official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GSTREIN Luca
2000
AUT
1:51.05
46.53
2
SURKOS Ondrej
2000
CZE
+0.81
53.90
3
STARK Florian
2001
AUT
+1.28
58.17
4
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+1.79
62.81
5
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
+1.80
62.90
6
RIZZI Lukas
2000
ITA
+1.87
63.54
7
TRIULZI Jordi M.
2001
ESP
+2.30
67.45
8
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+2.31
67.54
9
MALSINER Max
2002
ITA
+2.38
68.18
10
COMPLOJ Matthias
2002
ITA
+2.66
70.72
11
PLANOETSCHER Gabriel
2001
ITA
+2.69
71.00
12
SCHMID Simon
2001
GER
+2.77
71.72
13
GRAMM Lukas
2000
ITA
+2.79
71.91
14
PUTZER Simon
2001
ITA
+2.90
72.91
15
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+3.10
74.72
16
STREIBL Marius
2001
GER
+3.18
75.45
17
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+3.40
77.45
18
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
+3.42
77.63
19
PIROZZI Nicolas
2002
CHI
+3.49
78.27
20
GARCIA Andres
2001
ESP
+3.79
81.00
21
VOGT Luis
2002
GER
+4.07
83.55
22
DAZ Martino
2001
ITA
+4.13
84.09
23
FISCHER Raphael
2003
GER
+4.16
84.37
24
STOILOV Konstantin
2002
BUL
+4.35
86.09
25
RANKIN Charles
2001
GBR
+4.80
90.19
26
BOTKA Filip
2001
SVK
+4.81
90.28
27
MAST Marc
2002
GER
+5.32
94.92
28
KLEIN Vaclav
2002
SVK
+5.54
96.92
29
WALCH Fabio
2003
AUT
+5.77
99.01
30
RIGGENMANN Paul
2003
GER
+5.82
99.46
31
KAFERINOV Kostadin
2003
BUL
+5.88
100.01
32
RAINALDI Tommaso
2003
ITA
+6.12
102.19
33
HERZOG Fabian
2003
GER
+6.14
102.37
34
LECHNER Leopold
2001
GER
+6.17
102.65
35
WITTE Jonas
2003
GER
+6.24
103.28
36
FLORIN Oliver
2003
SUI
+6.49
105.56
37
COMPLOJ Rene
2002
ITA
+6.66
107.10
38
VON STEUN Vincent
2001
GER
+7.15
111.56
39
SCHRANZ Lukas
2003
AUT
+7.55
115.20
40
SEMERDZHIEV Nikola
2002
BUL
+7.68
116.38
41
RAMICONE Paolo
2003
ITA
+7.69
116.47
42
BOECK Niklas
2003
AUT
+7.97
119.02
43
WASESCHA Silvan
2003
SUI
+8.02
119.47
44
VANDEVELDE Franklin
2003
BEL
+8.17
120.84
45
NEUKOM Simeon
2001
LIE
+8.41
123.02
46
MESSENGER Harrison
2003
NZL
+9.03
128.66
47
WALSER Noah
2003
AUT
+9.11
129.39
48
AUER Martin
2003
GER
+9.27
130.84
49
HAUSER David
2003
GER
+9.42
132.20
50
DE ALMEIDA Mauro
2003
SUI
+9.81
135.75
51
PIXNER Daniel
2003
ITA
+9.88
136.39
52
HOQUE Isbat
2002
HUN
+10.02
137.66
53
BOTKA Timo
2003
SVK
+10.25
139.75
54
SCHMID Johannes
2003
GER
+12.42
159.49
55
BESSER Felix
2003
GER
+13.01
164.86
56
FRIBERT Henrik
2001
GER
+13.85
172.50
57
LUDWIG Max
2002
GER
+14.58
179.14
58
JUSE Felix
2003
GER
+14.95
182.50
59
HARTWIG Max
1999
GER
+15.13
184.14
60
KLEIN Jonathan
2003
GER
+15.27
185.41
61
OTA Kenzo
2003
GER
+15.78
190.05
62
WALLISER Felix
2000
GER
+15.83
190.50
63
DELPERO Alberto
2001
ITA
+17.15
202.51
64
HEISLITZ Paul
2002
GER
+18.30
212.97
65
DI TIZIO Matteo
2003
ITA
+20.34
231.52
66
WIZEMANN Julius
2003
GER
+21.44
241.53
67
ROIGER Carlo
2003
GER
+22.83
254.17
68
GATTI Matteo
2001
SMR
+23.40
259.35
69
TUOHETAERAILI Yisimaer
2001
CHN
+27.40
295.73
70
HIRANRAT Natthawut
2003
THA
+41.48
423.79
Did not finish 2nd run
XU Bowenchen
2000
CHN
SCHEMMER Maximilian
2003
GER
GONZALVEZ Daniel
2003
ESP
KROUPA Stepan
2003
CZE
IRMEN Ayk
2003
GER
YEZHAKOV Alexandr
2003
KAZ
SEVERI Arturo
2003
ITA
BAKAS Asterios
2003
GRE
PEDRAZZI Yannick
2003
SUI
MUTO Andrea Pasquale
2001
ITA
SCHIESTL Markus
2002
AUT
LARCHER Maximilian
2001
ITA
OSCH Matthieu
1999
LUX
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
RUNGG Tamino
2002
GER
WOLF Simon Luca
2001
GER
TOSONI Alessandro
2000
ITA
LEITNER Raphael
2000
ITA
NOVAK Oskar
2000
CZE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BOLZ Simon
2003
GER
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
SCHOCH Jonas
2003
GER
NOMOTO Kazuchika
2003
JPN
KAGLEDER Matthias
2003
GER
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
PREGRAD Jaka
2003
SLO
SCHWARZ Andreas
2003
GER
STEFONI Gabriele
2003
ITA
BRUCH-WAGNER Simon
2001
GER
TOMOVIC Aleksa
2003
SRB
ZIPPERT Thomas
2003
SUI
PANZANINI Daniel
2001
ITA
HENK Timo
2001
GER
ORRELL Jamie
2002
GER
KIRCHEBNER Kevin
2002
AUT
NEFF Alois
2001
GER
AMMAN Hannes
2002
GER
AMMAN Sebastian
2000
GER
Disqualified 1st run