official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LEITGEB Richard
1994
AUT
1:46.29
10.28
2
VINATZER Alex
1999
ITA
+0.33
12.52
3
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+0.53
13.87
4
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
+0.59
14.28
5
HACKER Pirmin
1996
AUT
+0.97
16.85
6
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+1.35
19.42
7
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+1.36
19.49
8
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+1.37
19.56
9
GROSELJ Zan
1993
SLO
+1.40
19.76
10
RASANEN Joonas
1989
FIN
+1.44
20.03
11
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
+1.47
20.24
12
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+1.75
22.13
13
GORI Francesco
1997
ITA
+1.85
22.81
14
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+1.88
23.01
15
HAASER Raphael
1997
AUT
+2.58
27.76
16
BORGNAES Christian
1996
AUT
+2.71
28.64
17
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+2.88
29.79
18
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+2.98
30.47
19
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+3.25
32.30
20
PITTERLE Martin
1995
AUT
+3.26
32.36
21
TAKKI Teddy
1996
FIN
+3.65
35.00
22
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
+3.79
35.95
23
OBAUER Gotthard
1996
AUT
+4.16
38.46
24
HANDOLIN Juho
1997
FIN
+4.17
38.53
25
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+4.38
39.95
26
HACKER Felix
1999
AUT
+4.61
41.51
27
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+4.67
41.91
28
CAS Jure
1994
SLO
+4.88
43.34
29
RUPNIK Matevz
1997
SLO
+5.75
49.23
30
THAURER Stefan
1999
AUT
+6.74
55.94
31
STOCKINGER Jonas
1999
GER
+6.97
57.49
32
STURM Joshua
2001
AUT
+7.19
58.98
33
JORDAN Asher
1999
CAN
+7.45
60.75
34
AHO Saku
1997
FIN
+8.11
65.22
35
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
+8.54
68.13
36
TITSCHER Lukas
1998
AUT
+8.56
68.26
37
OBERLADER Lukas
1997
AUT
+9.19
72.53
38
MEISSL Christoph
2000
AUT
+9.47
74.43
39
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+9.81
76.73
40
KRAEMMER Matthias
2000
AUT
+10.40
80.73
41
NEUMANN Tobias
2000
AUT
+10.80
83.44
42
EICHBERGER Stefan
2000
AUT
+10.99
84.73
43
KIRSHENBLATT Max
1998
CAN
+13.30
100.37
44
RODLHOFER Josef
2000
AUT
+13.84
104.03
Did not finish 2nd run
HUETER Jonas
2001
AUT
HOERL Daniel
1999
AUT
SCHIESTL Florian
2001
AUT
KERN Julian
1999
AUT
MAIR Pascal
2000
AUT
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
SOMWEBER Andre
1998
AUT
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
KOEHLER Joel
1997
GER
CANINS Matteo
1998
ITA
SPILAR Zan
1997
SLO
LOKMIC Emir
1997
BIH
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
ERLER Tobias
1995
AUT
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
ANKENY Michael
1991
USA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SCHOENBERGER Julian
2001
AUT
LEIKAM Stefan
2001
AUT
GMEINBAUER Lukas
1999
AUT
PERSCHLER Lukas
1999
AUT
ZANKL Maximilian
2000
AUT
FLEISCH Simon
2000
AUT
GOENITZER Patrick
2000
AUT
SCHMIDT Alexander
1999
AUT
POELL Marco
2000
AUT
PICHLER Rupert
1999
AUT
HUETTEL Martin
1998
AUT
VONIER Paul
2000
AUT
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
WIELAND Paul
1999
AUT
PICHLER Nico
1998
AUT
BAUER Manuel
2000
AUT
STEINTHALER Georg
2000
AUT
LIPBURGER Manuel
2000
AUT
RUDIGIER Peter
1999
AUT
RONNER Jan
2000
AUT
ROSA Antonio
2000
AUT
GRASSER Julian
1999
AUT
RIESER Stefan
1999
AUT
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
PETELIN Helmuth
1999
AUT
POMBERGER Alexander
1995
AUT
LANZENBERGER Luca
1999
AUT
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
KERBER Maximilian
1997
AUT
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
GSTREIN Luca
2000
AUT
DORNAUER Armin
2000
AUT
SPIECKER Florian
1998
AUT
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
HACKL Noah
1999
AUT
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
MAALOEY Espen
1995
NOR
DVORNIK Jaka
1997
SLO
SLJIVIC Marko
1996
BIH
DORNER Thomas
1998
AUT
ZAECHLING Florian
1995
AUT
TODOROV Yoan
1997
BUL
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
NIKIC Leon
1999
CRO
SJOBERG Marlon
1997
FIN
VERBEKE Tom
1997
BEL
CANZIO Pietro
1998
ITA
TANNER Luca
1997
AUT
GRATZ Fabian
1997
GER
SENCAR Dusan
1996
SLO
SOLHEIM Aage
1996
NOR
NIEMELA Arttu
1994
FIN
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
RUELAND Simon
1997
AUT
RODES Istok
1996
CRO
GRAF Mathias
1996
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run