official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RUELAND Simon
1997
AUT
1:28.32
10.15
2
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+1.37
21.32
3
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+1.61
23.28
4
DORNER Thomas
1998
AUT
+2.00
26.45
5
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+2.08
27.11
6
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+2.30
28.90
6
TANNER Luca
1997
AUT
+2.30
28.90
8
WALCH Magnus
1992
AUT
+2.50
30.53
9
VERBEKE Tom
1997
BEL
+2.65
31.75
10
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+2.88
33.63
11
STURM Joshua
2001
AUT
+3.07
35.18
12
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
+3.12
35.58
13
MARKO Moritz
1997
AUT
+3.41
37.95
14
OBERLADER Lukas
1997
AUT
+3.42
38.03
15
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
+3.88
41.78
16
BUSTA Julian
1997
AUT
+4.75
48.87
17
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
+5.65
56.21
18
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
+5.76
57.11
19
RUDIGIER Peter
1999
AUT
+6.13
60.12
20
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
+7.02
67.38
21
LANZENBERGER Luca
1999
AUT
+7.62
72.27
22
PETELIN Helmuth
1999
AUT
+7.90
74.55
23
BARKOV Daniil
2000
RUS
+8.09
76.10
24
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
+8.30
77.81
25
EICHBERGER Stefan
2000
AUT
+8.43
78.87
26
GSTREIN Luca
2000
AUT
+8.49
79.36
27
GRASSER Julian
1999
AUT
+8.59
80.18
28
RIEDMANN Nicolas
2001
AUT
+8.96
83.19
29
THAURER Stefan
1999
AUT
+8.98
83.36
30
RONNER Jan
2000
AUT
+9.19
85.07
31
WORRELL Zane
2001
USA
+9.26
85.64
32
MAIR Pascal
2000
AUT
+9.31
86.05
33
LIPBURGER Manuel
2000
AUT
+9.36
86.45
34
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
+9.38
86.62
35
WIESER Luca
1999
AUT
+9.89
90.78
36
RIEDERER Raphael
2001
AUT
+10.19
93.22
37
KRAMER Mathias
2001
AUT
+10.26
93.79
38
FLEISCH Simon
2000
AUT
+10.87
98.76
39
SAGMEISTER Felix
2001
AUT
+10.93
99.25
40
REITER Jonas
1999
AUT
+11.12
100.80
41
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
+12.23
109.85
42
KOTHGASSER Pirmin
2001
AUT
+12.56
112.54
43
STARK Florian
2001
AUT
+13.48
120.04
44
BRANDT Moritz
2000
AUT
+14.78
130.64
45
KERN Julian
1999
AUT
+15.37
135.45
Did not finish 2nd run
SCHWARZENBACHER Robin
2000
AUT
SCHIESTL Florian
2001
AUT
GUEM Franz
2001
AUT
SINGER Lukas
2001
AUT
PICHLER Rupert
1999
AUT
KACIC Maximilian
2000
AUT
BASSETTI Lorenz
2001
AUT
KRAEMMER Matthias
2000
AUT
STEINTHALER Georg
2000
AUT
WIELAND Paul
1999
AUT
POELL Marco
2000
AUT
DORNAUER Armin
2000
AUT
BAUMANN Clemens
1996
AUT
AGLASSINGER David
1997
AUT
BOLZ Jonas
1999
GER
HACKER Felix
1999
AUT
SOMWEBER Andre
1998
AUT
PFLUG Florian
1996
AUT
ZAECHLING Florian
1995
AUT
MEKLAU Andreas
1997
AUT
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
MAES Sam
1998
BEL
HACKER Pirmin
1996
AUT
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
PERTL Adrian
1996
AUT
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
ERLER Tobias
1995
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LUSSNIG Nicolas
2001
AUT
FEICHTMAYR Peter
2001
AUT
TROUP Kieran
2000
GBR
MOSER Raphael
2001
AUT
MEIER David
2001
AUT
RAMUSCH Ronald Leon
2001
AUT
HOERL Daniel
1999
AUT
BAUMGARTNER Dennis
2000
AUT
HUMITSCH Sandro
2001
AUT
LEIKAM Stefan
2001
AUT
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
BERGER Stefan
2000
AUT
SCHUBERT Alexander
2001
AUT
LACKNER Philipp
2000
AUT
STROMMINGER Marc
2001
AUT
REICHENBACH Fabian
2001
AUT
GOENITZER Patrick
2000
AUT
KOEBERL Fabian
1999
AUT
PERSCHLER Lukas
1999
AUT
GREBER Max
2001
AUT
SCHMIDT Alexander
1999
AUT
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
NEUMANN Tobias
2000
AUT
TRAPL Sebastian
2000
AUT
VONIER Paul
2000
AUT
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
GRIESSER Benedikt
2000
AUT
BARTOLOME Alexander
2001
AUT
GASSER Lukas
2001
AUT
BREITFUSS Maximilian
1999
AUT
HOELLER Elias
2000
AUT
RIESER Stefan
1999
AUT
VORRE Marcus
1998
DEN
POMBERGER Alexander
1995
AUT
SPIEGL Michael
1997
AUT
MEISSL Christoph
2000
AUT
SPIECKER Florian
1998
AUT
KREILHUBER Severin
1999
AUT
GAHR Lukas
1999
AUT
BRAYTON Hunter
1999
USA
TRANINGER Manuel
1998
AUT
BORGNAES Christian
1996
AUT
HAASER Raphael
1997
AUT
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
Did not start 1st run