official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PAULUS Daniel
1994
CZE
1:53.00
26.46
2
LEHTO Elian
2000
FIN
+0.77
33.14
3
TORVINEN Turo
2000
FIN
+1.04
35.48
4
WEMBSTAD Jesper
1998
NOR
+1.98
43.63
5
KATRENIC Henrich
1998
SVK
+2.03
44.07
6
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
+2.27
46.15
7
STURM Joshua
2001
AUT
+2.84
51.09
8
TODOROV Yoan
1997
BUL
+2.90
51.61
9
DORNAUER Armin
2000
AUT
+3.14
53.69
10
SCHUSTER Michael
1998
AUT
+3.17
53.95
11
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
+3.72
58.72
12
KANKKUNEN Sampo
1998
FIN
+3.76
59.07
13
LINACISORO Ibai
1997
ESP
+3.83
59.68
14
FONDA Jakob
1999
SLO
+3.90
60.28
15
DVORNIK Jaka
1997
SLO
+4.38
64.45
16
VIOU Gonzalo
1997
ESP
+4.55
65.92
17
BAUER Manuel
2000
AUT
+4.67
66.96
18
NOVAK Oskar
2000
CZE
+4.92
69.13
19
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+5.31
72.51
20
BALAZ Filip
2001
SVK
+5.48
73.99
21
TRAPL Sebastian
2000
AUT
+5.57
74.77
22
VRANICAR Oto
2001
SLO
+5.79
76.67
23
MIRNIK Maks Jan
2000
SLO
+6.29
81.01
24
GRATZER Daniel
2001
AUT
+6.41
82.05
25
COATES Theodore
1999
AUS
+6.93
86.56
26
TZIOVAS Nikolaos
1997
GRE
+6.97
86.91
27
KROL Peter
2001
NED
+8.43
99.57
28
KEMPERLE Gasper
2001
SLO
+8.48
100.00
29
TRSAN Tim
2001
SLO
+8.64
101.39
30
KRAMER Mathias
2001
AUT
+8.99
104.43
31
GSTREIN Luca
2000
AUT
+9.09
105.29
32
GOBEC Matjaz
1999
SLO
+9.10
105.38
33
GARTNER Anze
2001
SLO
+9.12
105.55
34
KRAL Petr
1996
CZE
+9.33
107.38
35
LEGGETT Connor
2000
AUS
+10.10
114.05
36
KASTELIC Aljaz
2000
SLO
+10.25
115.35
37
GALIAKBAROV Aleksandr
2001
RUS
+11.12
122.90
38
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
+11.47
125.93
39
RENKO Luka
2001
SLO
+11.57
126.80
40
SKINNER Gary
1998
IRL
+11.74
128.28
41
POLAK Luka
1997
SLO
+12.64
136.08
42
HADZISULEJMANOVIC Arnes
1999
SLO
+13.24
141.28
43
FINDLAY Shaun
2000
AUS
+13.50
143.54
44
NEIMAN Nicolas
2001
ARG
+15.15
157.85
45
ALBREHT Tine
2001
SLO
+18.12
183.61
46
MATHIASSEN Carl Nors
2001
DEN
+23.04
226.28
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
RAMSAK Klemen
2001
SLO
OEVEREN VAN Maarten
2001
NED
ASKATOV Anton
2001
RUS
STAA VAN Stan
2000
NED
SMAK Martijn
2000
NED
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
EICHBERGER Stefan
2000
AUT
SPIEGL Michael
1997
AUT
PARELLADA Enric
1998
ESP
LEP Marcel
2000
AUT
JEVREMOVIC Raso
1998
SRB
VALYNKIN Mikhail
1996
RUS
MEISSL Christoph
2000
AUT
MAROVT Tijan
1998
SLO
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
DUJAKOVIC Slaven
1995
AUT
PRIELOZNY Matej
1997
SVK
SPILAR Zan
1997
SLO
Did not start 1st run