official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
1:37.30
34.96
1
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
1:37.30
34.96
3
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
+0.56
39.16
4
SCURI Alessandro
1997
ITA
+1.35
45.09
5
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
+1.88
49.06
6
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+2.12
50.87
7
PIZIO Alessandro
2001
ITA
+2.34
52.52
8
IOZZELLI Davide
1999
ITA
+2.60
54.47
9
WEEKS Oliver
2001
GBR
+2.81
56.04
10
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+2.84
56.27
11
NEFF Alois
2001
GER
+3.08
58.07
12
TEMERTZOGLOU Zachary
2001
CAN
+3.23
59.19
13
CONFORTOLA Matteo
1995
ITA
+3.32
59.87
14
BERTOLDINI Andrea
2003
ITA
+3.79
63.39
15
QUIRK Britton
2000
CAN
+4.43
68.20
16
SURINI Marco Luigi
2002
ITA
+4.44
68.27
17
BENETTON Luca
2000
ITA
+4.50
68.72
18
CLAUDANI Alberto
2003
ITA
+4.58
69.32
19
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
+4.65
69.85
20
TANGHETTI Dino
1996
ITA
+4.74
70.52
21
TANGHETTI Davide
2002
ITA
+4.77
70.75
22
HARTIG Jiri
1998
CZE
+4.96
72.17
23
STREIBL Marius
2001
GER
+5.23
74.20
24
BLANDFORD Kyle
2003
CAN
+5.29
74.65
25
BELLARDINI Emilio
2003
ITA
+5.33
74.95
26
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
+5.52
76.37
27
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
+5.58
76.82
28
THORDARSON Georg Fannar
1999
ISL
+7.69
92.65
29
DOYLE Jake
2001
GBR
+8.16
96.18
30
PAPOTTI Edoardo Franco
2001
ITA
+8.54
99.03
31
PINI Max
2002
GBR
+10.42
113.14
32
ANTONIOLI Jacopo Luigi
2003
ITA
+10.58
114.34
33
NEUKOM Simeon
2001
LIE
+10.69
115.16
34
RAMPTON Thomas
2003
GBR
+11.64
122.29
35
CHRISTEY David
1999
GBR
+12.43
128.22
36
DAVIES Alex
2002
GBR
+14.20
141.50
37
HAY Adam
2001
GBR
+16.75
160.63
38
OCONNOR Charlie
2003
GBR
+21.26
194.46
39
GRIEVE Joe
2003
GBR
+22.26
201.97
40
SMITH Matthew
2002
GBR
+27.04
237.83
41
ELLIS Hamish
2002
GBR
+27.19
238.95
42
WALTON Flynn
2003
GBR
+30.50
263.79
43
WILLIAMS-GRAVENER David
2001
GBR
+31.83
273.77
44
THOMPSON Joseph
2003
GBR
+32.56
279.24
45
VAN BREUGEL Remy
2003
GBR
+43.41
360.65
46
ROLFE Joshua
2002
GBR
+47.45
390.96
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SMITH Alexander
2003
GBR
STEWARD Oliver
2000
GBR
MACDONALD Cameron
2003
GBR
LUCAS Oliver
2002
GBR
BREIJER Maks
2001
NED
ROWBOTTOM Oliver
2003
GBR
PRICE Joshua
2001
GBR
ANDERSON Robbie
2003
GBR
MOORE Benedict
2001
GBR
TUBBS Charlie
2003
GBR
MCINTYRE Scott
2002
GBR
HANNAN James
2001
GBR
HALL Alistair
2003
GBR
CLARKE Alexandre
2003
GBR
HART Benjamin
2003
GBR
BODE DEN Luka
2001
NED
RIEGER Sean
2001
USA
BENNETT Elliott
2003
GBR
GUERINONI Davide
2000
ITA
HUISMAN MURO Kaylan
2003
GBR
DE POURTALES Louis
2002
GBR
BLOOM Ryan
2001
GBR
PRUNERI Andrea
2002
ITA
LEEK David
2000
NED
MARSHALL Jonathan
2002
FRA
MOEHRING Roy
1999
NED
HUDSON Tom
2001
GBR
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
KUBES David
2002
CZE
OCCHI Davide
2001
ITA
HOLMES Robert
2002
GBR
ALARCON Bautista
2002
ARG
NOVAK Oskar
2000
CZE
RANKIN Charles
2001
GBR
SLADE Ted
2003
GBR
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
VILLENEUVE Kobe
2001
CAN
KLIMA Adam
2001
CZE
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
GORI Francesco
1997
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run