyun
1988
KOR
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run