official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
1:51.77
26.55
2
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+0.18
27.73
3
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+0.56
30.21
4
SPARR Maurus
1998
SUI
+0.67
30.93
5
ITEN Matthias
1999
SUI
+0.85
32.10
6
ELEZI CANNAFERINA Alban
2003
FRA
+1.06
33.47
7
KERANEN Emil
1999
FIN
+1.28
34.91
8
WITTE Linus
2001
GER
+1.40
35.69
9
HABDAS Piotr
1998
POL
+2.21
40.98
10
PLONER Manuel
2001
ITA
+2.45
42.55
11
GRAMMEL Anton
1998
GER
+2.49
42.81
12
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
+2.70
44.18
13
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+2.80
44.84
14
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+2.86
45.23
15
LOPEZ Theo
2000
FRA
+3.10
46.80
16
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+3.32
48.23
17
DIMIER CHAMBET Sacha
2002
FRA
+3.34
48.36
18
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR
+3.42
48.89
19
PUCKETT Cooper
2003
USA
+3.43
48.95
20
PALMQUIST Camden
2003
USA
+3.44
49.02
21
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+3.68
50.59
22
POULTER Jay
2003
USA
+4.17
53.79
23
PICCARD Eliott
2000
FRA
+4.48
55.81
24
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
+4.51
56.01
25
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+4.92
58.68
26
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+4.97
59.01
27
SUZUKI Issei
2002
JPN
+5.22
60.64
28
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
+5.52
62.60
29
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+5.57
62.93
30
COLLINI Filippo
2000
ITA
+6.16
66.78
31
PENNINGTON Trent
2002
USA
+6.66
70.05
32
SANCHEZ CABANAS Jonas
2004
ESP
+8.03
79.00
33
AULNETTE Auguste
2002
FRA
+8.54
82.33
34
BIGATEL Justin
2003
USA
+9.31
87.36
35
ARVEFORS Isak
2002
SWE
+9.91
91.27
36
FOSSER Vincent
2001
SWE
+11.35
100.68
37
GULBIS Kristofers
2003
LAT
+12.57
108.65
38
GERMANIS Bruno
2005
LAT
+17.89
143.39
39
POSRATSCHNIG Nico
2000
SUI
+18.80
149.34
40
RAID Ako Armin
2005
EST
+19.34
152.86
41
ABELE Gustavs Harijs
2003
LAT
+23.18
177.94
42
COLUMB Cameron
1999
IRL
+40.01
287.87
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
CLAUSING Mees
2004
NED
TORRES CASAS Aniol
2004
ESP
WIDMARK Per
2002
SWE
GAMAN Ryuji
2002
JPN
MINTEGUI Ander
2003
ESP
KROKEN Elias Sigurd
2002
NOR
BARATA Tomas
2003
ESP
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
GEDRA Zaks
1998
LAT
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
ROSSUM VAN Max
1998
NED
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
STRAND Andreas
1998
NOR
KUNZ Delio
1999
SUI
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
Did not start 1st run